Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o maluchach, cz. 5

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 34, 35, 36  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Nie Gru 20, 2015 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie Michałek miał Amotaks. Klacid to bardzo silny antybiotyk, dożylnie może uszkadzać żyły a doustnie bardzo wyjaławia żoładek.
Teraz ma Zinnat ale jutro ostanie dawki i koniec. Dzieciaki narazie zdrowe, zobaczymy na jak długo, Pawełek też nie załapał.

Jak tam przygotowania do świąt? Ja tam za bardzo nie sprzątałam bo cały rok sprzątam Twisted Evil Ciasteczka upieklkśmy, dzisiaj lukrowaliśmy, jutro jeszcze jakiś piernik upiekę. Resztę robi mama, ja tylko pomagam Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 10:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój biedny Adaś miał Klacid, jak miał 2,5 roczku... Od tamtej pory pilnuję lekarza, żeby już mu go więcej nie przepisał - a chciał już niejeden raz od tamtej pory...

Fajnie, że i Wy zdrowiejecie.
A jakie prezenty masz dla chłopców pod choinkę?

U nas przygotowania do świąt zatrzymały się na ubraniu choinki. Very Happy
Jutro zabieram Jasia na nasze szkolne Jasełka, niech sobie poogląda, potem jedzie na drzemkę do teściowej, a ja na wigilię pracowniczą a potem to już 1,5 tygodnia wolnego!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 11:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U nas choinka już od czwartku stoi ale mam taką 100 cm na szafce, wysoko Twisted Evil
Michałek dzisiaj miał jasełka w przedszkolu, nie chciał rano iść i tdochę go zmusiłam do tego...
Teraz tak sobie myślę że było mu ciężko bo przez cały tydzień go nie było, za bardzo nie widział co i jak a mieli scenkę z narodzenia - bardzo fajna, dużo piosenek. No ale zadowolony, bo posiedziliśmy potem przy kawie, dostali paczki świąteczne itp. Jutro jeszcze idzie a potem w środę ma urlop bo mój tata ma wolne więc Mochał powiedział że on też chce mieć bo mają jakieś plany ... No więc jutro jeszcze pomaszeruje a potem już ma luz Smile

Michałek dostanie tory drewniane ( ma ale częsci się pogubiły i kupiłam następny zestaw), ciastolinę, jakieś książeczki i dla obu supermarket taki duży do postawienia bo ostatnio ciągle bawimy się w sklep. Od rodziców moich jakaś gra, książka i puzzle, mój brat z bratową mają taki mały stół do piłkarzyków i drugi brat w tym roku nawet kupił jakiegoś rozkręcanego dinozaura.
Dla Pawełka mam jeszcze taką drewnianą zabawkę edukacyjną. Moi rodzice szarpnęli się na szczeniaczka uczniaczka, brat z bratową krzesełko z ikea do naszego stolika ( Michał ma więc dla niego też będzie) a drugi brat jakieś kubeczki jajeczka do układania. Oj znowu będzie pełno prezentow pod choinkę Smile no ale co tam, po to są święta.
Ogólnie to mówiłam że zero słodyczy bo mam dwie pełne torby pochowane i już nie wiem co z tym robić.

A co Wy kupujecie dla dzieci?

Łobuz jak tam po zabiegu, czujesz dużą rożnicę? Jesteś zadowolona?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Sro Gru 23, 2015 10:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U nas choinka jest do samego sufitu!..
Jasio czasem machnie jakąś bombkę z całej siły, ale nie ciągnie - to najważniejsze. Bombki w tym roku wyjęłam TYLKO nietłukące.

Adaś dostanie kuchnię z akcesoriami i kasę fiskalną z pieniędzmi.
Jasio autobus z różnymi przyciskami, światełkami, smartfonik i bączka - takiego zwykłego. Smile No i jest jeszcze prezent dla obu chłopców: kosz z zakupami. Aż się boję, ile nowych "skarbów"w będzie mi się po domu walało!.. Shocked

A po zabiegu różnicę czuję, jest lepiej, niż było. Nie mam tego uczucia, że wszystko tam na dole mi "wisi". Chociaż z przykrością muszę stwierdzić, że to już nie to samo, co przed porodem...


Mamusie, życzę Wam i Waszym rodzinom zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!!!

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Gru 23, 2015 11:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę że zabawki podobne do tych co moje dzieci się bawią Smile kuchnia, sklep Wink

Pytam o relacje po zabiegu bo ja w końcu lepiej i tak odwlekam wizytę u gina i jakikolwiek zabieg. Już dużo dolegliwości mi minęło ale tak jak piszesz to już nie to samo co przed ciążą Wink

Też Wam życzę Spokojnych, Radosnych, pełnych miłości Świąt i żeby kolejny rok był lepszy od tego, spełnienia marzeń Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Sob Gru 26, 2015 5:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i po świętach...
Jak tam u Was?
Brzuszki pełne?.. Twisted Evil

Bo mi akurat 3 dni przed świętami żołądek zaczął świrować - miewałam takie mocne skurcze - że w te święta musiałam uważać na to ile i co jem. Twisted Evil Ale przynajmniej nie czuję się teraz przeżarta... Razz

U nas takie temperatury, że nawet w Wielkanoc tak ciepło nie było, jeszcze do wczoraj słońce świeciło... Na dziś zaplanowałam sobie wypad z maluchami na nasz nowy osiedlowy plac zabaw - ale się zachmurzyło, zaczęło popadywać, do tego silny wiatr - no i nici, siedzimy cały dzień uziemieni...

Może jutro uda się chociaż na basen Adaśka zabrać, Jasio wyspaceruje się z babcią - i będzie inaczej, bo od tego siedzenia w domu to każdy tylko głupawki dostaje i już wolę iść do pracy!..

A zabawek po tych świętach tyle nam się nazbierało, że nie mam gdzie swobodnie kroka w domu zrobić!..


Cytat:
ja w końcu lepiej

Wiesz, po roku ja też się już na tyle przyzwyczaiłam do takiego stanu rzeczy, że wydawało mi się, że jest lepiej, ale jednak po operacji poczułam różnicę i wiem, że to było tylko przyzwyczajenie...
Chociaż nie wiem, jak u Ciebie, piszę tylko o swoich odczuciach.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Gru 26, 2015 10:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takkk u nas zabawki to się wszędzie walają, musiałam wynieść nieużywane łóżeczko z pokoju dzieci, zrobić przemeblowanie by gdzieś je upchać. Teraz moga dalej znosić.
Ja w tamtym roku miałam rewolucje żoładkowe przed świętami więc w święta pierwszy raz nic nie jadłam i dobrze się czułam. Teraz też nie jest źle.
My wczoraj byliśmy szopkę żywą ogląać, dzisiaj mieliśmy gości wic byliśmy w domu, jutro gdzieś się wybierzemy- fakt dzieci szaleją a ja dostaję szału i mam ochotę po prostu wyjść z domu Wink

Może masz rację że to przyzwyczajenie, chociaż wiele dolegliwości mi minęlo.

Jakiego rozmiaru macie łóżka dla starszaków. W końcu muszę kupić ...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 10:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anetko łóżko bierz jak największe.
My kupiliśmy 80x180cm. I brałam bez materaca, bo w kompletach zwykle proponowane są materace z pianki/gryki, a ja chciałam kupić Adaśkowi wygodny, porządny materac - więc kupiłam bonelowy - jest mega-wygodny!
A Ty masz już jakąś wizję tego łóżka?


Idziemy na sylwestra tralalalalalalaaaaaaaaaaaaaa!!!!!
Ostatni raz byłam na imprezie 2 lata temu i bardzo już mi się chce z domu wyjść, pobawić się.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale super że wychodzicie na Sylwestra Smile a dzieciaki z kim zostają?
Ja siedzę z dziećmi sama w domu... Mój M po raz kolejny idzie do pracy. Sam tak wybrał . A już to drugi rok z rzędu. Prosiłam, bo to ostani tak lajtowy rok że jestem w domu i mogliśmy gdzieś jechać ale on się nie zamienił i siedzę sama.

Właśnie chcę łożko 180/80, co do materac to piankowy odpada. A te kokos pianka gryka nie są dobre? A chcę takie zwykłe drewniane łóżko, bez jakikolwiek udziwień.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Sro Gru 30, 2015 11:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anetko ja nie wiem, czy pianka, kokos, gryka nie są dobre... Jak dla mnie są po prostu twarde i niewygodne... Sama nie chciałabym spać na takim materacu - więc nie widzę powodów, dla których miałabym zmuszać do tego moje dzieci tylko dlatego, że gdzieś tam ktoś tam wypisał, że są najlepsze...
Wolę materace, które "współpracują" z ciałem, a nie są jedynie twardym podłożem, na którym zaczynają boleć kości biodrowe, gdy zbyt długo leży się na boku... No to takie jest moje podejście. Wink

A gdzie chciałabyś pojechać na sylwestra?
Z dziećmi, czy sami?

A moi chłopcy zostaną z moją mamą i babcią, bo jutro przyjeżdżają.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 34, 35, 36  Następny
Strona 25 z 36

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group