Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu itp. (part.3)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Sob Gru 11, 2010 9:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anetka, pewnie, że widać! Leży sobie mały kurczaczek na pleckach! Laughing




Cześć dziewczynki po weekendzie!
Co tam u Was słychać? Jak samopoczucie?
Ja cały weekend miałam "wyjęty z życiorysu", OKROPNE mdłości, jak nigdy, ból głowy, straszny humor... Już sama nie wiedziałam, co mam ze sobą zrobić - chodzić, siedzieć, leżeć?.. Ciągle źle Exclamation I tylko mężowi się ciągle skarżyłam, a on dzielnie mnie wspierał twierdząc, że niedługo się skończy.

No fakt, II trymestr już za pasem! Zaczyna się od 14 tc, tak?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anna27



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 34

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Stany Zjednoczone
PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 5:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Łobuz te mdlosci sa traszne ja tez to przezywalam , ale dzieki bogu u mnie juz lepiej teraz mam 12tydzien i 2 dzien i tylko czasami rano mnie mdli ale wtedy szybko cos jem i mi przechodzi , tagze glowa do gory juz niedlugo i powinno Ci przejsc , a co do II trymestru to ja juz sama nie wiem od kiedy sie zaczyna jedni mowia ze od 13 inni od 14 wiec sama juz nie wiem , pozdrawiam i zycze dobrego samopoczucia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 9:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A więc założę że od 14 tc. Wink Na szczęście już mi nieco lepiej, wczoraj nawet byłam u znajomej na plotkach i kawce. Tylko popołudnia i wieczory ciągle bez zmian - najgorsze mdłości. Macie jakieś pomysły na różne kolacje?.. Bo nie wiem, co mam jeść, wciąż kanapki - już mam ich dość. Może macie poysły, albo sprawdzone przepisy np. na jakieś zapiekanki?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zanetka1910



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 10:47 pm    Temat postu: ??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczynki:) Mam małe pytanko ale dla mnie wiele znaczy odpowiedz. Jestem w ciąży. Zrobiłam 4 testy dlA PEWNOŚCI:) No i wyszły wszystkie pozytywnie. Byłam u lekarza ale inaczej wyobrażałam sobie wizytę u niego. Myślałam że zrobi mi usg ale nie zrobił..dziwne, powiedzial, że jeszcze jest za wcześnie żeby mógł stwierdzić ciąże i kazał mi przyjść dopiero na poczatku stycznia. I w sumie teraz sama niewiem czy isc do innego ginekologa czy jak. Ostatnią miesiaczkę miałam 8 listopada i niewiem czy faktycznie usg nic by nie wykazało. Dał mi chociaż sklierowanie na badania krwi, moczu i na kiłę, także chociaz tyle. Ale wyników i tak nie potrafię zinterpretować, ale czekać z tym aż do stycznia,,sama niewiem, Proszę o jakąś podpowiedż.
Ps. Przepraszam, ale niewiem czy w dobrym miejscu wpisałam pytanko Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 10:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zanetka... usg powinien zrobic dopochwowo...ale nie wczesniej niz 6-7tydzien.czasem nawet wtedy mało co widac.. zapewne jest jeszcze za wczesnie..pojdz w styczniu tak jak Ci mowił. tylko nie zapominaj o kwasie foliowym... wspominał Ci otym czy nie?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zanetka1910



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 10:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie właśnie nic nie mówił ale kwas foliowy biorę już ponad tydzień od kiedy zrobiłam test też rzuciłam palenie. Nic konkretnego mi nie zalecił nic nie powiedział chyba faktycznie będzie trzeba zmienic lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to faktycznie zmien. zeby nie powiedziec o witaminach? wspomniał tylko o badaniach i tyle..zmien ale na usg pewnie faktycznie jest za wczesnie.. mozesz zrobic test krwi bhcg i wtedy bedziesz wiedziala dokładnie ktory to tydzien Smile albo czekac do Stycznia Smile wg mnie za 2tyg powinno byc juz widac fasolke na usg Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zanetka1910



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 11:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastanawiałam się nad zrobieniem takiego testu i chyba się skuszę i zrobięSmile wole wiedzieć szybciej a nie czekać aż do stycznia:) zobqczymy czy powie cos ciekawego na tej kolejnej wizycie jesli nie to pa pa. Jem dużo warzyw i owoców, kawy nie pije, niewiem czy moge pić herbatę. Biorę magnez. Myślę że bedzie wszystko w porządku:) Dziękuję za odpowiedzi:) Pozdrawiam serdecznie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 1:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zanetka1910 gratuluję Wink Lekarz potraktował Cię zupełnie normalnie Wink
Przede wszystkim na wizytę idzie się około 6-7 tygodnia . Wtedy lekarz z całą pewnością może stwierdzić ciąże prawidłowo umieszczoną w macicy. Zobaczy też serduszko. Wcześniej nie ma co bo i tak nie widać praktycznie nic oprócz ewentualnego pęcherzyka ciążowego. To tyle.
Witamin standardowo nie łyka się ale kwas foliowy - codziennie jedna tabletka. Po 12 tyg odstawiasz kwas i dopiero przechodzisz na kompleks witaminowy.
Dał Ci skierowanie na badanie. Zrobiłaś to podaj wyniki a zinterpretuje Ci.
Poza tym cała procedura "ciążowa" rozpoczyna się dopiero w chwili potwierdzenia ciąży czyli w momencie bijącego serduszka.
Wiem,że się stresujesz ale naprawdę lekarz postąpił normalnie.

Dodano po 3 minutach:

Beta hcg nie wykaże dokłądnego tygodnia ciąży bo nic tego nie wykaże. NIe można przecież stwierdzić kiedy nastąpiło poczęcie czyli ile tygodni faktycznie ma dzidzia. Dlatego liczy się ciąże od dnia pierwszego ostatniej miesiączki. Beta jest nie potrzebna . Poza tymma tak szerokie widełki ,że można zwariować szacujac wiek ciąży.zupełnie jest to badanie niepotrzebne.
Herbatę możesz pić jak najbardziej ale żadnej z liści malin. Pamiętaj o kwasie foliowym . Magnez też ok. W razie buli brzucha możesz łyknąć no spe
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny Smile
Widzę że szybko posuwacie się do przodu z rozmowami Wink
Trochę mnie nie było bo mam problemy i się martwię o maluszka bo nie mogę ani jeść ani spać... A maluszek codziennie późnym popołudniem przypomina o sobie... Very Happy W poniedziałek do lekarza zobaczymy czy wszystko gra.

A dzisiaj miałam dziwny sen...
Śniło mi się że byłam w sklepie dziecięcym i były rzeczy wyłącznie różowe i niebieskie. Krzesełka, misie, ubranka itd. Tyle że ja miałam dostęp tylko do różowych, niebieskie były po za moim zasięgiem widziałam je ale nie mogłam wziąć do koszyka.
I zastanawiam się czy to tylko sen czy to znak Very Happy Very Happy
Jak myślicie?? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 39, 40, 41  Następny
Strona 40 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group