Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu itp. (part.4)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 1:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

łobuz z tymi mdlosciami to roznie jest. nie u kazdej kobiety wracaja Razz. moja kolezanka nie miała ich przez cała ciaze Smile.wogole nie czula sie jakby byla w ciazy,poza wystajaca pileczka Smile.

Mmmadzia 15tydzien i on nie zrobił zwykłego usg? nie mozesz zmienic na prywatnego? własnie tak to jest jak sie idzie do zwykłego.. Ty im nie placisz wiec czego on ma sie martwic o Twoja ciaze.. wizyta kosztuje 50zł mysle ze dla zdrowia dziecka warto wydac te pieniadze. samo dotykanie nie powinno uszkodzic płodu bo po to jest płyn owodniowy zeby je chronił przed wstrzasami,urazami. bol napewno spowodowany jest uciskiem. nie przejmuj sie na zapas. zmieniaj lekarza, tamtemu pokaz srodkowy palec Smile bedzie dobrze.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 2:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mmmadzia przykro mi z powodu wizyty... A badanie USG przeziernosci już miałas? Ja tez bym zmieniła lekarza.
Co do bólu brzucha to ja tez miewam, szczególnie po prawej stronie. Moja gonią mówiła ze dziecko rośnie,wszystko sie rozciąga wiec bóle bedą oczywiście bardzo sile być nie powinny.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 3:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mmmadzia, Twój lekarz w ten sposób badał, czy macica właściwie przyrasta. Ja też czułam po ostatnim takim badaniu trochę bólu, ale przeszło. Twojemu dzieciaczkowi na pewno nic nie jest, nie martw się! Jeśli nie jesteś zadowolona z lekarza, owszem - jak najbardziej masz prawo go zmienić. Ale to prawda, że nie wszyscy lekarze wykonują na każdej wizycie usg. Ja chodzę prywatnie i mój gin też nie za każdym razem robi mi usg. Twój powiedział, że następnym razem będzie ważne usg, bo być może już będzie mógł określić Wam płeć maluszka! Ale inny, wybrany przez Was lekarz, też to pewnie zrobi.

Ja właśnie sprzątnęłam dom i padam na twarz... A tu jeszcze obiad trzeba wymodzić i posterczeć przy kuchni... No to idę...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 7:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anetka tak kwas foliowy bierze się do końca pierwszego trymestru bo wtedy kształtuje się cewa nerwowa a po to bierzesz kwas żeby uniknąć problemów z nieprawidłościami cewy. Później kwas nie jest Ci potrzebny i należy przejść na kompleks witaminowy. Oczywiście nic się nie dzieje jeśli nadal bierzesz kwasik Wink ale już warto zmienic na jakieś witaminki . W skałdzie na pewno też będzie kwas foliowy. Ja polecam feminatal.

Mmmadzia trafiłaś na wstrętnego sadystę . Zmień koniecznie bo to dla Ciebie niebezpieczne jak i dla dziecka. Ruchy ja poczułam w 14 tygodniu i lekarz powiedział,że rzadko bo rzadko ale zdarza się . Jestem szczupła a osoby szczupłe szybciej odczuwają ruchy. Wiązadła mają prawo boleć bo macica rośnie. Podczas badania czułaś dyskomfort bo naciskał szyjkę - zupełnie niepotrzebnie . Badanie wewnętrzne wykonywane jest bardzo rzadko. W razie ewentualnych buli, skurczy, plamień aby sprawdzić czy szyjka się nie skraca, czy nie rozwarcia . Pewnie to robił i bolało( coś w tym stylu jest przy masażu szyjki Wink) . Nie potrzebne jest badanie wewnetrzne w celu sprawdzenia wielkości macicy . Po to jest usg!!
Już od dawna powinnaś mieć robione usg brzuszne. Powinno być zrobione usg genetyczne itd. Wiem,że nie każdy lekarz robi co wizytę usg ale jeśli nie robi to konieczne jest wykonanie badanie tętna dzidzi itd.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 1:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do tej pory miałam tylko usg dopochwowe.
Morfologie i inne badania tylko raz.
Z resztą to nie istotne bo zarejestrowałam się prywatnie na czwartek.
Do lekarza który pracuje w szpitalu gdzie chce rodzić.
Miałam do niego się zgłosić później, ale przy tych okolicznościach nie ma co czekać.

Sposób w jaki zareagowałyście utwierdził mnie że robię słusznie zmieniając lekarza. Dzięki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że nie masz co czekać.
Badanie krwi nie jest zlecane zbyt czesto. Bodajże dwa, trzy razy w ciągu ciązy. Pamietaj aby zrobić badanie na toksoplazmozę i grupę krwi wraz z czynnikiem RH.
Usg już powinnaś mieć brzuszne;)
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 10:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A powiedzcie mi czy mam zabrać tą kartę ciąży od położnych??
Bo mam jeszcze taką małą kartę ciąży przy sobie z którą chodzę na wizyty...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 10:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

weź w razie czego wszystko co masz, łącznie z wynikami.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 11:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko się martwię czy położne nie będą coś psioczyc... A wyników to dużo nie mam, jedną małą karteczke...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 12:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mmadzia a co Cie to interesuje? niech sobie psiocza. To Ty jestes w ciazy a nie one i to Ty masz prawo do zmiany lekarza. do wiezienia za to nie pojdziesz. chodzi tutaj przeciez o zdrowie maluszka. miej gdzies to co mysla Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Następny
Strona 2 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group