Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Schorzenia piersi - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewelina25



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 104

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 15, 2008 10:34 pm    Temat postu: mastopatia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej

gdy piersi bola przed kazda miesiaczka (bo ja tak mam) to czy to oznacza ze mam mastopatie?? ostatnio tez mialam wycinanego guzka okazalo sie ze to jakis wlokniak...a na badaniu chirurg-onkolog powiedzial mi ze mam podatne piersi na takie guzki (to bylo tuz przed okresem i mialam bolace i nabrzmiale piersi i dlatego tak powiedzial). no ale czy w takim razie w moim przypadku mozna mowic o mastopatii?? i czy ktos slyszal ze w takim przypadku jak sie ja ma to podobno ciaza pomaga?? (ostatnio przeczytalam takie zdanie w necie-wypowiadal sie lekraz ginekolog)
dzieki i pozdrawiam:)

Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Mar 16, 2008 3:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zmiany mastopatyczne najczęściej objawiają się niewielkimi bólami i/lub tkliwość piersi przed początkiem okresu. ale dopiero po zbadaniu piersi można stwierdzić, że to mastopatia.

co do ciąży, to nie wie. nie słyszałam, ale tak na logikę, to w sumie mastopatia jest zwykle skutkiem zaburzeń hormonalnych a przeważnie zbyt niskiego poziomu progesteronu do estrogenów. a w ciąży poziom progesteronu rośnie, więc wydaje mi się, że to możliwe.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewelina25



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 104

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 16, 2008 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje pieknie za odpowiedz.

no mnie bola piersi przed okresem dlatego zastanawiam sie czy to mastopatia? a czy zwykle badanie palpacyjne wystarczy by ja stwierdzic? i w ktorym dniu cyklu najlepiej isc do gina by to stwierdzil i czy wogole to gin stwierdza czy mzoe inny lekarz??

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Mar 16, 2008 4:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ból piersi może sugerować mastopatię. najpierw bada się piersi palpacyjnie, potem powinien lekarz zlecić badania hormonalne i usg i ewentualnie mammografię (zwykle w przypadku kobiet po 35 roku życia). ostatecznie, żeby już było tip-top i wszystko na 100% i zwykle gdy wynik poprzednich badań nie jest jednoznaczny, przeprowadza się biopsję.
ogólnie badanie piersi najlepiej przeprowadzać pomiędzy 6-10 dniem cyklu.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewelina25



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 104

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 16, 2008 5:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki bardzo i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
100krota



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 12:06 am    Temat postu: Guz na brodawce Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc. Jakis czas temu zauwazylam maly guzek na brodawce. (wyglada to jakby w tym miejcu ugryzl mnie komar ). Co to może być i jak to leczyć? bardzo boje się, że konieczny bedzie jakis zabieg lub cos w tym rodzaju. Guzek nie boli, ale byc moze troche sie powieksza. Od niedawna stosuje tabletki antykoncepcyjne, czytałam, że mogą miec z tym cos wspolnego.


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 6:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej iść z tym do ginekologa.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asiulek_25



Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 3:57 pm    Temat postu: wyniki badań piersi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sutki tłuszczowo-gruczołowe z obecnością zmian mastopatycznych.
W sutku lewym na godz. 2 obwodowo widoczna jest struktura o budowie wewnątrzgruczołowego węzla chłonnego o wym. 8x4 mm.
W sutku prawym na godz. 9 torbiel o wymiarach 11x7 mm, na godz. 5 drobna torbiel o dl. 3 mm.

Proszę o pomoc jak rozumieć dane wyniki


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 1:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zmiany mastopatyczne są to łagodne zmiany w piersi. Na skutek zmian hormonalnych spowodowanych najczęściej menopauzą w piersi tworzą się torbiele wypełnione płynem. Najczęściej nie są one bolesne, czasem dają ból przy naciskaniu. Są to zmiany łagodne ale trzeba je monitorować - mogą ulec zezłośliwieniu.

W lewym sutku uwidoczniona została zmiana która jest zbudowana jak węzeł chłonny.
W prawym wykryto 2 torbiele.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asiulek_25



Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 10:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję bardzo za odpowiedź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group