Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapalenie układu moczowego

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 7:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehehehe Szefowa sie spozniła Wink Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
papaj



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 12:38 am    Temat postu: Zapalenie cewki moczowej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
od ok. 2-3 miesiecy mam taki problem:
poczatkowo jedyne co odczuwalem to lekkie pieczenie w czasie oddawania moczu, ale z uplywem czasu zauwazylem ze na samym wylocie cewki moczowej mam zaczerwienienie (patrzac od wewnatrz jak sie ja rozszerzy lekko). nie wystepuja wycieki ropy czy czegos innego, pozostaje pieczenie i to zaczerwienie, dlatego wnioskuje ze to zapalenie.

prawdobopodnie zlapalem to bo od dluzszego czasu po kazdym oddaniu moczu mylem penisa woda z mydlem ;/ nie chcialem miec tego przykrego zapachu zalezalego moczu... teraz wiem ze zbyt czeste mycie skory powoduje zniszczenie bariery ochronnej ;/

wiecie moze jakimi lekami mozna sie z tego wyleczyc? chcialbym uniknac wizyty u urologa itd.
poki co nie mialem jeszcze kontaktow seksualnych wiec nie moglem sie od nikogo zarazic.

pozdrawiam i prosze od odpowiedz


----edit by emilka---
temat przyłączam do tematu podobnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 1:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proponowałaby jednak lekarza. z takimi zapaleniami nie ma żartów. bez recepty to urinal, urosept. smarowanie maścią np. clotrimazolem może przynieść ulgę, ale na pewno nie wyleczy, zwłaszcza, że jest na grzyby a nie na bakterie. najlepiej zrobić posiew i zobaczyć, co to za bakteria i odpowiednio to leczyć (zazwyczaj niestety antybiotykami). musisz dużo pić, jeść żurawiny (pomaga wypłukiwać bakterie z cewki) i ograniczyć cukier.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
papaj



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 1:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no chetnie bym poszedl do lekarza tylko ze mieszkam w malej miejscowosci (jednej z takich "gdzie wszyscy sie znaja") jest jeden osrodek zdrowia i na dodatek tamtejsze pielegniarki mnie znaja, wiec glupio mi z nimi o tym rozmawiac, a znajac ich charakter zaraz rozgadaja ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to albo sie wybierzesz do najbliższego miasta do lekarza, albo się bedziesz leczył rzeczami bez recepty, co może nie przynieść skutku

- urinal - nawet do 6 tabletek dziennie, potem stopniowo zmniejszaj ilosc. tak pociągnij chociaż 2 miesiące. może obejdziesz się bez antybiotyków.
- duzo pij
- kup wit C lub rutinoskorbin
- nie wstrzymuj moczu
- staraj się nosić odzież nieuciskającą i nie wyletniać za bardzo, żeby nie przeziębić

poza tym, powinieneś pamiętać o partnerce, której mozesz przekazać bakterie. czasami tak się zdarza.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 2:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym jednak skłaniała się do tego co napisała emilka- radzę iść do lekarza. Po co mieć w przyszłości niepotrzebne problemy? Wink
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
papaj



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 2:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na poczatek sprobujemy z urinalem, tylko chcialbym wiedziec czy faktycznie potrzeba az 6 kapsulek dziennie jesli zaczerwienienie jest niewielkie, a szczypanie przy oddawaniu moczu jest slabe a czasem wogole go nie ma?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 3:38 pm    Temat postu: nie masz się czego wstydzić Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

papaj napisał:
no chetnie bym poszedl do lekarza tylko ze mieszkam w malej miejscowosci (jednej z takich "gdzie wszyscy sie znaja") jest jeden osrodek zdrowia i na dodatek tamtejsze pielegniarki mnie znaja, wiec glupio mi z nimi o tym rozmawiac, a znajac ich charakter zaraz rozgadaja ;/

Nie przesadzasz z tym wstydem?
Możesz poprosić aby pielęgniarka wyszła, ale i ją obowiązuje tajemnica lekarska.
Więc w czym problem?
Zastanawia mnie co innego.
Cytat:
mylem penisa woda z mydlem ;/ nie chcialem miec tego przykrego zapachu zalezalego moczu...

Ten zapach.
Może twój problem istniał wcześniej, ale go nie dostrzegałeś?
Przecież codziennie się myjesz i jakoś nie chorujesz?
Radził bym jednak iść do lekarza, ma on odpowiednią wiedzę i postawi adekwatną diagnozę.
Leczenie możesz wprawdzie wspomóc dostępnymi preparatami, ale takie działanie na własną rękę nie da ci pewności, że przyniesie porządny skutek, a proces się nie pogłębi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dobry chlopak



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 10:08 pm    Temat postu: zapalenie cewki moczowej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zapalenie wyleczysz tylko antybiotykiem, inaczej bedzie ciezko cokolwiek zrobic. Proponuje Ci Doksycykline jest to antybiotyk; tylko pewnie ciezko bedzie Ci go dostac, bo jest na recepte. ja zamowilem sobie przez neta(wpisz na wyszukiwarce Doxycycline buy) mozesz zobie zamowic ze Stanow), (jak bys juz mial ten antybiotyk to bierz 100mg 2xdziennie przez 7dni). Jak nie to probuj po aptekach, jak nic z tego to wal do lekarza bo innego wyjscia nie ma. Pozdrawiam i zycze zdrowia!

Cool Dobry Chlopak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
papaj



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 11:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

juz wole isc do lekarza... w tej chwili jestem na antybiotyku chociaz jak sie okazuje nie potrzebnie przepisanym bo mam jakies alergiczne zapalenie. jesli chcialby mi wcisnac jeszcze jakis inny antybiotyk a tym bardziej ta doksycykline to nawet bym nie wzial. zobacze co powie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group