Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Prawdopodobienstwo zajscia w ciaze

Idź do strony 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
@Gabriela26



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 10:58 pm    Temat postu: Czy istnieje możliwość ciąży? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam:) jakiś czas temu zaczęłam kochać się z moim chłopakiem. Nie jestem doświadczona w tych sprawach. Mam 17 lat. Wczoraj przy pieszczotach doprowadziłam go do wytrysku. Wytarł się chusteczkami. Jakiś czas później (ok. 20-30 minut) znów się pieściliśmy. Wsunął mi palec do pochwy, ja później zrobiłam mu "loda". Po jakiś 10 minutach doszło do wsunięcia penisa do środka. Nie było to długie, maksymalnie minuta. Zastanawiam się czy istnieje ewentualność ciąży? Dodaję, że moje cykle są dosyć długie (ok.35-40 dni), wczoraj był 17 dzień cyklu. Wiem, że zostanę pewnie zbesztana za mój wiek, ale trochę mnie poniosło.. Bardzo proszę o poważne odpowiedzi, gdyż nie mam się kogo poradzić..Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 12:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie umył czlonka po wytrysku...Plemniki mogły w cewce przeżyć...

Dni plodne masz miedzy 15 a 29 dniem cyklu, wiec wykazaliscie sie skrajna glupota a nie dorosloscia(nie mowie tu o wieku)...

Szanse na ciaze sa raczej minimalne ale sa...Ja osobiscie po escapelle bym nie biegla...Ale decyzja nalezy do Was.

I nastepnym razem po prostu sie zabezpieczcie...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
@Gabriela26



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 12:53 am    Temat postu: Dziękuje Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiem, że to była głupota i bardzo lekkomyślne podejście do sprawy:( dziękuję bardzo za wyrozumiałość i odpowiedź. nie wiedziałam co zrobić, dlatego też napisałam tutaj. uspokoiłam się.. mam nauczkę na przyszłość i mimo, że raczej nie grożą mi konsekwencje to jednak to co napisałaś dało mi do myślenia i nigdy więcej tak nie zrobię. dziękuję jeszcze raz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 8:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i stad sie biora młode matki z brzuchami bo nie wiedza tego czego powinny..i kto powinien je edukowac? szkoła? napewno nie. tam nic sie nie naucza...najlepiej na własnych błedach Smile.
GAbriela..a od czego sa gumki Twoim zdaniem? chyba nie dla ozdoby tylko od zabezp. przed ciaza.. nast razem ich uzyjcie i bedzie po kłopocie. i po kazdym wytrysku wyganiaj partnera pod prysznic i niech odda mocz,wtedy armia zginie bezpowrotnie... Smile

Nowicjuszka..a sadzisz ze te plemniki ktore pozostały w cewce po wytrysku sa zdolne do zaplodnienia??
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 3:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@Gabriela26, no, no .. dziewczyny mają rację, a w szczególności popieram wind w twierdzeniu iż szkoła w ogóle nie uczy młodych ludzi jak podejść do tych spraw .. wiem jak u mnie w szkole wyglądało nauczanie: "w tym wieku nie ma mowy abyście odbywali stosunki" bla bla bla, a wiadomo, że nastolatek to nastolatek - zrobi co będzie chciał, a z brakiem doświadczenia po prostu dojdzie do ciąży Wink a co do Twojej sytuacji .. no szanse na ciążę istnieją, tak jak pisze nowicjuszka - małe .. ja też wątpię, aby doszło do tego zapłodnienia, ale natura lubi płatać figle niestety Rolling Eyes i właśnie te plemniki w cewce moczowej mnie niepokoją ..
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 9:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind mogą ale nie muszą.Ryzyko minimalne ale jest...Zresztą tak samo jak przy każdej metodzie antykoncepcyjnej...

100%zabezpieczenia daje tylko przysłowiowa "szklanka wody zamiast" Wink
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
@Gabriela26



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 11:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, po tym jednym razie mam nauczkę do końca życia, bo mnie tak nerwy zżerają, że nie mam zamiaru więcej tak próbować. WDŻ w szkole i tym podobne opierają się albo na tym, że poruszane są tematu typu pomoc osobie niepełnosprawnej (co miałam ostatnio) albo typu, że no coś tam wspomniane ale właściwie nie wiadomo co. Jednak bardziej martwi mnie, że nie mogę o tym porozmawiać w domu:( ale cieszę się, że uzyskałam odpowiedź od Was:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@Gabriela26, w szkole powiedzą Ci tylko, że macie tego nie robić i koniec .. owijają w bawełnę jak tylko mogą zamiast nazywać rzeczy po imieniu Neutral a nastolatki czytają różne źródła, usłyszą coś na przerwie od koleżanek czy od kolegów i już myślą, że są doświadczone .. nie .. do takich spraw najlepiej się bardzo dobrze przygotować, żeby wspominać to wydarzenie miło i przyjemnie, a nie źle pośród nerwów, oczekiwania na okres i "zgrzytania zębami" Wink jeśli tak bardzo się martwisz to wykonaj test ciążowy (min. 16 dni od stosunku) i będziesz wiedziała na czym stoisz .. pamiętaj następnym razem o zabezpieczeniu, żeby potem nie umierać z przerażenia Wink
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
@Gabriela26



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 5:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak myślisz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wpadłam? bo jeśli tak, to teraz tylko odczekać i po test.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 7:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@Gabriela26, jak dla mnie jest pół na pół .. tylko dlatego, że plemniki u Twojego chłopaka mogły zostać w cewce moczowej i podczas "stosunku" (chociaż nie było do końca) przedostać się do Twojego płodnego śluzu .. jest to ryzyko minimalne, ale jednak jest .. radziłabym albo czekać na okres albo wykonać test ciążowy (min. 16 dni od stosunku Exclamation bo wykonany wcześniej może pokazać błędny wynik) .. tak jak pisała nowicjuszka - żadna metoda antykoncepcyjna nie daje 100% pewności (pisze to nawet na każdym opakowaniu prezerwatyw) Wink

wybór należy do Ciebie .
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Następny
Strona 1 z 24

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group