Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 11:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To pewnie od ciężkiej pracy, te opóźnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
xxx
Gość









PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 4:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witaj
ja stosowalam plastry "Evra", nieco ponad rok, to sie podziele doswiadczeniem Smile
dostepnosc: na recepte, z przy czym nie ma problemu kupic w roznych miastach(a probowalam w roznych)
cena: w wawie to bylo okolo 65 zl, a toruniu okolo 55, ale mamy takie male cudo - apteka za bumarem, gdzie wszystkie leki gosc ma po cenach hurtowych i evra jest po 43 zl, co juz od pigulek sie niewiele rozni Smile
stosowanie: jeden plaster na tydzien. jak zaczynasz - w pierwszym dniu okresu(powiedzmyw niedziele) przylepiasz plater i caly tydzien stosujesz wspomagajaca antykoncepcje(np. prezerwatywe). w nastepna niedziele zdejmujesz stary i przylepiasz nowy plaster i.. juz jestes w pelni zabezpieczona. potem tak samo trzeci w trzecia niedziele, a w czwarta odlepiasz(nie przyklejasz nastepnego plastra) i masz "tydzien bez plastra", potem znow w niedziele przylepiasz i tak w kolko.
w tygodniu bez plastra masz okres, u mnie byl slabszy niz zwykle, no i najwazniejsze - w tygodniu bez plastra jestes tak samo zabezpieczona Smile
plaster wyglada jak zwyczajny kawalek plastikowego plastra w kolorze ciala, trzyma sie ciala bardzo dobrze, nawet w wodzie(prysznic, kapiel) u mnie odlepial sie tylko w basenie i w natrualnych zbiornikach wodnych, ale jesli przylepilam go na posladek, tak zeby go dol stroju kapielowego trzymal - nei bylo problemu.
dwa dorbne problemy - brzegi plastra "lapia" ubranie, i tworza takie dosc charakterystyczny obwod z kosmkow(np. gostowny czarny... Razz ) co nie wyglada super fajnie, zas odlepianie bywa bolesne(na szczescie jest to tylko raz w tygodniu)
no i nei zdrapuj kleju jaki ci na skorze zostanie - mi bardzo mocno podraznialo to skore, lepiej zmyc ciepla woda z mydlem niz skubac. a slad po odlepieniu znika po kilku godzinach

co jeszcze? a - plastry sugeruje sie gdy masz notoryczne prtoblemy z trawieniem, np. bigegunki, wymioty, gdy pigulki nie moga byc skuteczne(do skutecznosci piguly musisz miec pewnosc ze kilka godzin po jej nei wydalisz w te czy w ta strone) no i ta moja spoznialskosc..
polecam plastry z mojej strony - moze niktorym przeszkadzac uczucie ze cos sie do skory przylepilo, ale w sumie to zwieksza pewnosc ze jest sie zabezpieczonym Very Happy

pozdrawiam
Powrót do góry
xxx
Gość









PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 4:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no i wlasnie dlatego plastry sa w tym zakresie doskonalsze - hormony dostaja sie od organizmu przez skore, wiec nie ma wogole znaczenia co jesz i co pijesz i czy wymiotujesz czy biegasz non stop do kibelka Smile

inna rzecz, ze nawet masz mniejsza dawke niz w tabletkach (bo przenikaja bezposrednio do krwii w naczyniach krwionosnych podskornych, tak wiec ponoc sa zdrowsze od tablet Very Happy
Powrót do góry
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 10:30 pm    Temat postu: Plasterki - ważne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo prosze o debatowanie na ten temat i prosze pomoc mi w rozwianiu moich watpliwosci...
Otoz byłam dzisiaj u pani ginekolog i ustalilysmy ze najodpowiednijesze beda dla mnie plasterki antykoncepcyjne.
Nie wykupilam jeszzce recepty ale w sumie, czy moge ufac takim plasterkom?
Jakos mi sie nie wydaje mozliwe zeby mi cos przez skore przenikalo...
Jak to w ogole dziala, moze mi ktos powiedziec?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 5:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej:) znalazlam ci cos w internecie o tym:) jak wpiszesz w google "plasty antykoncepcyjne" to wyjdzie ci mase stron:) a tu masz podstawowe informacje :
"Jedna z najnowszych hormonalnych metod antykoncepcyjnych, coraz bardziej popularna wśród młodych kobiet, także w Polsce. Jest wygodna, o plastrach wystarczy pamiętać 3 razy w miesiącu, jest także dobrze przyswajana przez organizm, a jeśli chodzi o bezpieczeństwo i skuteczność – nie różni się od doustnych środków antykoncepcyjnych. Mały plasterek daje pewną ochronę, dzięki niemu nie trzeba pamiętać o codziennym łykaniu tabletek, koniec z prezerwatywami, globulkami, czy piankami! Współczesna medycyna działa cuda, żebyśmy mogły kochać się bez strachu.. Oczywiście, za całkiem spore pieniądze…

Plastry zawierają środki hormonalna, które przenikając przez skórę zapewniają ochronę przed niechcianą ciążą. Substancje czynne zawarte w plastrach przechodzą do krwioobiegu i chociaż to dla niektórych brzmi nieprawdopodobnie, dzięki przyklejonemu do skóry kawałka tworzywa możemy uprawiać bezpieczny seks. Jedynym wskazaniem do zastosowania plastrów jest antykoncepcja. Oczywiście nie zapewniają one żadnej ochrony przed chorobami przenoszonymi drogami płciowymi. Nie powinny odklejać się w czasie kąpieli, sauny, czy ćwiczeń gimnastycznych."

ale wystepuja przypadki takie ze palsterki sie podczas cwiczen albo kapieli odklajaja .. ja osobiscie nie chcialabym palsterka bo balabym sie ze sie odkleji:) poczytaj sobie w internecie , tam jest mase informacji:) pozdrawiam:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 5:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o! znalazlam jeszcze taka informacje..nie za ciekawa Neutral

"Z najnowszych badań wynika, że kobiety, które stosują plastry antykoncepcyjne Evra przyjmują przez skórę więcej hormonów niż kobiety zażywające pigułki. Jak to wpływa na zdrowie? Żle. Większe jest ryzyko zawału serca i udaru mózgu"

to to juz nie za fajne jest Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 5:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i jeszcze to : wady i zalety:)

"Do zalet zalicza się to, że o stosowaniu zabezpieczenia wystarczy pamiętać tylko 3 razy w miesiącu, a nie przez 21 dni, jak przy braniu pigułek.
Jeżeli zapomnimy przykleić nowy plaster, to nie ryzykujemy od razu wpadki, bo jesteśmy chronione przed ciążą jeszcze przez 3 dni.
Wady. Czasem plaster powoduje podrażnienia skóry, dlatego najlepiej co tydzień przyklejać go w innym miejscu. U kobiet o wadze ponad 90 kg plastry są mniej skuteczne, bo hormony gorzej wchłaniają się przez skórę."

moze to troche ci pomoze w decyzji:) powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
antolu



Dołączył: 07 Paź 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: rybnik
PostWysłany: Sob Paź 07, 2006 10:28 pm    Temat postu: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Więc nie byłoby problemu gdybyśmy nie zdecydowali się na 2 dziecko ...przyszło to nagle i znikąd bo nasz straszy syn ma już 9 lat....więc cały problem tkwi w tym ze stosowałam antykoncepcję poprzez plastry evra której zzprzestałam około połowy lipca i cały czas isę zastanawiam jaki to może miec skótek na planowana przz nas ciąże czy może jeszcze odczekać????nie wiem sama bo marzenia o dziecku sa tak silne od wielu lat że czasem wydaje mi się że nie patrzę na temat realnie jeśli ktoś ma dośwaidczenie w tym temacie prosze o wskazówki pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
antolu



Dołączył: 07 Paź 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: rybnik
PostWysłany: Sob Paź 07, 2006 10:32 pm    Temat postu: odpowiadam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej ! więc z tymi paskudnymi plastrami jest tak ....niby są fajne bo nie trzeba pamietać o regularnym przyjmowaniu tabletek ale z drugiej strony bllleeee.....odklejają się non stop i zostaje po nich biała plama ani popływać ani korzystac z kompieli słonecznych bo pod wpływem potu się odklejają i przemieszczają ...jeżeli moja droga prowadzisz aktywny tryb zycia jak ja zdecydowanie odradzam !!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 9:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli zaprzestałaś w lipcu.. nic nie stoi na drodze, by starać się o drugie dziecko.. płodność wraca odrazu, po odstawienu hormonalnej antykoncepcji Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group