Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu itp. (part.6)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 3:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo ładny i uniwersalny Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
doroti



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 230

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 5:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje:) tak staralismy sie wybrac takie raczej cieple kolory Smile

Tosia a masz jakies cenne uwagi co warto ze soba zabarac do szpitala? Jesli tak to chetnie skorzystam z listy:) jeszcze w sumie 10 tygodni ale juz powoli mysle o tym wszystkim.... mam nadzieje ze porod bedzie lekki i gladki Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 9:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny,jak to jest ze spaniem?
Wiem,ze najlepiej spac na lewym boku,ale czy to oznacza,ze w ogole nie moge spac na wznak i na prawym?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
doroti



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 230

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 9:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mozna Lala, ja sie duzo na prawym boku i czasem na wznak ale tak wyzej troszke. Pytalam lekarza o spanie na wznak w 26 tygodniu jak byłam to powiedzial ze na tym etapie ciazy jeszcze mozna. Domyslam sie ze pozniej jak macica bedzie juz na tyle ciezka ze moze zbytnio uciskac zyłe dolną no to lepiej nie spac na wznak. Spanie na lewym boku podobno powoduje lepszy przepływ krwi przez łożysko i lepsze dotlenienie dzidzi. Bede teraz u doktora to sie musze dopytac o pare spraw.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 9:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a my wczoraj ogladalismy Smile
kazdej firmy. i spodobał sie nam taki ktory z przodu ma skretne koła.
"jeździlismy" takim ktore maja na stałe przymocowane kołka przednie i tym co skreca, roznica jest kolosalna.
same poprobojcie. nie ma co wzrorowac sie samymi zdj. lepiej potestowac przed zakupem Smile
w sumie kazdy ma inny gust, ale nie wyobrazam sobie meczyc sie przy zakretach.
a firma dla mnie nie ma znaczenia.
ponoc X landery sa chwalone tylko nie wiem czym on sie rozni od abc design czy nawet chicco.

Tosiu: jak wy wozicie corke? chodzi mi o kierunek jazdy? takiego malucha wozi sie tyłem czy przodem? bo sie pogubiłam.. Neutral

a do lekarza to zapisałam sie do tej samej babki do ktorej chodzilam prywatnie.
wiem ze na nfz sa chyba 3usg tak?
jak bede chciała 4rte czy 5te to najwyzej zapłace.

Tosiu a cytologia podczas 1swszej wizyty jest płatna? czy jesli bede ubezpieczona to nie musze płacic?
jak u niej byłam prywatnie to 30zł kosztowała.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
doroti



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 230

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 9:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind jak robisz cyto na NFZ a jest to prowadzenie ciąży to chyba jest bezpłatna, ale nie wiem na 100%. Na NFZ sa trzy wizyty usg, ja mam usg co miesiac robione ale chodze prywatnie. I w sumie nie moge sie doczekac kazdej kolejnej wizyty zeby zobaczyc malenstwo:)

a co do wozkow to gondola zawsze jest w twoja strone, a spacerowki mozna obraca przodem lub tylem do kierunku jazdy. My tez wybralismy ze skretnymi kołami z przodu, ogladałam mnostwo wozkow i ten jedo ejst najfajniejszy.

Jesli chodzi o xlandera to jedo wyglada praktycznie tak samo a ma wieksza gondolke. Dla mnie kiedy dziecko rodzi sie w zimie i bedzie prawie cala zime w gondoli to jest wazne zeby byla duza.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 9:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli ciąża prowadzona jest przez lekarza z NFZ, to wszystko jest bezpłatne, jeśłi chodzi o usg to nie jest tak, że są tylko 3 a za resztę się płaci, jeśli jest potrzeba to robi się nawet i co miesiąc (bezpłatnie). Jeśli ciążę prowadzi lekarz prywatny to wszystko jest płatne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 11:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Doroti- dzieki Wink) ja spie tak i tak dlatego zestresowalam sie, ze spiac na wznak naciskam na glowna tetnice a na prawym boku to dziecku glowke uciskam!! Moze pod koniec ciazy to tak ale mi
Sie jeszcze nie wypina wiec chyba moge sobie jeszcze pozwolic;) nie wyobrazam sobie spac caly czas w jednej pozycji,no ale jak bedzie trzeba, to sie bedzie spalo!! Dzis w nocy strasznie sie wiercilam, nie moglam sobie miejsca znalezc, cos strasznego!! A to moje male moze z dwa kopniaczki mi
Rano dalo i cisza!! Nie ukrywam, ze troche sie tym martwie, bo juz byly konkretne ;( Mam nadzieje ze jest ok i leniwe to albo odpoczywa inplywa bo jeszcze ma miejsce i inaczej sie ulozylo! O wlasnie mnie puknelo;))) hihi
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 12:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

doroti napisał:
Dziekuje:) tak staralismy sie wybrac takie raczej cieple kolory Smile

My wybraliśmy stalowo-zielony Wink

doroti napisał:
Tosia a masz jakies cenne uwagi co warto ze soba zabarac do szpitala? Jesli tak to chetnie skorzystam z listy:) jeszcze w sumie 10 tygodni ale juz powoli mysle o tym wszystkim.... mam nadzieje ze porod bedzie lekki i gladki Smile

oj listę to mam długąWink
Wszystko zależy od szpitala w którym zamierzasz rodzić. Niektóre oferują wiele rzeczy więc nie trzeba ich brać. Tak w wielkim skrócie
DLA MAMY
- dokumenty, telefon, aparat, karta ciąży z ostatnimi badaniami, ubezpieczenie,zegarek, woda mineralna
- koszula do porodu ( jeśli nie dają - u mnie dawali)
-koszula po porodzie z wycięciem na pierś ( fajne są kopertowe) 2sztuki
- szlafrok cienki bo na oddziale ukrop nieziemski
- podkłady duże apteczne są fajne takie wielkei pieluchy dla mam Wink- nam dawali
- podkład na prześcieradło - nam dawali
- stanik - 2-3
-kapcie, klapki pod prysznic
- ręczniki
- przybory toaletowe+papier toaletowy
-kubek, sztućce
DLA DZIECKA
- paczka pieluszek
- chusteczki nawilżające,
- chusteczki suche do wytarcia po nawilżających Wink
- krem do pupci - ja polecam linomag a na odparzenie dopiero sudocrem
- kilka pieluszek tetrowych
- kilka komplecików ubranek, skarpetki, czapeczki, niedrapki, kocyk - nam dawali musiałam mieć tylko na wyjście
- ręcznik i przybory do kąpieli ( nam dawali wszystko - sami kąpali)
Hmm to tak w skrócie Wink

lalalunia napisał:
Dziewczyny,jak to jest ze spaniem?
Wiem,ze najlepiej spac na lewym boku,ale czy to oznacza,ze w ogole nie moge spac na wznak i na prawym?

Kochana śpisz w takiej pozycji w jakiej Ci wygodnie. Jeśli lekarz nie nakaże inaczej to nie ma podstaw aby nie wiadomo jak uważać ze spaniem. Bez przesady. Poza tym jeśli dziecku będzie niewygodnie to na pewno Was obudzi Wink) możecie być tego pewne Wink

wind_of_hope napisał:
a my wczoraj ogladalismy Smile
kazdej firmy. i spodobał sie nam taki ktory z przodu ma skretne koła.
"jeździlismy" takim ktore maja na stałe przymocowane kołka przednie i tym co skreca, roznica jest kolosalna.
same poprobojcie. nie ma co wzrorowac sie samymi zdj. lepiej potestowac przed zakupem Smile
w sumie kazdy ma inny gust, ale nie wyobrazam sobie meczyc sie przy zakretach.
a firma dla mnie nie ma znaczenia.
ponoc X landery sa chwalone tylko nie wiem czym on sie rozni od abc design czy nawet chicco.

Wind...oczywiście skrętne koła to super sprawa ale ma też wady niestety. JA osobiście wybrałam wózek na fajnych pompowanych kołach nieskrętnych. Rodziłam zimą więc skrętne koła nie były potrzebne. Po śniegu nie da ray takimi jeździć . Blokada też nie spełnia swojego zadani w idealny sposób. Ważne aby wózek był skrętny ale nie chodzi o skrętność kół. Ja miałam jedo bartatinę z kołami prostymi i to najlepszy wózek jaki miałam...a próbowałam różnych. Ważne aby był wyważony i skrętny sam w sobie, aluminiowy stelaż i dobrze chroniąca budka, dobre podbijanie itd. O wózkach mogę rozmawiać godzinami;) Wink

wind_of_hope napisał:
Tosiu: jak wy wozicie corke? chodzi mi o kierunek jazdy? takiego malucha wozi sie tyłem czy przodem? bo sie pogubiłam.. Neutral

Jeśli chodzi o wózek to wozisz tyłem do kierunku jazdy. Większość gondolek jest właśnie tak zamontowana . Ty musisz widzieć maluszka. Więc wieziesz go tyłem do kierunku jazdy. Później przesadzasz do spacerówki. NA początku również tyłem do kierunku jazdy aby mieć oko na maluszka Wink. NA późniejszym etapie spacerówkę się obraca bo dziecko już chce podziwiać świat tak jak Ty a nie ciągle patrzeć na Ciebie Wink. JA już od dawna wożę Zunie przodem do kierunku jazdy.


wind_of_hope napisał:
a do lekarza to zapisałam sie do tej samej babki do ktorej chodzilam prywatnie.
wiem ze na nfz sa chyba 3usg tak?
jak bede chciała 4rte czy 5te to najwyzej zapłace:|
.
tak są 3 usg ... troszkę mało jak dla mnie ale cóż . ZA tyle płaci fundusz. Jeśli jest jednak potrzeba i lekarza coś niepoki to robi się więcej. JA prywatnie miałam za każdym razem + film i zdjęcia.
wind_of_hope napisał:
Tosiu a cytologia podczas 1swszej wizyty jest płatna? czy jesli bede ubezpieczona to nie musze płacic?
jak u niej byłam prywatnie to 30zł kosztowała.

Zależy od lekarza. U mnie prywatnie nic nie płacę . Wszelkie badani wliczone mam w cenę 80zł a ciężarne 60zł bo częstsze wizyty. NA nfz cytologia jest za darmo . Przynajmniej powinna. Kobiety w ciąży muszą mieć zrobioną darmową .
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oo to dobrze wiedziec Smile
a juz chciałam szykowac kase Smile
uFFF
Tosiu mi chodzi o ten fotelik:


jak dziecko w nim sie wozi? tyłem do kierunku tak?

dzisiaj ogladałam body Razz nie mogłam sie oprzec i wiecie co..albo ja nie kumata jestem albo body z metką na 3m to najmniejsze jakie sa..

dziecko rodzi sie z rozmiarem 3miesiecznego niemowlaka? czy poprostu nie mieli mniejszych i same 3m zostały?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 39, 40, 41  Następny
Strona 4 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group