Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Weronika_1991



Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 3:51 pm    Temat postu: Plastry anty, a papierosy. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy przy stosowaniu plastrów evra można palić papierosy??

-----edit by nowicjuszka-----

Przeczytaj regulamin forum.

Nie zakładaj nowych tematów jeśli istnieją pokrewne.

Przeniosłam do pokrewnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cinnamonne



Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 3:25 pm    Temat postu: Plastry Evra a Afibron. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej wszystkim.

Chciałam się dowiedzieć jak wygląda skuteczność plastrów antykoncepcyjnych Evra podczas przyjmowania Afibronu. Może ktoś wie?

Zamierzam zacząć brać Afibron 15 mg, ale nie chciałabym rezygnować z plastrów (inne metody nie wchodzą w grę - uczulenia.). Stąd moje pytanie.

W ulotce czytałam, że lek nie wpływa na działanie środków antykoncepcyjnych przyjmowanych doustnie, a jak jest z plastrami, w końcu to inna droga przyjmowania antykoncepcji...??

Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam Cinn.

Przyłączyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 7:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszytskim, żeby zacząć zażywać afibron,, musisz koniecznie udac się do lekarza. Tylko on moze zadecydować, czy mozesz go przyjmować czy nie.Przyjmując ten lek na własną rękę możesz sobie zrobić wielką krzywdę.

Co do plastrów i interakcji z tym lekiem. W czasie przyjmowania tego leku odchudzającego, należy stosować skuteczną antykoncepcję. Nie obniża on jej skuteczności, natomiast nie można zajść w ciążę w trakcie stosowania leku. Ciężko powiedzieć jak wpłynie to na plastry, gdyż takich badań nie przeprowadzano. Zmniejszy się ilość tkanki tłuszczowej na pewno, będzie ona szybko spalana...Do tej pory hormony musialy tę drogę pokonywac...

Ja dla pewności przestawiłabym się a doustną antykoncepcję.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cinnamonne



Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 3:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że ja doustnej nie mogę stosować.
Amfibron mam od lekarza, ale nic mi nie powiedział na temat reakcji z Evrą, stąd pytanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 12:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skonsultowałam to pytanie z moim profesorem od ginekologii.

Powiedział, ze nie powinno to wpływać, a plastry są przy tym leku nawet skuteczniejsze, gdyż lek ten może powodować biegunki i wymioty, co przy stosowaniu doustnej antykoncepcji może być bardziej ryzykowne.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cinnamonne



Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 3:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nowicjuszko!
Bardzo dziękuję Ci za tę informację Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kasim



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 3:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

plastrów używam od roku - świetna sprawa, po tabletkach bolała mnie głowa, na silikon w ringu czy prezerwatywie jestem uczulona! został tylko plaster albo "szklanka zimnej wody" zamiast, przy zwykłej kąpieli pod prysznicem nie odklei się na pewno, po basenie trzeba się delikatniej wycierać, ale jak wyschnie skóra to trzyma się nadal.
brałam zelixę - też na odchudzanie, nie było problemu, oprócz tego, że nic nie schudłam! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
LCF



Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 6:46 pm    Temat postu: plastry Evra Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie co do plastrów "Evra" jeśli moja dziewczyna używa tych plastrów a ja się nie zabezpieczam i podczas seksu spuszczam się w środku czy może zajść w ciąże mimo tego iż dostała okres ale strasznie ją mdli i zbiera na wymioty?? Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedz


Nie zakładaj nowych tematów jeśli istnieją pokrewne. Przeczytaj REGULAMIN Forum.

Przyłączyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 7:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli nic sie nie odkleja to nie sadze zeby bylo ryzyko.
Jesli dziewczyna sie tak boi niech zrobi test.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dr Marcin



Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 1:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Plaster który jest dobrze zastosowany(tzn. nie odkleja się i nie jest narażony na działanie bodźców zewnętrznych mogących go uszkodzić)
jest bardzo dobrym środkiem antykoncepcyjnym. Wymioty pojawiają się dopiero około 12-14 tyg ciąży. Nudności mogą być spowodowane tym, że twoja partnerka bardzo przejmuje się możliwością bycia w ciąży i niejako sama je wywołuje (bardzo częste zjawisko).

Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Strona 11 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group