Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Spóźniający się okres-temat specjalnie do tego przeznaczony

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 2:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zadawaj po kilka razy tego samego pytania...Dostałaś odpowiedź...Test można wykonać najwczesniej 14-16 dni od stosunku żeby był wiarygodny.

Najbardziej wiarygodny jest test z krwi.

Ten temat był już wielokrotnie wałkowany na forum. Wystarczy poszukać i poczytać...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sos



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 9:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem Nowicjuszko, że dostalam odpowiedź, ale martwie się bo 9 dni temu powinnan dostać okres. Mimo to bardzo prosze o ustosunkowanie sie do mojej wypowiedzi. Mówi się, że test powinien być robiony w dniu planowanego okresu lub po. Ja tak zrobilam, ale sex byl 7 dni przed okresem, a nie na przyklad 15. Więc nie mam pewności, że on cokolwiek mógl wykryć. Ja robilam po 14 dobie (negatywny). Poza tym jak wcześniej napisalam dowiedzialam się, że test tak naprawdę wykrywa ciążę ok 20 dni po ponieważ: do 6 dni zaplodnienie + do 10 dni zagnieżdżanie + 4-5 dni na wytworzenie pierwszych chormonów. I tutaj chcialam się tylko dowiedzieć co Wy na ten temat sądzicie, czy może być tak, że test zrobiony po 14 dobach może być nie do końca wiarygodny. A Ty Nowicjuszko mówisz, jest wiarygodny że 14-16 dni od stosunku. Więc jak to jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 11:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

test jest wiarygodny ok. 14 dni od owulacji, ale w Twoim przypadku wydaje mi sie wiarygodny chyba, że naprawdę o tyle dni Ci się cykl przesunął, ale raczej mało prawdopodobne. czułaś w ty cyklu śluz płodny, owulacje?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sos



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 11:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Emilko. Nie potrafie Ci odpowiedzieć na tp pytanie. Mialam mieć wedlug mnie dni nieplodne wlasnie wtedy w dniu stosunku czyli 11.03 okres mialam dostać 18.03. Dzis jest 27.03. Byla prezerwatywa, ale teraz wkrecam sobie, ze moze cos z nim bylo nie tak. Opóźnia mi sie 9 dni, wczoraj rano robilam test(negatywny), to bylo juz po planowym @ ale czy to nie za wczesnie. boje sie ze moglo dojsc do zaplodnienia mimo prezerwatywy. Ostatnio mialam taki przypadek rok temu cykl wtedy trwal 47 dni. A teraz nie wiem, czy jestem w ciazy a test tego jeszcze nie widzi czy tylko cykl mi sie przesunal a nie doszlo do zapoldnienia?

Dodano po 1 minutach:

Nie wiem kiedy mialam owulacje.

Dodano po 9 minutach:

a co z tymi 20 dniami ( 6 dni max do zaplodn. + 10 zagnieżdzanie + 4-5 na wytworzenie hormonu) Czy to prawda? Jesli u mnie takby bylo to test po 14 dniach mimo ze po terminie@ zrobiony za wcześnie i nic nie wykryl? Jesli mialam akurat taki przypadek to jak test mógl cos wykryć po 14 dniach? Prosze odpowiedzcie mi na to pyt. Wiem ze betaHCG rozwiązaloby sprawe juz ale mi chodzi o testy moczowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 2:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sos, nie jesteś w ciąży. idź do ginekologa niech Ci da luteinę na wywołanie okresu.

co do testów. zagnieżdżenie rozpoczyna się w 6 dni po zapłodnieniu (zapłodnienie nie trwa 6 dni chyba że liczysz kilka dni przed owulacją kiedy plemniki mogą przeżyć w śluzie płodnym szyjkowym!) i trwa aż do 12 dnia po owulacji.
ale NIE JESTEŚ W CIĄŻY. gumka, testy negatywne...
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sos



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 3:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok. dzięki za wsparcie! ale skąd wiesz, że nie jestem? Ja nie wiem kiedy mialam owulacje bo cykl sie przesówa o okresu nie ma. Liczę sobie na chlopski rozum to tak: Jeżeli stosunek byl 11.03 i nie wiem kiedy owulacja byla to zakladam ok 4 dni na to że plemniki czekają na owulację tzn. do 16.03. Potem 6 dni od zaplodnienia czyli do 22.03, potem 6 dni na zagnieżdżenie czyli do 28.03, potem ze 3 dni na to by poziom hormonów wzrósl do poziomu wykrywalnego przez test czyli = do 31.03. Tak mi się wydaje. A ja zakladam, ze test robiony 14 dni po stosunku czyli 26.03 jest juz wiarygodny i mam nadzieje ze nie jestem w ciąży!!! Ale gdyby u mnie byla taka sytuacja z tym co napisalam wyżej to test jest wiarygodny tak gdzieś od pon czyli 30.03. Czy sie myle? Zakadam najgorszy scenariusz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 3:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no witki opadają...

wiem, bo nie było wytrysku w Tobie, bo była prezerwatywa i nie pękła i miałaś dni niepłodne (prawdopodobnie). a jakby u Ciebie była sytuacja taka, jaką opisałaś, to liczysz dobrze
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sos



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 4:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jutro rano robie jeszcze jeden test. Bedzie on 16,5 doby po niebezpiecznym stosunku. Myślisz Emilko, że jesli już jutro bedzie negatwny to już moge byc pewna, że nie jestem? Czy jeszcze jakies ryzyko istnieje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 8:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz być pewna. A jak mimo wszystko nie będziesz, to zrób sobie test z krwi. Jest najbardziej wiarygodny...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 10:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

koniec tematu!!! ludzie no.!!!
SOS na kazdej stronie zadajesz wkoło te same pytania Neutral powiedziane było ze NIE JESTES W CIAZY - przynajmniej tak nam sie wydaje. zrob test z krwi i sie dowiesz.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74  Następny
Strona 72 z 74

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group