Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu itp. (part.4)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
muśka



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 05, 2011 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie dziewczynki:)

Właśnie przeczytałam o problemie doroti z katarem i zaraz poleciałam w papierach szukac nazwy leku któy można psikac do nosa w ciaży, ale za chiny nie mogę tego znalezc Confused na pierwszej wizycie moja pani gin mi wypisała co można zażywać w ciąży w razie przeziębienia, kataru itd, więc jak znajde to napiszę.

Miałam wczoraj USG genetyczne w szpitalu i na szczęście ostatnie bo lekarz całkowicie wykluczył wadę u maleństwa Very Happy dzidziula jest cała i zdrowiutka co bardzo nas ucieszyło i kolejne tym razem nie 5 a 3 godzine czekanie sie opłaciło. Ten pan dr całkiem milczał i nic mi nie powiedział, prócz tego, że jest ok a, że dziś miałam wizyte u mojej pani gin to mi dokładnie omówiła badania i zrobiła USG aby płec dzidzi poznać, i nasze kolejne marzenie się spełnia bo będzie druga DZIEWCZYNKA Very Happy Córcia jest przeszcześliwa bo bardzo chciała siostrzyczkę Very Happy
Mam tylko znowu TSh podwyższone bo jakiś czas hormonów nie brałam bo mi zabrakło a wizyte u endo mam 16 maja dopiero ale dostałam dziś recepte i mam nadzieje, że mi znowu spadnie bo przez to nie czuje sie za dobrze ostatnio. No ale jestem szczęścliwa, że Córcia zdrowiutka bo to najważniejsze Very Happy

Buzki kochane i dobrej nocki życzę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zanetka1910



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 10:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny:)
Mam takie dziwne pytanko:) Ostatnio kupiliśmy wózek z mężem i jakiesz to było zaskoczenie dla teściowej i dla mojej mamy,,bo dlaczego. po co że nie wolno:) Co wy o tym sądzicie??? Też macie jakieś takie dziwne uprzedzenia?? Dla mnie bynajmniej dziwne:)
A mnie coś od kilku dni pobolewa brzuszek u dołu do samej pupci:) Jakby mi coś się tam rozrywało..nie jest to ból intensywny ale czasowy i dziwny niewiem może któraś z was też miała takie odczucia,,,a mam wizyte dopiero na wtorek więc stwierdziłam że napisze tutaj to może czegoś się dowiem:)
Pozdrawiam serdecznie:*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 10:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam dziewczyny Razz
zanetka1910
Co do wózka, to są stare przesądy.
Nasz akurat wczoraj przyszedł no ale ja jestem już przy końcówce Very Happy

Ap-ropo wczoraj byłam na wizycie u lekarza.
I powiem Wam że lekarz się zdziwił jak dziecko jest nisko już.
Powiedział że mam predyspozycje do szybszego porodu i pewnie tak będzie i do tego że poród naturalny przejdzie bez komplikacji.
Po za tym nie mógł zmierzyć główki bo już jest w kanale, ale jakoś mniej więcej mu się udało i zważył naszą niunie i waży 2500g. Ale lekarz sam powiedział że to w przybliżeniu bo bez dokładnego wymiaru główki nie będzie miał konkretnego wyniku.
Zapowiedział że jeśli nie wydarzy się nic w ciągu 10 dni to za dwa tygodnie na wizytę, mój maż na korytarzu to usłyszał. I jak wyszłam popatrzyłam na męża a on blady. Usłyszał tylko to i stwierdził że skoro lekarz tak mówi to prawdopodobnie w ciągu tych 10 dni coś się wydarzy Very Happy
Co jeszcze... mhm... Gin powiedział że muszę na siebie uważać i jeśli będę to jeszcze dwa tygodnie ponoszę tą ciąże, ale w sumie jak bym już zaczęła rodzić to niunia 2500g to nie powinna mieć problemów.
Ale on jako lekarz wolał by żebym donosiła do 40tygodnia.
Ale było widać po jego minie że to raczej do tego nie dojdze Wink
Dobrze że już wszystko mamy, to teraz czekamy na pierwsze symptomy porodu, mam nadzeję że pomiędzy skurczami znajdę chwilkę żeby Wam tu napisac że jade do szpitala Wink
A tym czasem jutro mam egzaminy i mam nadzieję że nie zestresuję sie za bardzo i że nie zaczne rodzić hehe Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zanetka1910



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 11:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mmmadzia no to widać że już nie długo i będziesz miała to wszystko za sobą.. a w tych tygodniach dzidzia szybko rośnie także myślę że bedzie dobrze:) Ja ważyłam 2900:) i jestem zdrowiutka:) Także będzie ok.. Powodzenia na egzaminach:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 12:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

muśka fantastyczne wieści Wink))
zanetka1910 to własnie przesądy powielane przez babcie, rodziców itd. NIe wierz w to bo to bzdurki Wink)). Ja tam wszystko kupowałam bodajże od 10 tyg jak tylko potwierdziłam ciąże. Kupowałam bo wiedziałam,że będzie dobrze i tyle. Innej opcji nawet nie zakładałam.
Co do Twoich boleści to miałam również takie ale u mnie to nic nie oznaczało Wink
Mmmadzia nie przejmuj się . DZidzia jest duża i na pewno da sobie już radę. Moja przecież wyskoczyła też dużo szybciej a ważyła 2940 i nie maiała żadnych komplikacji ani ukrytych objawów wcześniactwa. U mnie pierwszym symptomem zbliżającej się godziny ZERO Wink było odejście czopa śluzowego. Zadzwoniłam do gina i powiedział ,że w ciągu tygodnia urodzę Wink)). Dokładnie się sprawdziło .
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 9:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam się i ja Smile

Ja jakoś się kulam , problemy mam tylko z obrzekami na nogach i katarem siennym. Rolling Eyes 13 kolejna wizyta i zobaczymy co u Babelka słychać Wink

Remont się cianie i ciągnie , zrobiliśmy narazie tylko pokój malucha, więc dzieki temu mogłam poprać i uprasować ubranka Wink

zanetka my tez kupiliśmy wózek coś koło 25 tyg a nawet wcześniej bo była okazja więc szkoda było ją wypuścić z rąk. Ale nikt nie narzekał itp.
Ja ciuszki zaczęłam szybko kompletować.

Madzia dziecko duże więc komplikacji nie powinno być. Ja od połowy ciąży słysze że dziecko bardzo nisko, ostatnio odginał główkę jak do porodu ale jak widac jeszcze nie urodziłam Wink Zazwyczaj tak jest że te ciąże "zagrożone" sa przenoszone Razz
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
doroti



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 230

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 10:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny!

Jest ratunek, byłam z tym moim katarem u laryngologa i stwierdziła lekarka ze to napewno alergiczne. Przepisała mi aerozol do nosa "nasonex" i ginekolog sprawdził skład i powiedział, że bezpieczne w ciąży. Mysle ze jak lekarze tak stwierdzili to chyba mozna brac.... bo podobnko ten moj zablokowany nos moze prowadzic do kipeskiego dotlenienia organizmu i wiecej szkody narobi dzidzi niż branie leku.

Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 11:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

doroti a pytałas o buderhin? czy on jest szkodliwy?
ja o tym Nasonexie znalazłam to ->
Ciąża i laktacja
W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka.


chyba nie ma czegos takiego co byłoby w 100% bezpieczne.
wspołczuje alergii. wiem co czujesz tyle ze ja moge sobie pozwolic na kropelki a Ty nie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
doroti



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 230

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej, nie ma co czytac co pisza w ulotkach bo się producenci zabezpieczają. Skład sprawdzic ginekolog i powiedział, że jest bezpieczny.
Nasonex na zachodzie jest dopuszczony tzn. w ulotce jest napisane ze dla ciąży jest bezpieczny. Ma ok. 0,5 % mozliwego przenikania przez łożysko, ale niekoniecznie musi.

A buderhin ma ok 7% przenikania - wiec Nasonex jest bezpieczny.

Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 1:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj tam kobitki, trzeba zaufać swojemu lekarzowi Wink
Ja to prawie cały czas dostaje leki które należy stosować jeśli spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu.
Apropo.
Powiem Wam że stosuję leki dopochwowe bo zmagam się z infekcją i dzisiaj zapikowałam sobie tą tabletkę a ona normalnie gdzieś tak za godzinę wypadła.
Tylko trochę się rozpuściła ale w rezultacie była cała.
I się zdziwiłam bo pierwszy raz miałam taką sytuacje.
Czy to po prostu przypadek czy to moze coś znaczyć??
Mi brzuch dzisiaj jeszcze się obniżył, wiedz już nie wiem gdzie ta mała ma tą główkę skoro ostatnio na usg już była nisko Laughing
Od dwóch dni czasem mnie kuje w pachwinach raz w lewej raz w prawej. Czy to coś wróży czy po prostu macica na coś uciska?? Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Następny
Strona 39 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group