Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Schorzenia piersi - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
neko



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 9:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Ostatnio wyczułam małego guzka w piersi. Nigdy wcześniej go nie zauważyłam, nie jest także bolesny. Czy może być to coś poważnego i czy zgłosić się do lekarza?
Wyczytałam że guzki mogą pojawić się przed okresem(krwawienie u mnie powinno nastąpić za 5-7 dni) jednak wcześniej nie miałam takich objawów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magda25



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 4:37 pm    Temat postu: wyniki badan piersi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam czy ktos moze mi przetumaczyc co znacza te oznaczenia sa to wyniki z biopsji gruboiglowej carcinoma ductale invasivum G2 NG1 im 6/10 HPF kategoria B5B z gory dzieki Surprised
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
serenia



Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 9:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam --jestem juz po badaniach jakie tylko byly mozliwe---mam raka sutka piersi---na szczescie wynik jest pozytywny ---nie znaleziono zlosliwych komorek rakowych---mam prosbe ocena wezlow chlonnych to ---mele limfocyty , komorki centrow rozrodczych wezla chlonnego, makrofagi--nie bardzo rozumiem o co biega----aha i jeszcze to---receptory ER -PS5+IS1=TS6 PR---PS4+IS2=TS6 PROSZE O WYTLUMACZENIE---zabieg lecz nie wiem jaki mam na 3.03---pozdrawiam

Dodano po 7 minutach:

aaaaa i zapomnialam dodac opis makroskopowy to-----3 waleczki tkankowe 1-1,3 cm 1x cał.---nie znam sie i prosze o wyjasnienie

Dodano po 18 minutach:

oj i jeszcze cos---czy moge prosic o przetlumaczenie META AD LGLS AXILLAE DEX. SUSP.

Dodano po 1 godzinach 18 minutach:

magda25--tyle wyczytalam----- Sad Rak przewodowy inwazyjny 2 stopień zaawansowania (średni) w skali 3-stopniowej. ---hm nie znam sie ale bądz dobrej mysli
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
usza



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 11:20 am    Temat postu: .. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam problem, liczę na Waszą pomoc i rady.
Jakiś czas temu (we wrześniu 2010) wyczułam guzek w prawej piersi, a właściwie to pod piersią. Byłam w ogromnej panice, szukałam wszelkich innych przesłanek choroby na siłę - mój strach nakręcało jeszcze to, że prawa pierś jest większa od lewej, ma inną konsystencję i boli mnie przed i w czasie okresu ;|
Kosztowało mnie to mnóstwo odwagi, no ale w październiku poszłam na USG (badanie było przeprowadzane po miesiączce). W badaniu nic nie wyszło, opis mówi, że mam gruzełkowatą budowę piersi, niepowiększone kanały mlekowe i niepowiększone węzły chłonne. Uspokoiło mnie to na jakiś czas..
Teraz wyczuwam, że ten guzek się powiększył.. Jak myślicie, czy badanie mogło nie wykazac choroby? Czy lekarka przeprowadzająca to badanie mogła się pomylic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 10:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wątpię. ale warto powtórzyć badanie zwłaszcza jeśli wydaje Ci się że guzek się powiększył. lub idź do ginekologa i poproś o badanie palpacyjne i ewentualne skierowanie na dalsze badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nika1



Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 9:08 pm    Temat postu: Wynik Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie jetem po rekonstrukcji piersi (po raku sutka),ale niestety przy operacji okazało się że miałam guzek.
Wynik histpopatologiczny to ''Adenocarcinoma metastaticum multifocale"
wiem że to gruczorak ,ale nie wiem co dalej ,czy moze mi ktoś to przetłumaczyć. wiem ze czeka mnie chemia .
porosze o szybka odpowieć Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
yaska



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 13, 2017 6:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podnoszę wątek. Jestem ciekawa jak wygląda u Was badanie piersi? robicie to regularnie? Samobadanie czy raczej lekarz i usg?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group