Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu itp. (part.4)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 2:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam dziewczyny Smile

Ja jakoś się toczę, czas leci nieubłaganie. Od czasu do czasu jakieś skurczyki i stawiania się brzucha ale tak to ok . No poza tymi nieszczęsnymi obrzekami ...
Remont dalej nie skończony, zrobiliśmy tylko pokój dla Michałka a tak to nic nie mamy.
Jutro mam wizytę mam nadzieję że będzie wszystko ok Wink

tutaj parę zdjęć z pokoju Malucha Smile Meble są stare, jeszcze moje z kilkunastu lat Smile W dobrym stanie wiec narazie nie kupujemy nowych bo funduszy brak Wink To taki pokój dzienny, bo jest blisko kuchni i salonu a sypialnia jest w tyle więc nie będzie tyle biegania. Na noc bierzemy go do sypialni i tyle Wink



biurko wykorzystane jako przewijak...







A to mój brzuch tydzień wcześniej





Madzia ale ten czas leci Smile Niedługo będziesz tulić Malucha Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 1:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam po tygodniowej nieobecności.

Gratuluję wszystkim dziewczynkom udanych wizyt i pomyślnych wieści.

Mmmadzia, no to niedługo dołączysz do grona niewyspanych mamusiek, jak Justyna! Wink

anetka widzę, że wszystko już gotowe! Wink Ja też się muszę zabrać za ostatnie przygotowania tym bardziej, że przez ostatni tydzień najadłam się strachu...

Wylądowałam w szpitalu - zagrożenie przedwczesnym porodem, skurcze silne nawet na 100% w skali od 0 do 100%, szyjka skracająca się w strasznym tempie...

Od razu dostałam domięśniowe zastrzyki na rozwinięcie płucek u Adasia, bo to dopiero 32 tc... A potem leżenie - kroplówki - tabletki - badania - leżenie - kroplówki...

Od 2-3 dni na szczęście jest lepiej. Skurcze ustąpiły, czasem się jakiś pojawi, ale naprawdę rzadko, a dzisiejsze badanie szyjki mile mnie zaskoczyło. Jeszcze 2 dni temu miała 21mm, a dziś ma 34 mm! Shocked Nie wiedziałam, że szyjka może się wydłużyć! Myślałam, że może się tylko skracać, albo zatrzymać.

Od dziś jestem w domku cała szczęśliwa, że synek jednak zostanie w brzuchu. Wpadłam do Was na chwilę, bo nie wolno mi za długo siedzieć przed kompem, ani w ogóle siedzieć, stać, czy chodzić.

Dlatego teraz spadam na wersalkę! Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 3:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łobuz o kurcze ,a zastanawiałam sie gdzie Ty to bywasz Rolling Eyes
Dobrze że wszystko sie uspokoiło , lez i odpoczywaj Wink

Ja po wizycie, Mały bardzo niziutko jakbym miała zaraz rodzic, szyjka zrobiła się miękka i się skróciła ale jako takiego rozwarcia nie ma Wink Teraz to już z górki, nie ma co się martwić. Waży 2650 g więc kawał chłopa Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

alez dziewczynki sie zgadałyscie Razz
Anetki maluszek jest tylko o pare tyg starszy niz Łobuzkowy Smile
fajnieeeeeeeeeeeeee Wam Razz
łobuz a Ty lez i ciesz sie dwupakiem Razz ostatnie podrygi- jeszcze zatesknisz za falujacym brzuchem Wink
a jak Wasi mezowie reaguja na porod? chca byc z Wami w tym momencie czy wolicie zeby nie ogladali tego co sie bedzie działo???
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 7:00 pm    Temat postu: ;)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczynki,jestem juz z Wami Smile))) tyle rzeczy chcialabym zapytac,ale nie wiem od czego zaczac....wizyta pierwsza u lekarza za tydzien...niestety z polozna,bo w uk nie ma ginekologa...no coz....na tescie wyszlo mi,zze to 2-3 tydzien Smile ale bola mnie te moje jajniki troche i podbrzusze,ale dziewcyzny pisaly ,ze to normalne Wink)))) mam nadzieje!!buzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 7:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj TUTAJ Wink)
No cóż wiek ciąży liczymy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. To jest faktyczny wiek ciazy i dodajesz 40 tygodni - wyjdzie termin porodu +/- 2 tyg Wink. Jajniczki - normalka , niczym się przejmuj . Pytaj o co chcesz Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 9:26 pm    Temat postu: :)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki Tosia Smile))
Liczylam,ze wyjdzie jakos styczen Smile)
Ja jestem kosmetologiem,koncze studia w uk,w piatek zrobilam dwa masaze na zaliczenie,mam nadzieje,ze mi nie zaszkodzily....
wiem,ze nie mozna sie stresowac,nie pic,nie palic,czego nie robie...wcinam kwas foliowy juz od jakis dwoch miesiecy Smile
ale co jesc,pic? na co zwracac uwage?! aha wiem,ze nie pic kawy?! a teraz glupie pytanie,co z coca cola?! od niej jestem uzalezniona,hihi:D
buzki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 10:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeść możesz jak najbardziej wszytko . No oczywiście mówię o normalnym jedzeniu Wink. Posiłki typu pizza , hamburgery raczej raz na jakiś czas. Nie mówię,że odrazu będzie to miało wpływ na dziecko Wink ale chodzi o dobre posiłki wnoszące dla dzidzi dużo wartościowego pokarmu.
Pić kawkę jedną dziennie słabą też możesz. Jedynie uważaj na herbaty z cytrusów i liści malin. Tego nie pij na wszelki wypadek. Cytrusy są nie zbadane pod kontem ciąży a liscie malin mogą wywołać skurcze.
Cola Wink) zbawienna przy zgadze. Pić można ale nie litrami Wink. Od jednej szklaneczki dziennie nic Ci nie będzie ale więcej nie bo jednak ma kofeinkę .
Po 12 tygodniu odstaw kwas foliowy na rzecz suplementu witaminowego dla ciężarnych typu feminatal itd.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 10:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mimo to postaram sie nie pic kawki Smile herbat i tak malo pije,jakos za nimi nie przepadam Smile fast foody to tez tylko raz na ruski rok,wiec powinno byc ok:) wczoraj mialam ochote na paluszki rybne,chyba za wczesnie na zachcianki,co?Smile hihi:)
ciekawa jestem,czy mdlosci mnie dopadna,mam nadzieje,ze nie,na razie czuje sie ok,moze bardziej zmeczona jestem,ale w sumie oki:)) nawet nie wiem o co jeszcze mam pytac;)) dziekuje za wszystgkie odp:*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
muśka



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 1:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam kobietki Smile

Jeju Łobuz całe szczęście, że Synek postanowił jeszcze posiedzieć w brzuszku, tak mu śpieszno na świat? Wink niech kochaniutki siedzi jak najdłużej a Ty kochana oszczędzaj się na maxa i leż ile wlezie.

Anetka widze pokoik już gotowy i czeka na Maluszka Very Happy

lalalunia witaj na pokładzie ciążarówek Very Happy nie przejmuj się tak jedzeniem bo każda przyszła mama instynktownie wie czego jej trzeba i jej fasolce. Czasem trudno się powstrzymać przed zjedzeniem czegoś mało zdrowego ale w miarę rozsądku można i na to sobie pozwolić Smile ja tam czasem nie odmówie sobie frytek, hamburgera czy innego świństwa bo po prostu lubie Very Happy
Tosia pięknie wszystko Ci opisała więc nie będę się zagłębiać dalej.
Jeśli o kawe chodzi to ją piję od ok 3 miesiąca, jedną dziennie słabą z mleczkiem, jak masz ochotę to spokojnie można ją pić w ciaży ale najlepiej jedną i słabą.

A u mnie no cóż....ciesze się niezmiernie, że pogoda się popsuła bo od słońca mam okropne zawroty i osłabienie Confused nie wiem jak będę z domu wychodziła gdy upały przyjdą a mają nadejść w przyszłym tyg nawet do 30 stopni Shocked
Moja Karolcia tak bryka w brzuchu,że czasem z bólu się zwijam jak mi się w kulke zwinie na pęcherzu Shocked no ale to wspaniałe uczucie mimo cierpiących kopniaków Very Happy

Kochane miłego dzioneczka życzę, zabieram sie dalej za naukę i lece po małą do przedszkola potem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 39, 40, 41  Następny
Strona 40 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group