Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o maluchach, cz. 5

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 34, 35, 36  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Lis 18, 2015 10:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój Michał też wrocił z przedszkola z katarem. Tragedii nie ma ale Paweł też dzisiaj jakiś nie taki, mało je, teraz często mi się budzi, a to u niego podejrzane. Zobaczymy ale pewnie się pochorują bo mam na jutro plany, mam jechać wypisać urlopy do pracy...

Łobuz nieładnie że nic Ci nie pomaga. Kurcze a alergia na coś że tak kaszel Ci się nasila? Może jakiś wymaz albo plwocina na posiew by się przydała.
Adas chętnie chodzi do dentysty? Zęby ma ok?

Wind jak Ty z kaszlem? Może jakieś inhalacje Ci pomogą?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Czw Lis 19, 2015 11:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anetko i jak z chłopcami?
A może te częste pobudki i zanik apetytu - na wyrzynające się ząbki?? U nas takie są właśnie objawy ząbkowania!
Akurat Jasio jest w trakcie przerabiania czwórek... Jedna już tuż-tuż... Ale i z drugiej str. dziąsło napuchło...

Cytat:
Kurcze a alergia na coś że tak kaszel Ci się nasila?

Nie wiem, możliwe, bo wszystkie wyniki w porządku wychodzą, tak samo, jak mnie lekarz bada- czyściutko - tylko sam odruch kaszlu jest bardzo silny...
Może uda się ustalić wizytę u tego pulmonologa i on do czegoś sensownego dojdzie, bo - naprawdę - być nauczycielką i musieć pracować z taką dolegliwością to katorga... Sad Dziś lekarz przepisał mi kolejne dawki zastrzyków - z mocniejszym składem, niż te ostatnie.


Cytat:
Adas chętnie chodzi do dentysty? Zęby ma ok?

No odkąd zaczęliśmy jeździć do dentystki u Adasia wszystko w porządku z ząbkami. Teraz też - na moje oko, ale chcę go zabrać, niech mu pani sprawdzi uzębienie, niech mu jakąś pogadankę uskuteczni podczas naprawiania moich zębów, bo mały rośnie, coraz częściej się buntuje na mycie ząbków, ociąga się z tym, a takie zewnętrzne źródło informacji, jak pani dentystka czasem lepiej podziała na dziecko, niż mama, czy tata.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Lis 19, 2015 2:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anetko po 12dniach nareszcie zaczyna byc dobrze!
wkoncu spałam w swoim łozku.
pokaszlałam przed snem a potem cała noc błoga cisza!
rano odkaszlnełam mokrym i jest super!
oby tak dalej.

---

inhaluje sie od poczatku kiedy zaczeło mnie drapac w gardle.
u lekarza nic nowego.
nie zaryzykuje mi antybiotyku po ktorym moge dostac uczulenia,wstrzasu czy czegotam jeszcze.
przepisała steryd do inhalacji, zmniejszyła dawke i tym sie ratuje.
nie wiem czy to przez niego widac poprawe bo naprawde to ile wlewam do miarki to jest nic ale poprawa widoczna i slyszalna Razz
3x dziennie pije prawoślaza,tabletek juz nie ssam i gardla nie psikam.
pomału moje zasoby lekow sie zmniejszaja Wink

---

okropienstwo z tym kaszlem.
wiem co czujesz łobuzie. wspołczuje strasznie, u Ciebie o tyle dobrze ze mozesz wszystko stosowac co Ci przepiszą.

---

łobuz Adas 1wszy raz idzie do dentysty?
ja z Zu tez o tym rozmawiam i powiem Wam ze wczesniej na samo słowo stomatolog było "nigdzie nie ide" a teraz? odpowiada " ide, czego mam sie bac, jestem odwazna dziewczyna :" " ...
hahah

tak samo z fryzjerem.
juz nosze sie od paru dni z zamiarem umowienia sie na strzyzenie. nawet samej grzywki, pal go licho ale skoro mowi ze sie nie boi to moze warto wykorzystac Smile

---

a Zu znow zasmarkana.
rece mi opadaja.
3dni juz siedzi w domu.
jutro mam zamiar ją zaprowadzic do pkola bo widze ze sie nudzi, teskni, pyta o nie.
tylko apetyt ma słabszy wiec boje sie ze przez 5h bedzie siedziala głodna i spragniona bo przeciez Panie na siłę nic nie daja.
dzis poobserwuje i jutro zobaczymy.
wiem ze katar to nie choroba.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Lis 19, 2015 10:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pawełkowi prawie miesiąc przebijała się górna dwójka ( pierwsza dwójka),wyszła w końcu w poniedziałek. Niespodziewanie wczoraj pojawiła się prawa dolna dwójka, a dzisiaj widzę że lewa dolna też się przebija. Więc jedna za drugą idą. A Paweł marudziiiii i marudziiiii. Ale dobrze że gorączki nie ma ani innych sensacji bo z marudzeniem można sobie jakoś poradzić.

A dzisiaj byłam u fryzjera. Mama jechała ze mną no i dzieci zabraliśmy. Ja chcę włosy trochę zapuścić a potem coś innego wykombinować ale nadal z krótkich. Pokazała mi jak bedę wyglądać z zaczesaną wysoko grzywką do tylu ( tak jak Kożuchowska ma) więc tak pojechałam do domu tylko był problem bo Paweł mnie nie poznał i patrzył na mnie , na moje włosy i po prostu płakał. Całą drogę do domu na mnie patrzył i łkał dopiero jak w domu włosy umyłam, uczesałam się normalnie to dziecko do mnie przyszło więc nie ma to jak zmiana fryzury
Twisted Evil

Wind to się cieszę że już lepiej u Ciebie Smile
Mój dalej nie chce do fryzjera, dzisiaj też próbowała go podejść i jednak się nie obciął.
Kurcze z tymi katarami to tak jest, ja wolę przedtrzymać go 2-3 dni.

Łobuz a kaszel pojawił się po zabiegu tak? Nie miałaś wcześniej takich dolegliwości? Może to jako połączyć, może jakaś bakteria... A może efekt narkozy. Lekarzem nie jestem ale może tym tropem trzeba pójść.
Widzę że Jasio też się męczy z ząbkami, cierpliwości dużo trzeba i ( jak to mówi mój Michał) przytulaski Smile
U mnie to Michał nawet by dziubka nie otwarł ba nawet by tam nie wszedł. On z logopedą nie chce gadać...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Lis 20, 2015 2:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anetka napisał:
Kurcze z tymi katarami to tak jest, ja wolę przedtrzymać go 2-3 dni.

tak tez zrobiłam.
naszykowałam w nocy ubrania - w razie gdyby poszła ale rano postanowiłam dac jej wolny wybór.
zapytałam czy chce isc do swojej grupy czy zost w domu.
oczywiscie ze opcja nr 2 Wink
ubranka zamieniłam na "domowe" i łikendujemy.

od poniedziałku juz pojdzie bo we Srode musze zrobic badania a w piatek mam usg Smile ! takze Zu nei moze sie pochorowac.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Lis 21, 2015 8:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przesyłam pozdrowienia Wink Brakuje mi Was ale nie mam czasu żeby spokojnie poczytać i napisać . Buziaki
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Lis 21, 2015 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu też pozdrawiam Smile

Michałkowi kaszel się pojawił ale dajemy radę za to Paweł oczywicie katar załapał a ja tak samo się źle czuję. Tak to już jest jak dzieci karmią mnie wszystkim co mieli w buzi Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Lis 22, 2015 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu hejo!
zajrzyj czasem do nas.


Anetko...nic innego mi nie pozostaje jak zyczyc zdrowka!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Lis 24, 2015 10:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziewczyny pomocy!!!

niedługo zwariuje...

u Zu w pkolu panuje szkarlatyna.
co ja mam robic?
siedze i mysle czy zostawiac jąw domu, jesli tak to na ile? czy niech chodzi?

boje sie o nią i o siebie.
boje sie tych chorobsk Sad((

ospa tez panuje ale ją zaszczepiłam. jakos jestem spokojna.

gorzej jesli chodzi o ta szkar... Sad

przeraza mnie ..

podpowiedzcie!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Lis 24, 2015 11:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind nie wiem co Ci poradzić. Z jednej strony choroby różne będą czły czas. Raz ospa, raz szkarlatyna, grypa żołądkowa itp i tak naprawdę to ciągle musiałabysiedzieć wdomu. Z drugiej strony jak Ty szybko łapiesz choroby to może lepiej ją zostawić ale na ile?
Ja szczerze prowadziłam Mochałka przez cały okres ciąży i jak urodził się Pawełek. Nie zastanawiałam się czy ma iść bo jest to czy tamto czy nie...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 34, 35, 36  Następny
Strona 21 z 36

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group