Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ospa wietrzna

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Emigrate



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Legnica
PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 12:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lenkaa003

Tak, ospę mam od 4 dni, przeszła mi już gorączka, teraz tylko smarować i się suszyć Very Happy A Ty jak się smarowałaś pudrodermem suszyłaś się z każdej strony, czy od razu po posmarowaniu się normalnie ruszałaś? A, i jak jest z myciem? Wolno codziennie brać kąpiel, co się wiąże z moczeniem bąbli w wodzie, czy jakoś tylko "podmywać" miejsca intymne, najbardziej się pocące?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lenkaa003



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 11:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Emigrate
Ja powiem tak . Smarowałam się normalnie pudrodermem i raz fioletem . Myslę ze ten fiolet pomógł , ale niestety cięzko go domyć . Ostatnio przy kranie domywałam mydłem kropki , gdzie już nic nie ma . Aaa jesli chodzi o mycie . Na początku rodzice mnie męczyli , ze musze się kąpać . Ja nie chciałam bo bałam się ze zdrapią mi się strupki . Ale pomyslałam niech będzie i mówie ci jaka ulga . Normalnie darmowe drapanie . ;p . Ja mam prysznic , więc pod chłodną wodą było super . Potem tylko przyłozyłam ręcznik do ciala , ale nie tarłam , bo muszę uważać na strupki . Teraz mam ich jeszcze sporo , ale kąpię sie codziennie , bo to się stało dla mnie przyjemnoscia (tak super drapie Laughing ) . W ten sposób nawet szybciej pozbędziesz się ospy . Jedno mnie tylko martwi . Po wyjsciu na miasto , gdy było słońce , zauważyłam na moim ciele (tzn . ramiona i dwie na piersiach) krosty . Teraz wzięłam to sobie do serca i będę unikać słońca . Wink). Jeszcze trochę i pójdę na basen ! <juhu> . Ciekawi mnie za ile odpadną mi te wszystkie strupki . Na twarzy mam jeszcze tylko kilka , tzn ok. 5 . ;]] . Pozdrawiam Ospowiczów ! ;** i pamietajcie . Kąpiele - jak najbardziej ! Wink)

Dodano po 2 minutach:

Ahaa , jeszcze co do smarowania . To róznie było . Czasem tylko podwijałam moje spodnie od piżamy , smarowałam i od razu dawałam normalnie . A czasem np. jak mama pomagała mi się smarować na plecach i wgl , to stałam w łazience z 5 minut zanim się ubrałam Wink) .

Dodano po 1 godzinach 24 minutach:

Musicie mi pomóc ;pp . Podajcie jakąś bardzo dobrą masc na blizny ;(( . nie chcący zdrapałam strupa na czole , a to znaczy , ze będzie blizna . Napiszcie nazwe i jesli wiecie to mniej wiecej cene Wink Najlepiej jakąś wypróbowaną ;((...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emigrate



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Legnica
PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 12:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja chyba na razie nie będę myć całego ciała, bo mam same bąble i zauważyłam, że pod koniec dnia robią się coraz twardsze, jakby zasychały, a po kąpieli znów są miękkie i tak non stop. nie mam prysznica, więc tak jakby "odmaczam" je w wannie, co raczej nie jest zbyt dobre. jak sądzicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
erato29



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: świętokrzyskie
PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 9:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć!witam i pozdrawiam wszystkich ospowiczów Wink ja co prawda ospę już przechodziłam,ale obecnie ( drugi dzień) cierpi na nią moja 7-letnia córka-w szkole był atak ospy.Ja przyznam,że boję się ją kąpać jednak to dziecko i nie chcę ryzykować.Lekarka kazała smarować pudrodermem,smaruję,ale ciągle nowe bąble się pojawiają bo to początek dopiero Crying or Very sad najgorzej jest z włosami-bo jak posmarować dziecku bąble na głowie?w dodatku ten upał...Córka leży w łóżku w samej koszulce na ramiączkach-okno mamy otwarte na full ( to w poddaszu to nie ma przeciągu)-i tu chciałam Was zapytać-mogę to okno zostawić na noc otwarte?duszno u nas okropnie,ale naczytałam się o tym,żeby nie przeziębić ospy i się boję...no ale z drugiej strony ma kołdrę-jak radzicie? i jeszcze mam takie 2 pytania-żeby złagodzić świąd mogę jej dawać zyrtec? kiedyś miała brać po 0,5tabsa dziennie.A wapno musujące też? tzn.w przypadku wapna to nie wiem jak dawkować bo nic na opakowaniu nie pisze-to jest dawka calcium 300mg.Uff,ale litanię napisałam Very Happy mam nadzieję,że poradzicie coś,pozdrawiam raz jeszcze!

Dodano po 4 minutach:

Lenkaa003 napisał:
Emigrate
Ja powiem tak . Smarowałam się normalnie pudrodermem i raz fioletem . Myslę ze ten fiolet pomógł , ale niestety cięzko go domyć . Ostatnio przy kranie domywałam mydłem kropki , gdzie już nic nie ma . Aaa jesli chodzi o mycie . Na początku rodzice mnie męczyli , ze musze się kąpać . Ja nie chciałam bo bałam się ze zdrapią mi się strupki . Ale pomyslałam niech będzie i mówie ci jaka ulga . Normalnie darmowe drapanie . ;p . Ja mam prysznic , więc pod chłodną wodą było super . Potem tylko przyłozyłam ręcznik do ciala , ale nie tarłam , bo muszę uważać na strupki . Teraz mam ich jeszcze sporo , ale kąpię sie codziennie , bo to się stało dla mnie przyjemnoscia (tak super drapie Laughing ) . W ten sposób nawet szybciej pozbędziesz się ospy . Jedno mnie tylko martwi . Po wyjsciu na miasto , gdy było słońce , zauważyłam na moim ciele (tzn . ramiona i dwie na piersiach) krosty . Teraz wzięłam to sobie do serca i będę unikać słońca . Wink). Jeszcze trochę i pójdę na basen ! <juhu> . Ciekawi mnie za ile odpadną mi te wszystkie strupki . Na twarzy mam jeszcze tylko kilka , tzn ok. 5 . ;]] . Pozdrawiam Ospowiczów ! ;** i pamietajcie . Kąpiele - jak najbardziej ! Wink)

Dodano po 2 minutach:

Ahaa , jeszcze co do smarowania . To róznie było . Czasem tylko podwijałam moje spodnie od piżamy , smarowałam i od razu dawałam normalnie . A czasem np. jak mama pomagała mi się smarować na plecach i wgl , to stałam w łazience z 5 minut zanim się ubrałam Wink) .

Dodano po 1 godzinach 24 minutach:

Musicie mi pomóc ;pp . Podajcie jakąś bardzo dobrą masc na blizny ;(( . nie chcący zdrapałam strupa na czole , a to znaczy , ze będzie blizna . Napiszcie nazwe i jesli wiecie to mniej wiecej cene Wink Najlepiej jakąś wypróbowaną ;((...


może kup sobie CEPAN podobno dobrze działa na świeże blizny i cenowo z butów nie wyrwie-ok.15zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lenkaa003



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 12:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak właśnie zastanawiam sie nad tym Cepanem . Kupię , zacznę stosować i powiem Wam jak rezultaty ;D .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emigrate



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Legnica
PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 12:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

erato29, ja mam 16 lat, więc raczej Twoja córka przechodzi lżej niż ja. Ja na głowię nie smaruję niczym, okna mam pootwierane, byleby nie było przeciągu. bardziej pilnuj, żeby nie miała kontaktu z wirusami wszelkich chorób. ja sobie ustaliłam taki porządek dnia:
-staram się spać jak najdłużej
-jak wstanę, idę wziąć krótki prysznic - spłukać ciało, dać trochę mydła na ręce, delikatnie zmywać puder z ciała, a potem znów się z tego spłukać. później owinąć się w duży ręcznik i przytykać go do ciała
-po kąpieli i osuszeniu smaruję bąble i to tyle, na noc jeszcze biorę amertil, żeby nie swędziało

ospę dostałam 25, teraz jest 1 lipca, a ja mam już krostki, a jakoś specjalnie się nie oszczędzam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamil14a



Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 10:46 am    Temat postu: OSPA WIECZNA KOMPIEL NOWE !! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam czy ktos mogl by mi powiedziec czy jak mam 14 lat i mam ospe od 3 dni to moge sie dzisiaj opłukac w takim specjalnym roztworze NADMANGANIANEM POTASU ? Na innych forach pisało wlasnie o tym roztworze ze dziala bakteriobojczo i pomaga w szybszym zasychaniu i gojeniu sie tych krostow Dowiedzialem sie ze tez polecaja to Lekarze .! Prosze o pilna odpowiedz
Z góry dziekuje ; )


nie zakładaj nowego tematu jeśli takowy już istnieje.
poczytaj stare pytania i odpowiedzi może coś Ci się nasunie .
temat przyłączyłam.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sassenka



Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 9:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz Smile

ja mam znowu takie pytanie Wink
mój facet dostał ospę i lekarka mu kazała brać co 4h jedną tabletke heviranu również w nocy. Na ulotce natomiast piszę że wykluczając noc?
Ma strasznie węzły chłonne powiększone. Początkowo myślałam, że to komary go pogryzły...
Wczoraj miał 39,5 temperatury, dzisiaj 38,7 rano.
Pojechaliśmy do lekarza dzisiaj i diagnoza ospa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
blaszczyk



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 1:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam ! ospe mam od czwartku,na poczatku bol glowy,goraczka ale jak zaczely sie krosty to koszmar.. cala twarz w ostrych krostach,brzuch,klatka,plecy niedawno zaczely sie tez na nogach,udach ;/ mam tez na palcach na wardze , pod jezykiem poprostu porazka . 3 dni nie spalem a z niedzieli na poniedzialek nie przespalem nawet minuty ale juz nastepnego dnia cala noc Wink na czole mam juz pare strupow ale kiedy one odpadna ? gdy tak na siebie patrze to boje sie ze mi to wogle nie zniknie tak to strasznie wyglada ;( wiem ze to glupie ale zero perspektyw jak widze te krosty wszedzie ;/ ospa w wieku 17 lat to masakra... pozdrawiam wszystkich ospowiczow !

Dodano po 18 minutach:

aa i jeszcze cos , w czwartek myslac ze to pryszcze na czole posmarowalem je mascia cynkowa , czy to powod ze tak duzo sypie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 4:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blaszczyk
maść cynkowa nie ma związku z ilością krost.
niestety - im później ospa dopada tym jest gorzej- dłużej się leczy, jesteś bardziej obsypany.
poza tym- to też zależy od organizmu.
także spokojnie- to nie maść cynkowa spowodowała wysyp.
krosty znikną- na pewno. pod warunkiem, że nie będziesz ich rozdrapywał/ zdrapywał - jeśli będziesz je ściągał na siłę zostaną Ci dziury które zostaną Ci do końca życia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następny
Strona 18 z 19

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group