Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Walka z cellulitem - Temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goxa



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 5:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zabiegów nie mam żadnych za sobą. Sama staram się walczyć z cellulitem wszystkimi sposobami: balsamami, masażami, tabletkami. Ale warto jest się dowiedzieć, rozpoznać jaki mamy rodzaj cellulitu czy jest to cellulit wodny czy lipidowy, czyli tłuszczowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tu_pak



Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 19, 2013 12:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dyskutant napisał:
uży wpływ czy go mamy czy nie mają geny i dieta.

Przyczyny mające wpływ na powstawanie cellulitu:
Czynniki genetyczne:
-płeć żeńska (estrogeny!),
-rasa biała – częściej występuje u kobiet rasy białej niż żółtej czy czarnej,
predyspozycja do rozwoju niewydolności żylnej,
-rozkład tkanki tłuszczowej.
Czynniki środowiskowe:
-złe nawyki żywieniowe – nadmierne spożycie soli wiąże się z gromadzeniem wody, nadmierna podaż węglowodanów oraz tłuszczów,
-czynniki związane ze stylem życia -
siedzący tryb życia: zmniejszenie masy mięśniowej na korzyść tkanki tłuszczowej, zwiotczenie ścięgien i mięśni,
-przebywanie w jednej pozycji przez długi okres czasu,
-noszenie obcisłych ubrań,
-chodzenie w butach na wysokich obcasach = utrudniony normalny przepływ krwi, zastój krwi, zaburzone mikrokrążenie

goxa napisał:
Ale warto jest się dowiedzieć, rozpoznać jaki mamy rodzaj cellulitu czy jest to cellulit wodny czy lipidowy, czyli tłuszczowy.


Uważam, że rozpoznanie cellulitu z jakim się borykamy to pierwsze co należy zrobić !! To tak jakby walczyć z kaszlem nie wiedząc czy jest to kaszel mokry czy suchy.. Bez określenia problemu walka z nim jest bez po prostu bez sensu!


goxa napisał:
Ja zabiegów nie mam żadnych za sobą. Sama staram się walczyć z cellulitem wszystkimi sposobami: balsamami, masażami, tabletkami.


Czy masażer powinien być jakiś specjalny ?? I jakie tabletki bierzesz ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mohita



Dołączył: 31 Paź 2015
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 25, 2016 12:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

goxa napisał:
Ja zabiegów nie mam żadnych za sobą. Sama staram się walczyć z cellulitem wszystkimi sposobami: balsamami, masażami, tabletkami.


Czy masażer powinien być jakiś specjalny ?? I jakie tabletki bierzesz ?[/quote]
branie tabletek to chyba przesada

jeżeli chodzi o masaż, to można wykonywać masaż na cellulit nawet dłońmi, podobno masaż bańką chińską też jest skuteczny, choć powinny uważać na niego osoby mające skłonność do powstawania pajączków, a balsamy na cellulit podobno nic nie dają i efekt zazwyczaj jest podobny, jak w przypadku używania balsamu nawilżającego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Carletka



Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 26, 2017 7:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie w ciąży najlepiej sprawdziła się seria dla kobiet w ciąży od Oillan. Dzięki balsamowi mogłam zapomnieć o rozstępach i cellulicie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KapitanAlfa



Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 8:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak czytam o tym Oillan i aż wszedłem sobie na ich strone internetową. Z tego co widzę to jakaś gama produktów do pielęgnacji skóry, jakieś emulsje do złuszczania skóry czy balsamy natłuszczające. W sumie fajne, praktyczne, od razu się przyznam, ze wcześniej o tym nie słyszałem...ale nie "siedzę" w tym temacie więc pewnie dlatego. Nie powinno was zatem zdziwić moje pytanie - jest coś dla faceta z ich produktów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Carletka



Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 29, 2017 6:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Oillan to nie słyszałam nigdy żeby mężczyzna nie mógł ich stosować. Ogólnie nawilżają skórę i łagodzą podrażnienia. Jesli Twoja skóra tego wymaga to spróbuj stosować zamiast balsamu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KapitanAlfa



Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 05, 2017 7:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A które produkty Oillan są konkretnie przeznaczone dla mężczyzn?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Carletka



Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 08, 2017 10:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, że Oillan ma kosmetyki dla dzieci, dla kobiet w ciąży i dla osób z wrażliwą skórą skłonną do podrażnień i przesuszoną. Serii typowej dla meżczyzn nie widziałam jeszcze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KapitanAlfa



Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 10, 2017 12:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No dobrze, ale facet może używać kosmetyków Oillan z linii dla kobiet? Nie podrażni mnie to w żaden sposób?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 15, 2017 9:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy takich kosmetykach nie ma podziału na płeć. Emolienty to emolienty. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 10 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group