Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Schorzenia piersi - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 10:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moj facet mowi ze to byl bardzo niewielki guzek....ja tego nie czulam wiec nie wiem... a co do dnia cyklu to byly to okolice owulacji moze przed a moze po... wiem ze podzcas owulacji i napiecia przedmiesiaczkowego piersi sie "zmieniaja" mnie np strasznie bola i mam straszne uczucie "ciezkosci"... ja to wszytsko wiem...ale i tak sie martwie.... myslisz ze mam jakies powody zeby sie martwic??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 10:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sadze ze nie masz powodow do niepokoju. Piersi powinno sie badac tydzien po miesiaczce. Po owulacji piersi staja sie bardziej wrazliwe na dotyk i powiekszaja sie gruczoly mleczne. To co wyczul twoj chlopak to mogl byc wlasnie taki powiekszony gruczol. Skoro znikl to nie ma powodow do obaw. Guzy nie znikaja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 12:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedz, uspokoilam sie troche:) ja to wszytsko wiem ze po owulacji tak sie dzieje..ale to silniejsze ode mnie , ze sie martwie...bo u mnie w najblizszej rodzinie wystapil rak piersi..moze dlatego wyolbzymiam troche:) pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 2:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez mam w rodzinie przypadki raka i w dodatku dziedziczne sklonnosci do cukrzycy. Ale staram sie nie nakrecac. Badam sobie regularnie poziom cukru i wierze z calych sil ze zle rzeczy nie przydarzaja sie mnie Wink
Badaj sie co miesiac tydzien po miesiaczce bo to koniecznosc dla kazdej kobiety ale pamietaj- badamy sie nie po to zeby znalezc guza tylko po to zeby upewnic sie ze go nie ma Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 8:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no w sumie jakby wszyscy mieli patrzec na to ze w ich rodzinie ktos zachorowal i mysleli ze ich tez to spotka to bysmy w obled wszyscy popadli hehe..Smile dzieki za odpowiedz jeszcze raz:) od razu mi sie humor poprawil:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 10:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak.... temat zakladalam dawno, nie odpisalam co wyniknelo z tego wiec nadrabiam Smile
wiec bylam u gina, przebadal nic nie zauwazyl, USG tez nic nie wykrylo ale moj ginekolog bardzo sie zaniepokoil tym bo mojego taty siostra w wieku 35 lat miala usuwana piers - rak piersi niestety Sad wiec kazal mi sie zapisac do poradni onkologicznej, zrobilam tak i mam chodzic teraz raz w roku na kontrol... na szczescie to nic takiego teraz, kontorluje moje bimbalki sama i bede chodzila na kontorle do gina i pani onkolog... mam tylko nadzieje ze mnie nie spotka to co ciocie... w koncu rak piersi szybko wykryty jest w zupelnosci wyleczalny Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 10:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No pewnie, ze jest wyleczalny. Smile
Ja mam w rodzinie astmę i raka płuc... Nie wspominając o nadciśnieniu. Razz Trzeba się badać i prowadzić zdrowy tryb życia, a wszystko będzie ok. Smile
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

noooo... mam zamiar chodzic co roku do lekarza bo jakbym stracila cycusia to oj masakara Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smerfetka



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 12:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u mnie babcia zmarła na raka jelit bo najprawdapodobnie miala nie wykryta celiakie ja dostalam w spadku celiaczke Razz i musze stosowac dietke zeby w przyszlosci na nic nie zachorowac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 3:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam @ll ,ja tez bym chciała sie podzielic moimi obawami...
zawsze po owulacji tuz przed okresem (10 dni) wyczuwam jakies zgrubienia na piersiach...czasem sa na 1dnej,czasem na 2giej..co to moze byc? Sad mam nadzieje ze nie zaden rak..ehh...dodam ze po okresie nigdy nie zdarzylo mi sie nic wyczuc.
Czy to sa powiekszone gruczoly mleczne? dziekuje za kazda odp. Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group