Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy gardłowe - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babsi



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 10:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że tym razem lekarz pomoże, a tydzień to sporo czasu napewno wyzdrowiejesz do terminu egzaminu. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz robiła wszystko, żeby wyzdrowieć.

Powodzenia u lekarza (życze braku kolejek i celnej diagnozy) Smile

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sara



Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 55

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 13, 2006 3:42 pm    Temat postu: Ból gardła Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znacie może jakieś dobre domowe sposoby na ból gardla??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Sie 13, 2006 4:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie palić papierosów Wink To naprawdę pomaga, ograniczać sie jak tylko sie da - ale to oczywiście jeśeli ktoś pali Wink - tao taka dygresja z własnego podwórka Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sara



Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 55

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 13, 2006 4:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobra, ale ja nic nie palę!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
behemoth



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 13, 2006 5:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuje zaparzyć ziółka (np szałwię) i zrobić sobie płukanko, ewentualnie roztwór nadtlenku wodoru (wodu utlenionej) ale nie pamiętam w jakich proporcjach, chyba 1:10 czy jakos tak, ale nie jestem pewna. Ewentualnie woda z solą. Jednak zdecydowanie bardziej komfortowa dla gardła i nie tylko jest płukanka szałwią ^^ Albo kup sobie witaminę C w tabletkach, tych starszych, z Polfy Poznań chyba, które mają taką słodką otoczkę i possij sobie kilka, na bank pomaga ^^

Ostatnio zmieniony przez behemoth dnia Wto Sie 15, 2006 12:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Sie 15, 2006 8:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Smile

Pozdrawiam;)
Powrót do góry
gryzmo



Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 12:31 am    Temat postu: Przewlekły ból gardła Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.Mam dość poważny problem a mianowicie nie pamiętam od kiedy ale trwa to już napewno ponad 3 lata codziennie boli mnie gardło.Największy ból jest rano po przebudzeniu ale utrzymuje się generalnie cały dzień.Mam stwierdzone po TK przerost małrzowin nosowych i krzywą przegrodę nosową.Zatoki ok.Laryngolog których odwiedziłem wielu ale ten do którego teraz chodze okazał się chyba najlepszy swierdza że nie wie jak mi pomóc.Proponuje zabieg operacyjny na wyżej opisane dolegliwości ale nie gwarantuje że to pomoże.Sluzówka gardła jest cały czas wysuszona,gardło czerwone,naczynia krwionośne są widoczne gołym okiem (czewone żyłki) i jakieś grudki na tylnej ścianie gardła.Stosowłem już chyba wszystkie leki i sposoby aby jakoś odbudować śluzówke lub złagodzić objawy ale nic nie pomaga.Czy ktoś ma podobny problem i wie jak pomóc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zofia
Gość









PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 8:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam podobny problem (lecz nie mam wad w budowie przegrody nosa itp.). Stosowałam antybiotyki i nic, ciągle mnie kaszle i boli mnie gardlo. Trwa to juz 2 lata. POMOCY!!!!
Powrót do góry
gryzmo



Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 9:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Antybiotyków to i ja się obrałem.Nie pamiętam nazwy ale chodziło głównie o leki przeciwgrzybicze.Poprawa była taka że miewałem czasem śline przebarwioną krwią a już od ponad pół roku przynajmniej z tym mam spokuj.Dodam jeszcze że przez długi okres czasu leczyłem się w kierunku refluksu gdzie jednym z objawów jest właśnie przewlekły ból gardła spowodowany podrażnianiem przez kwasy żołądkowe.Ale rok temu po pobycie w szpitalu wykluczono u mnie refluks i obrałem kierunek szukania przyczyny wyłącznie laryngologiczny-do tej pory niestety bezskuteczny.Nikt nie wie co mi jest i jak mi pomóc.Idzie się załamać po tylu latach.Kupiłem Alveo może to coś pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jurek1985



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Police
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 12:59 am    Temat postu: Zatkane gardło - chęc na wymioty Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam od tygodniu juz prawie dolega mi coś takiego że mam uczuci i chęc tzw zwykłego beknięcia ale nie moge wszystko staje mi w gardle i nie moge sobie poprostu odbeknąc, strasznie mi to dokucza bo powoduje to po dluzszym czasie u mnie odruch wymiotny, po jakims czasie i przepicu woda udaje mi sie tzw. beknac. dodam ze odtego czasu od czasu do czasu czuje bul w nadbrzuszu, takie jak by klucie w okolicy mostka. Dodam tez ze mam stwierdzony refluks zoladkowo przelykowy, czy to moze byc jakos z tym powiazane ? Dzis np. objawy mi sie bardzo nasilily gdy zjadlem pizze, dostalem tez bolu brzucha i biegunki. ?

Czy ktos moze pomoc w tym temacie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 3 z 16

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group