Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy gardłowe - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agamalaga



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 9:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej,

Nie wiedzialam gdzie to napisac, wiec dam to tutaj.
Otoz meczy mnie nieprzyjemny zapach z ust. Probowalam jzu wielu rzeczy i niestey nci nie pomaga. Najgorzej to jest z rana.. Jedyne obkjawy jakie wystepuja to bialy jezyk oraz czuje w tyle gardla jakbym cos przelykala co chwile. Czy ktos z was tak mial ? Czy to wina tego "przelykanego " czy jak ? jEST TO naprawde krepujace Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sty 05, 2010 11:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

boli Cie żołądek? masz zgagę lub problemy trawienne?
może masz niewyleczone zęby?
ma na takie problemy pomogła sztuczna sol emska:) do kupienia bez recepty. myślę jednak ze dobrze by było skonsultować z lekarzem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agamalaga



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 12:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

własnie raczej nie mam takich problemow. Kiedys gdzies przeczytalam, ze moze to byc ten "sluz" co jakby splywa w tyle gardla. Dlatego pytalam, czy ktos tez mial takie cos:) bo wtedy najprawdopodobniej potrzebna wizyyta u laryngologa, ktory byc moze zleci wyciecie migdalkow czy cos w tym stylu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Maciupas



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 3:10 pm    Temat postu: Bolący przełyk Krtań - Nietypowy Ból Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam zacznę może od początku. W okolicach świąt Bożego narodzenia byłem lekko przeziębiony, kaszel katar - bez podwyższonej temperatury. Delikatnie się podleczyłem jednak wyjazd sylwestrowy nasilił wszystkie wymienione objawy. Około 5.01.2010 Zwyczajnie Kichnąłem jednak w tedy przeszył mnie niespotykany dotąd ból dziwnie to zabrzmi ale odczucie było takie jakby mi się zapadł przełyk względnie krtań no w każdym razie ta okolica. Ból jest zupełnie inny od bólu gardła dziś wyjatkowo sie nasilił do tego stopnia że prawie nie moge poruszać szyją ( głową ) Nie mogę przełykać śliny ani mówić a w gardle mam odczucie jakbym połknął korek który tam utkwił. Dodam że niema widocznych śladów zewnętrznych czyli opuchlizny czy zaczerwienienia, nigdzie się też nie uderzyłem. Jeżeli ktoś ma jakąś koncepcję, radę lub pomysł na diagnozę będę wdzięczny.[/b]

Temat przenosze w odpowiednie miejsce
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sharezzz



Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: S-c
PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 7:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

być może masz powiększone węzły chłonne lub ich zapalenie ja miałem właśnie zapalenie w gardle węzłów chłonnych i wlaśnie nie mogłem mówić a nic jesc jedynie ledwo co piłem i trwało to aż dwa tygodnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
slayne



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 12:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Dwa tygodnie temu zaczęło mnie męczyć jakieś przeziębienie. Jak zwykle w tym okresie. Chociaż jak były mrozy było ok a dopiero jak się zaczęły roztopy to mnie złapało. Ogólnie często mnie łapie jakiś ból gardła i gorączka (37-37,5), ale leki z reklam typu fervex czy aspirin c pomagają i za dwa dni jestem zdrów. Ale ostatnio coś innego. Bólu gardła brak ale niewielka gorączka i ogólne rozbicie (ból głowy, sztywnienie karku, pieczenie oczu, ból stawów, dreszcze, osłabienie, senność występująca w drugiej połowie dnia) Najpierw próbowałem się podleczyć własnie aspiryna i jakims fervexem, ale kilka dni i nic nie dało. Poszedłem do lekarza. Stwierdził zapalenia gardła i dostałem antybiotyk Bioracef. Zjadłem całe opakowanie bez rezultatu. Dalej stan podgorączkowy okolo 37,3 po południu i wieczorem, rano normanie 36,6. Poszedłem jeszcze raz do innego lekarza. Diagnoza taka sama + powiekszony migdalek. Ale inny antybiotyk. Na próbę jak powiedziała. Taromentin. Po trzech dniach nie było poprawy więc poszedłem na kontrolę. Stwierdziła, że migdałek się zmniejszył i że jest lepiej ale jeszcze może jakieś zapalenie jest gdzies indziej co mi nie pozwala sie wyleczyc i mi dodała Nimesil. Na razie nie biorę tego bo jak przeczytałem o skutkach ubocznych to mnie przeraziło. Uszkodzenie wątroby i nawet zgon. Masakra. Co ciekawe napisane jest zeby nie stosowac gdy wystepuja objawy grypopodobne takie jak goraczka, ogolne rozbicie. Dołożyła mi jeszcze flavamed bo warto wspomnieć że mi cały czas (od kilku lat) spływa w gardle wydzielina jakaś bo podobno mam krzywą przegrodą i przez to mam właśnie zwiększone wydzielanie tej flegmy i stwierdziła, że dlatego mnie łapie gardło i że może dlatego nie mogę się tym razem wyleczyć.

Nie wiem co dalej. Czy warto zaryzykowac ten nimesil i czy on moze cos pomóc? Antybiotyk dalej biore zostało jeszcze połowa ale to chyba nic nie pomoze jak po czterech dniach leczenia nie ma zadnych zmian.

Czy warto dołożyć jakieś płukanie gardła? Na razie stosuje jakiś wyciąg z szałwii co się psika do gardła.

Występuje u mnie także jakiś ból w klatce w okolice serca (takie gniecenie), ale lekarz zbył to milczeniem

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 9:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

slayne
Jaki lekarz Cię leczy,laryngolog?Czy był robiony wymaz z gardła?rtg zatok?Stosujesz złe leczenie,dlaczego?nie prowadzisz antybiotykoterapii do końca co w konsekwencji powoduje wzmocnienie bakterii.W tej chwili wskazana jest prawidłowa diagnoza i po antybiogramie wdrożenie leczenia(i nie czytać że coś szkodzi,bo tak pisze w ulotce,każdy lek ma skutki uboczne,co nie znaczy,że wystąpią) Takie leczenie z przerwami nic nie pomoże i dalsze leczenie po przerwie nie ma sensu.Lekarz ponownie musi wykonać badania i zlecić odpowiedni lek.Opisz te objawy bólowe i jakie są oraz w jakim miejscu(dokładnie)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
slayne



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 6:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem u zwykłego rodzinnego. Nie miałem robionego wymazu z gardła. Rtg zatok miałem kiedys - rok moze dwa temu. Nie pamietam wyników ale nie było wszystko ok na pewno. Wtedy też brałem jakieś leki ale nic mi nie pomogły. Zreszta ja problemy z zatokami mam od małego. Wystarczy, że mnie przewieje bo czapki nie mam i juz leze.

A skąd wniosek ze nie stosuje antybiotyków do końca. Napisałem, że pierwszy lekarz przypisał mi Bioracef i zjadłem całe opakowanie (było 10 tabletek na 5 dni) A teraz biore Taromentin i nie przerywałem leczenia (moze zle sie wyrazilem o tym ze poszedlem na kontrole) tylko biore dalej. Zostało mi chyba 5 tabletek.

Z tym nimesilem to może przesadzam, ale googlowałem troche i nawet gdzies znalazłem ze jest zakazana sprzedaż w niektorych krajach ze względu na toksycznośc na wątrobę.

A co do bólu. Pytasz o ten w klatce tak?
Taki ból jakbym całą noc spał na brzuchu i tak przygnieciony na wysokości piersi, ale bardziej po lewej stronie taka jak serucho jest. Ale to nie, że cały czas tylko raz kiedyś. Ale nie kłucie tylko własnie tak jakby mi ktoś klatkę zgniotł.

A co do bólu głowy to cała głowa od góry i czoło też i takie cisnienie na gałki oczne. Taki trochę pulsujący ten ból.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
On27



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 11:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pewien problem ....Szczegolnie rano przy bolacym gardle w slinie mam krew...Dosyc czesto sie to powtarza...Czasami mysle zto od serca poniewaz czasami mam lekki kaszel pochodzacy od serca....jakie badani moga wykluczyc ze to nic powaznego lub tak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 10:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

On27
Przede wszystkim należy się udać do lekarza ogólnego,który wykona badania(osłuchanie,rtg płuc,o ile stwierdzi coś w płucach)Takie objawy mogą też wskazywać na problemy gastrologiczne,nie wykluczone też laryngologiczne.Nic o tych sprawach nie piszesz a bez badań nie można postawić diagnozy(za mało informacji)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 14 z 16

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group