Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy gardłowe - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anetwadowice



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 3:20 pm    Temat postu: x Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może powinnaś zbadać tarczyce...
ja miałam podobnie, do tego doszła jeszcze huśtawka nastroju i zadyszka. miałąm wtedy 18 lat. dopiero mama zauważyła u mnie (gdy podniosłam głowe do góry) na szyji zgrubienie - jakbym pod skórą miała piłeczkę pinpongową. Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tadeusz
Gość









PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 2:11 pm    Temat postu: E. Coli Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo Ci współczuje ale niestety choruję również na tą samą straszną chorobę.10 lat i nie ma dużej poprawy.powodzenia.
Powrót do góry
Tadeusz
Gość









PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 2:28 pm    Temat postu: E.Coli Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przed chwila wspomniałem że choruję 10 lat.Stosowałem wszystkie antybiotyki na ktore E.Coli miała byc wrażliwa i efekty zerowe chyba że dzięki tym antybiotykom jeszcze zyję.Przez ten okres brałem równiez autoszczepionki.Nikt nie ma pomysłu na tę chorobę.Życze Tobie i sobie abysmy sie kiedys wyleczyli.POWODZENIA.
Powrót do góry
Zuzaneczka



Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 3:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy to jest az tak straszne mi sie cos takiego tez dzieje i chodze do lekarza a on mi co chwile nowe tabletki przepisuje nic nie pomaga ale sie tym nie przejmuje a powinnam bo przeszkadza mi to w spiewaniu ale chyba mozna z tym zyc no ja jakos zyje i nie narzekam!!! Moze cos pomoze ja razdze Holinex na jakis czas ustaje ale nia na dłuo dwa trzy dni spokoju no cóż ale to zawsze coś!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zuzaneczka



Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 3:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A na goraczke juz nic nie pomaga niestety!!! Sad Sad Sad

---- edit by Paweł:
Wystarczą 3 znai interpunkcyjne koło siebie, tak samo z emotami Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Balbinkar



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 2:14 pm    Temat postu: Ostre zapalenie gardła Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Dziś byłam u lekarza i ten stwierdził ze mam ostre zapalnenie gardla i przepisal jakis antybiotyk, ktorego niestety nie moge wykupic bo nie postawil mi jakiejś pieczatki na recepcie. Dam więc sobie spokój. Czy zna ktoś jakieś domowe sposoby na wyleczenie tego gardła...mam objawy takie jak przy anginie, jak przełykam to strasznie mnie boli no i migdałki tez bola...poza tym goraczka juz minela teraz temperatura jest w normie...czy jest jednak koniecznosc brania antybiotyku?? Prosze o wszelkie informacje dotyczace domowych sposobów wyleczenia tych boli. Dziekuje i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babsi



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 2:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli lekarz ocenił twój stan i zalecił antybiotyk powinłaś go zastosować, aby nie doszło do żadnych powikłań, które to występują po niedokładnie wyleczonej chorobie. A ze swojej strony radze położyć się do łóżka i dużo pić najlepiej jakby to była herbata z cytryną, z sokiem malinowym lub miodem. Płyny nie powinny być zbytnio gorące ani zimne.

Dieta przy bólu gardła, przynajmniej w ostrym okresie choroby, powinna być możliwie płynna, unikać ostrych potraw. Zalecane jest spożywanie czosnku, który ma działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i odkażające.

Gdy doskwiera nam ból głowy, a temperatura ciała jest podwyższona, wskazane jest zażycie środków przeciwgorączkowych, przeciwzapalnych. np. tradycyjna polopiryna, aspiryna lub jakiś paracetamol.

Polecam zastosowanie płukanki z szałwi, rumianku albo z zwykłej soli kuchennej.


Przygotowując się do zabiegu płukania, należy pamiętać, że,
płyn do płukania powinien mieć taką samą temperaturę jak temperatura ciała i płukać 3-4 razy dziennie.

Nie powinłaś zbagatelizować sprawy, gdyż banalna, jak się na początku wydawać się może infekcja może powikłać się zapaleniem ucha, anginą, do zapalenia płuc włącznie.

SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA!!! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Balbinkar



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz Smile Robie wszystko to co napisalas (piję herbate z miodem i cytryna, mleko z miodem, zjadlam czosnek i płukałam gardło). Niestety na niewiele się to zdalo...nadal mnie boli ... a poza tym lekarz powiedzial mi ze nie wolno plukac gardla woda z sola bo to podraznia sluzowke i zeby plukac woda z soda, wiec plucze...ale nie wiem czy to dobrze. Nie ufam temu lekarzowi...olał mnie przy wizycie, nie dal dojsc do slowa, poza tym nie moge wykupic tego antybiotyku, bo nie podpieczetowal recepty. Zostały mi wiec tradycyjne sposoby... w kazdym razie dziekuje raz jeszcze za odpowiedz i mam nadzieje ze jutro juz bedzie lepiej. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 10:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja zrreguly staram sie leczyc w domu. leze caly dzien w lozku, pije herbate z miodem i cytryna, szyje owijam szalikiem. w aptece kupuje zwykle tabletki na gardlo i tak leze srednio przez okolo 3 dni i mi przechodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 8:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja niestety nie moge pozwolic sobie na lezenie plackiem w lozku, poniewaz za tydzien mam egzamin magisterski i musze sie przygotowywac do niego. Ale plukalam caly dzien wczoraj gardlo i troche lepiej...najgorzej jest jak sie budze rano, bo w trakcie dnia jak rozmawiam czy pije herbate to nawet niezle ale rano jak sie budze to nie moge sliny przelknac. Dzis ide jescze do innego lekarza, zobacze co ten powie.
Balbinkar
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Strona 2 z 16

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group