Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ospa wietrzna

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17, 18, 19  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość










PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 7:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam 42 lata i właśnie moja sześcioletnia córka przyniosła Ospę kturą to się zaraziłem.Czym jest się starszym tym gorzej przechodzi się to choróbsko .Jestem właśnie w 11 dniu po wysypaniu króst ,i straciłem już cierplivość , właśnie zrywać zaczełem pierwsze strupki. Kiedy się będe mógł wykompać???
Powrót do góry
Dawid
Gość









PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 5:17 pm    Temat postu: ospa wietrzna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak leczyć ospe,gdy jest wszędzie ,nawet w częściach intymnych
Powrót do góry
...
Gość









PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 2:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam 5 dzień to badziewie... w wieku 20 lat... i to prawda że im człowiek starszy tym gorzej... mam tylko nadzieję, że więcej się tego nie wysypie... Najbardziej mnie przerażają ogromniaste bąble na twarzy, które wyglądają jakby były z ropą...

a w miejscach intymnych... cóż pozostaje smarowanie, które strasznie szczypie... albo przetrzymanie świądu... tragedia...


ŻYCZĘ WSZYSTKIM SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA... Laughing

---- edit by Paweł:
Wystarczy jedna literka "a" Wink
Powrót do góry
Marko
Gość









PostWysłany: Nie Maj 21, 2006 10:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Alloha
dopadła mnie ospa w wieku 30 lat (sadziłem, ze juz to miałem no ale cóż Smile)
Z tego co sie dowiedziałem to ospa wychodzi (wysypuje) w nawrotach gorączki wiec należy sądzić, ze jak gorączka ustępuje to i wysyp ospy także. U mnie zaczęło sie to bólami takimi jak w przypadku grypy i tak tez myślałem, ale po 2 dniach pojawiło mi sie kilka krost wiec poszedłem do lekarza a on stwierdził ospę Smile. Dostałem Heviran (na ospę) oraz Duomox (penyciline na wewnętrzne zapalenie). Na następny dzień miałem juz wysypkę prawie na całym ciele ale po kilka-kilkanaście krost na każdej części ciała + temperaturze 38.5C, dwa dni po wizycie temperatura spadła do max 37C i nie pojawiły się już nowe wysypy (leki chyba działają), swędzenie też nie jest duże. Dodatkowo wysmarowałem się pudrem w płynie (ale coś widzę, że miejsca posmarowane i nie posmarowane tak samo wyglądają). Ile czasu potrzeba na odpadnięcie krosty od momentu jej finalnej fazy (tj wyjścia z płynem na skórę) ?
Powrót do góry
...
Gość









PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 2:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak nie swędzi to nie ma co smarować tym dziwnym pudrem...
Szybciej to schnie niż pod powłoką mokrego pudru...
A puder jest głównie po to, żeby nie swędziało...
A zanim odpadnie strupek to trochę trwa... oj trwa...
Ja już 2 tydzień w domu siedzę i pierwsze strupki zaczynają odpadać...
Lekarz powiedział że do 3 tygodni powinno zniknąć... ale to jeszcze długa droga... bo jak strupek spada to zostaje ślad czerwony na którym robi się taka mała powłoczka i to też potem odpada... tak więc ślady zostaną jeszcze trochę...

Ja już mam tego dość... Laughing
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 8:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I tak sie cieszcie! Ja dostalem wysypke na 2 dni przed ustna matura! Sad
Powrót do góry
Marko
Gość









PostWysłany: Sob Maj 27, 2006 1:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aloha Smile
mozna rzec juz jestem po Smile tj na twarzy zostało mi już kilka strupków (reszta odpadła) a na reszcie ciała też już zanika - całość trwała (od objawów grypowych do odpadanie strupków) 1.5 tyg. Jedo jest pewne - z tego co się dowiadywałem u znajomych to większość (99%) osób nie dostawało antybiotyków. Z tego co czytałem i dowiadywałem się u lekarzy to w przypadku ospy u dorosłych należy przyjmować leki z jednej strony na ospę a z innej na wewnetrzne zapalenie które to może doprowadzić np. do kłopotów z oddychaniem (po prostu można się dusić). Dodatkowo mogą pojawić się komplikacje od zapalenia płuc począwszy przez arytmię serca a na niepłodności skończywszy.
Co do kąpania się to nie jest ono zakazane - ja sam się wykąpałem (byle nie robić tego w momencie gdy jest kulminacja choroby tj gorączka i wysypy Smile i nie wolno wycierać się ręcznikiem w identyczny sposób jak się to robi zawsze bo można krosty pozrywać, nie wolno także uzywać gąbki).


Na koniec zycząc Wam szybkiego powrotu do zdrowia i pamiętajcie - nie drapcie się Smile i ciagle myślcie o końcu choroby Smile

Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
michaltu@o2.pl
Gość









PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 8:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u mnie masakra;/ pierwsza noc zarawana pomiedzy 3/4 dniem ;/ swedzi tak ze nieporzumienie;/ to jest nie do zniesienia tylko sie pochlastac;/ mam 20 lat i zaluje ze w dziecinstwie nie zachorowalem chociarz mialem kontakt z chorymi w podstawowce;/ nie nawidze tej choroby!! juz nie moge sie doczekac wyjscia na piwka;/

Mi lekarz powidzial ze jesli chce sie myc to tylko delkitany prysznic wchodzi w rachube raz sie mylem wiecej nie chce pierdoleeee ;d najgorzej ze nie moge sie ogolic;/ wygladam jak barnaba co ----- kebaba;d

kurde poddalbym sie narkorzie ale mundial za 3 dni Very Happy smialem sie z siostry po pierwszym wysypie ze sie zarazi bo tez nigdy nie mialem po 3 dniu ja przeprosilem ;d nie rzycze nikomu tej choroby ;/

pozdrawiam wszytkich
Powrót do góry
weronika ospa
Gość









PostWysłany: Nie Cze 11, 2006 3:52 pm    Temat postu: ospa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam ospe pszejdzie za dwa tygodnie
Powrót do góry
weronika ospa
Gość









PostWysłany: Nie Cze 11, 2006 3:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Embarassed
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 4 z 19

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group