Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy gardłowe - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam1979



Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: WWA
PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 3:29 pm    Temat postu: Co to za plamki ? ;-) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich ...

Mam na imię Adam i mam małą zagwozdkę...

Po pierwsze nadmienię, że i tak wybieram się do lekarza(wiadomo, czas wizyty nie jest aż tak bliski), jednakże z czystej ciekawości i lekkiego zmartwienia postanowiłem zapytać się o pewną plamkę/plamki na moim podniebieniu.

Zauważyłem to w Piątek. Na początku było "to" troszkę wystające i dlatego postanowiłem zajrzeć co tam się dzieje Wink Teraz nie wyczuwam językiem żadnych uwypukleń. Wygląda to tak: (Żeby nie było, ząbki mam ładne białe, tylko aparat jakieś takie światło strzelił, że tak wyglądają)



Nie przypominam sobie żebym podrażnił podniebienie czymś twardym... Zatem pojawia się pytanie: coż to za twór?

//Z góry przepraszam za banalność mojego postu, ale to miejsce wydawało się być najlepszym do jego napisania//

Pozdrawiam,
Adam

Przenoszę / Zibi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agaluk07



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: siedlce
PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 2:16 pm    Temat postu: pomocy! powiększony języczek!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziś rano obudziłam się z uczuciem jakby flegma zaschła mi tuz przy migdałach. próbowałam ja odkrztusić, ale nic to nie dało. okazało się , że ten "języczek" z tyłu podniebienia przez noc bardzo się powiększył i teraz jest z 4 razy większy niż wczoraj. nie byłam jeszcze u lekarza. co robić? nie dawno byłam lekko przeziębiona, ale przeszło mi po 3ech dniach. nie palę ani nic, nie mam żadnych problemów żywnościowych. mam 3 migdałki, nie usuwane (lekarz powiedział, że sa za małe na operację) . słyszałam, że ten języczek może być powiększony przez tarczycę. u mnie w rodzinie tarczyca jest "rodzinna" . ma ją prawie co trzeci członek mojej rodziny (ze strony ojca) ... co to jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 8:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może nawrót choroby. Udaj się do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nutka87



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 12:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mozecie coś polecić na ciągle nawracające poblemy z głosem ?
Niestety mam pracę gdzie prawie stale mówię, niestety odbija się to czestym bólem gardła oraz chrypą.
Piję dużo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KapitanAlfa



Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 10, 2017 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nutka87, mi na takie problemy szybko pomaga cevitt gardło. Jest dobry właśnie dla osób, które dużo mówią czy śpiewają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
clour



Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 152

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 25, 2018 8:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi pomaga:
http://czytelnia.cefarm24.pl/profilaktyka/porady-na-wiosne-i-jesien/domowe-sposoby-na-bol-gardla
Zrobienie sobie dnia wolnego.Wiele osób ignoruje zapalenie gardła i idzie normalnie do pracy, ale potem może sie to przerodzić w zapalenie oskrzeli a nawet zapalenie płuc.

płukanie gardła wodą z solą.

inhalacje

Dobrze jest również w razie dużego bólu kupic sobie tabletki znieczulające.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 29, 2019 2:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na chrypkę super mi pomógł cevitt gardło, robi taką ochronną warstwę i przez to gardło nie boli, nie czuć takiej suchości, staram się mieć te tabletki zawsze pod ręką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Strona 16 z 16

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group