Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Test ciążowy - wiarygodność - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 62, 63, 64  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aska
Gość









PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 10:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzisiaj jest 35 dzien mojego cyklu a okresu nadal nie widac...kiedy mam zrobic nastepny test zebym byla pewna?? moze zrobic test z krwi???
Powrót do góry
rita
Gość









PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 3:57 pm    Temat postu: Czy test kłamie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zrobilm test po 6 dniach po stosunku , w sumie lek budza we mnie 2 sprawy , ze kochalam sie bez zabezpieczenie ( z pozorna uwaga) i ze dokladnie od 1szego stosunku bpla mnie piersi , sa nabrzmiale , zaczybam tez czuc jajniki-test wykazal brak ciazy , no ale ja juz niestety mam stresa, czy testy klamia?
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 4:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Testy dają duże prawdopodobienstwo, chodz ja każda rzecz mogą być wadliwe. Testy są robione i sprawdzane dość rygorystycznie (na całym świecie - w tym i w polsce po wprowadzeniu unijnych przepisów) firmy muszą zapłacić cholendarne odszkodowania, dlatego nie dopuszcza sie do sprzedaży żadnego medykametu (w tym i testów ciazowych) gdy zachodzi jakie kolwiek podejżenie o wadliwości, czu uszkodzeniu podczs transportu.

Bolesność piersi oraz "czucie" jajników może być spowodowane wieloma czynnikami, nie koniecznie ciążą.

Zrób jeszcze jeden test jeżeli on będzie negatywny a dolegliwości nie miną (czasem obawa przed ciażą może płatać figle i doprowadzać do objawow somatycznych (fizycznych) ), to zgłoś sie do lekarza aby już ostatecznie stwierdził o stanie faktyczny ciazy oraz zdiagnozował co wywołuje u ciebie takie objawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 11:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja nie mam przekonania do testów. robiłam 2 , pierwszy po 14 daiach a drugi po 4 dniach od planowanej miesiączki której nie było. nic nie wykazały a byłam w ciąży od m-ca Exclamation Question
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 11:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takim razie jeżeli lekarz swierdził (bo ja przyjmuje tylko takowy argumet - bo jezeli piszesz żę byłaś tylko dlatego że Ci sie tak zdaje to dla mnie ni jest to zaden argumęt) to spytaj sie go dlaczego test nie wykrył.

Musi być jakaś powód dlaczego testy wyszły negatywne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 6:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Testy nie mają 100% wiarygodności. Wskazują na podstawie ilości hormonu odpowiadającego za podtrzymanie ciąży, który wykryją w moczu. Możesz mieć jakieś zaburzenia hormonalne i dlatego test się pomylił. Jeśli juz Cie kiedys zawiódł to musisz iść zrobić badania krwi i wtedy będziesz mieć całkowita pewność. No i zapytaj sie lekarza czy aby z Twoją gospodarką hormonalna jest wszystko w porządku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 8:37 pm    Temat postu: Testy ciążowe!! Czy mozemy byc pewni?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!

Zrobilismy 3 testy ciązowe... kazdy innej firmy... 2 w piatek i 1 w poniedzialek wszystkie sa negatywne... czy one moga sie mylic ?? nie ma zadnych objaw ciazy po za pozniacym sie okresem... Co sadzicie na ten temat?? prosze o odpowiedzi... Crying or Very sad
Powrót do góry
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 9:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zależy czy nie zrobiliście ich za wcześnie. Zobaczcie na ulotce ile dni po stosunku podczas którego mogło dojść do zapłodnienia test jest wiarygodny. Zazwyczaj jest to 10 dni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 9:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

My mamy jakies 20 dni po stosunku wiec???
Powrót do góry
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 9:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Więc nie ma obawy. 3 testy i w dodatku 20 dni po stosunku - mozna mieć pewność. A okres spóźnia się może z innych powodów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 62, 63, 64  Następny
Strona 2 z 64

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group