Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Test ciążowy - wiarygodność - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 62, 63, 64  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lip 13, 2009 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dunia19 skoro byliście zabezpieczeni to w ciąży nie będziesz:)
a pytałaś gina czy możesz jesteś zabezpieczona już od pierwszej tabletki?
niekiedy lekarze zalecają dodatkowo użyć prezerwatywy ale skoro u Was było to i to to myślę, że po prostu panikujesz Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nataliakamila



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 10:21 am    Temat postu: trzy negatywne wyniki testu!!!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny pomozcie mi bo juz sama niie wiem co o tym sadzic!!!! 9.07.powinnam dostac moje dni ale do dzs (14.07) nie dostalam.....7.07 bylam u lekarza ...bo mialam bol przy oddawaniu moczu i skorcze takie jak do porodu....zrobil test ciazowy z moczu....i powiedzial ze w ciazy nie jestem...ale to bylo dwa dni przed spodziewanym okresem....nie z porannego moczu....i w dodaku czesto oddawalam w ten dzien mocz!!!! potem znowu zrobilam test jeden dzien po spodziewanej miesiaczce ale tez popoludniu...tez byl nagatywny.....!!!! 4 dni po spodziewanej miesiaczce zebralam poranny mocz do pojemnika (metalowo gumowa zakretka)...i zrobilam test tak kolo poludnia ,czyli mocz stal juz 4 godziny....mowia ze do testu potrzeba zawsze swierzy mocz i przez to byl negatywny....Wiec poszlam kupic jeszcze jeden test i zrobilam go popoludniu ...prawie na wieczor i tez byl negatywny....ale moje dni dalej nie przyyszly....spozniaja sie juz o 5 dni!!!! przypomnie ze bralam antybiotk ostatnie dni...czy to moze miec jakis wpyw na wynik testu?!

przenosze do pokrewnego -- eyesonfire
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justynna



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 10:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej natalia kamila moim zdaniem powinnas jeszcze poczekac ...bo moze jestes w ciazy ale zbyt wczesnie aby test ja wykryl...tym bardziej z moczu...!!!! LEKARZE TEZ czasami sie myla tym bardziej jak robil ci test 2 dni przed spodziewana miesiaczka..test mogl wyjsc negatywnie.....z tego co wiem do testu potrzeba swierzy mocz....a nie 4 godzinny tym bardziej zamkniety w sloiczku...z taka nakretka...gdyz do testu potrzebna jest tez odpowednia temperatura moczu ..tak mi powiedziala moja ginekolog kiedys!!!! poczekaj jeszcze pare dni i zrob nowy test!!!!! pozdrawiam. i trzymam kciuki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 11:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nataliakamilato czemu nie zrobisz po prostu z porannego moczu? przecież to nie wymaga dużo czasu.
poza tym- test robisz najwcześniej 14-16 dni po ostatnim niezabezpieczonym stosunku.
po tym czasie możesz zrobić bthcg .

antybiotyk i wszelkie przyjmowane leki mogą wpłynąć na opóźnienie okresu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Rozczochrana



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 1:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem lepiej jest od razu iść na test z krwi jak ma się wątpliwości i od stosunku minęlo conajmniej 14 dni niż wydawac tyle kasy na testy apteczne ktore się mylą i to zazwyczaj w tę stronę że nie pokazują ciąży a ona jest, test z krwi wykrywa już nawet poniżej 5 jednostek hormonu a testy z moczu 10-25
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dunia19



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 3:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety taka już jestem. W ulotce pisze, że Yaz (bo to właśnie zażywam) brany od pierwszego dnia cyklu stosowany regularnie o odpowiednich godzinach chroni już od pierwszej tabletki. Ale rozmawiając z moją lekarką ona stwierdziła, że mogą nie działać na początku. Dlatego była też prezerwatywa. Napisałam na tym forum, bo od pierwszego razu czuję się dziwnie tam w środku. Kochaliśmy się łącznie 4 razy od 5 lipca i nie wiem, czy takie lekkie pobolewanie jajników jest normalne. Poza tym na przemian mało jem i dużo a nigdy tak nie miałam. Dlatego zaczęłam się niepokoić, czy rzeczywiście wszystko zadziałało tak jak powinno. Wiem że ból na początku jest normalny, że to taka nowość i trochę czasu minie, zanim wszystko się zagoi, ale to ból inny niż po pierwszym stosunku, właśnie jajników. Czuję jakbym miała coś w środku rozdętego, i nie wiem czy to skutek tabletek antykoncepcyjnych czy coś więcej. A moja lekarka niestety 9 lipca pojechała na urlop i przez miesiąc jej nie będzie, a chodzę do niej już nie pierwszy raz więc nie chciałabym iść do nikogo innego zapytać, czy takie pobolewanie jest normalne i czy istnieje jakieś ryzyko. Mam nadzieję że jak jutro zrobię test to wszystko się wyjaśni. Dzięki za odpowiedź Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Rozczochrana



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 3:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

takie bóle na początku brania tabletek występują u bardzo wielu kobiet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 8:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

poza bólami także te napady jedzenia często się zdarzają.
to hormony a organizm się musi do nich przyzwyczaić.
jeśli jednak ból się będzie nasilał to idź do lekarza. choć rozumiem Cię- ja też mam swoją gin i do nikogo innego nie pójdę. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 9:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie...Pobierają Ci krew i badają poziom hormonu w pełnej krwi. Sama go nie wykonasz.

Musisz iść do laboratorium albo do swojej przychodni. Koszt ok 30 zł
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dunia19



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 7:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi Smile zrobiłam test i mamą nie jestem Wink chociaż uwielbiam dzieciaki to jeszcze na to za wcześnie Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 62, 63, 64  Następny
Strona 63 z 64

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group