Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu itp. (part.3)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 11:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia a do kiedy ta połozna przyjezdza? odwiedza Was przez np. m-c czy tylko pare dni? jak to jest.. Rolling Eyes za jej wizyty sie płaci?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sprezyna



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 257

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 1:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czop wygląda jak białko jajka kurzego, czasami kobiety nie zauważają go, bo wypływa z wodami, czasami odchodzi po kawałku taki ciągnący galaretowaty śluz, a czasem wypada na raz i często jest wtedy z krwią.
Mi dzisiaj odpadł kolejny dość spory kawałek. Nie przeuważyłam tego ponieważ leżąc na łóżku czułam jak jakaś klucha przemieszcza mi się przez szyjkę, poszłam do łazienki, patrzę a tam taki kawałek czopa. Dzisiaj czułam dosłownie to samo. W ogóle od wczoraj mam bardzo intensywne bóle brzucha i kręgosłupa. Gosia jak ty odczuwałaś skurcze?
Moja siostra przez cały dzień się męczyła bo nie wiedziała że skurcze które czuje są przedporodowe. Jak już ją szwagierka wysłała wieczorem na porodówkę, to na miejscu odeszły jej wody i od razu urodziła.... Boję się że przeoczę je tak jak ona, bo moje ówczesne już są dość bolesne, a przeciez to parte bolą najbardziej ponoć. Moja mama mówi że to jak skurcz łydki, tylko bolesny. Ja to odczuwam jako ból podbrzusza i kości ogonowej z jednoczesnym twardnieniem. Gosiu, czy też to czułaś?
Ostatnio nie moge spać, jestem jakaś niespokojna sama nie wiem dlaczego. Mam wrażenie że w głowie mi siedzi 10 głosów i każdy mi próbuje wmówić że o czymś zapomniałam. A przecież już wszystko przygotowane. Chyba zacznę pić meliske na noc.
Wind niedługo po urodzeniu do domu przyjeżdża położna, czasem mówią na nią pielęgniarka środowiskowa, żeby zobaczyć warunki szkraba, ale przede wszystkim jego samego. Czy pepuszek się dobrze wygoił, czy dobrze przybiera na wadze, a także po to żeby udzielić ewentualnie kilku rad świeżym rodzicom Smile U mojej siostrze była tylko raz, potem musisz zabierać malca do rzychodni sama na badania kontrolne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 4:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprezynka to ja wiem ze połozna wpada w odwiedki Razz ale mi chodzi o to czy jej sie za to płaci/? czy jej szpital płaci bo to jest jej obowiazek?

bedzie dobrze Smile jak czop odpada to juz dzidzia chce wysjc Smile moze na swieta zrobi Wam prezencik Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sprezyna



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 257

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 7:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie za wizytę nie płacą rodzice, tylko miejsce pracy gdzie położna jest zatrudniona.
Mam nadzieję że to już niedługo będzie bo ja powoli wysiadam psychicznie. Skurcze nasilają się w ciepłej wodzie więc to dobry znak że przywitamy niedługo maleństwo Smile Mam nadzieję.
Teraz trzeba jeszcze trochę sie pogimnastykować, zakupy, prezenty itp. Nogi mi strasznie drętwieją, lekarz mówi że to przez ucisk dużej macicy na żyły.
Och ja już chcę dzidzię !!! Smile Smile Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 8:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ehhh zazdroscze. Sprezynka poszalej w łozu z mezem to cora od razu wyskoczy heheh Razz powodzonka!!! na swieta juz bedziecie we 3jke Smile ale superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Embarassed Wink Mr. Green
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sprezyna



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 257

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 9:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind wiesz mi że w moim przypadku to nie działa. Wypróbowałam juz chyba wszystkiego co było mi znane, seks, masaż piersi, gorące kąpiele, wysiłek fizyczny, ćwiczenia, chodzenie po górach, zmiana klimatu, i dalej jestem w jednej części. Juz mój mąż też zaczyna sie denerwować że to tak długo trwa Wink Też chciałby miec to za sobą. Jedyne co to nie piję naparu z liści malin, co gdzieś kiedyś wyczytałam na forum, bo to pora nie taka, pewnie bym spróbowała gdyby było lato (hahaha).
Zaczynam odchodzić od zmysłów, nie wiem, może znasz jeszcze jakies inne metody, bo moja mała królewna za Chiny Ludowe nie chce wyjść z brzuszka:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 11:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kurcze... jedyne o znam to własnie sex,goraca kapiel i chodzenie po schodach,,moze za mało chodzisz? i sexisz sie.. bez obrazy oczywiscie Razz a jesli moge spytac finał jest w srodku? czy na zew. bo wiesz ze sperma wlasnie przyspiesza porod a nie sam sex Wink napewno malutka wyjdzie Smile najgorzej ze lekarz Ci zle wyliczyl i teraz znow musisz odliczac dni...;/
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sprezyna



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 257

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 1:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nie wiem Wind, codziennie funduje sobie te zabiegi Smile I oczywiście wiem że to nie seks sam w sobie tylko sperma, ale nie sugeruj sie tym, nie wsyztskim pomaga. Moja koleżanka tez próbowała wszystkich wyżej wymienionych, a do 40 ygodnia nie miała żadnych objawów zbliżającego się porodu, nawet skurczy przepowiadających czy wypadnięcia czopa, więc w końcu poszła na cesarkę...
A propo czopa to dzisiaj wypadła mi kolejnna jego część, ale tym razem był to taki duży glut, więc chyba już nic tam nie ma. Tak myślę.
Wyczytałam na necie że po wypadnieciu czopa nie powinno się uprawiać seksu, bo teraz łatwo o infekcję...
Wiecie co, dzisiaj do mnie dotarło że ja nie moge urodzić bo nie mogę pogodzić się z tym, co ma się wydarzyć na porodówce... Dzisiaj obejrzałam filmik o porodzie i o mało nie zemdlałam. Może to tez taka bariera psychiczna. Teraz zaczęłam marzyć o CC... :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 2:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sprezyna bez nerwow spokojnie ... jestem pewna ze jak sie zacznie to juz nie bedziesz miala czasu na myslenie czy chcesz czy nie i czy robisz sobie bariery ... moze mala wie ze musi jeszcze troszeczke podrosnac Smile

gosia gratuluje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 3:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sprezynka po co ogladałas? Razz tylko sie zestresowałas... ehh...
kto wie czy nie bedziesz miala CC ...moze tak jak u Sekrecika bedzie za duzy obwod głowki...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Następny
Strona 2 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group