Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ospa wietrzna

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Emigrate



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Legnica
PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 2:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, ale w takich okolicznościach (kontakt z chorą koleżanką, która akurat w okresie zarażania siedziała obok mnie 8 godzin na dobę) to chyba jednoznaczne. Pytanie - choroba będzie trwała ok. 2 tyg? I czy po tych 2 tyg. będę mogła iść na wesele (jest 10 lipca)?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lenkaa003



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 2:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Emigrate .
Moźliwe , ze przejdzie ci po 2-tygodniach . Ja mam od poniedziałku i już mam kilka strupków . To zalezy ile masz lat . Czym poźniej przechodzi się ospe tym gorzej . ;[. A wlasnie do kogo to pyt . "Heh, jesteś z Górnego Śląska, prawda?" jesli do mnie to ja jestem z woj . opolskiego . z Głuchołaz ;D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emigrate



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Legnica
PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 2:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że mam 16 lat, trochę za dużo jak na ospę Very Happy Do Ciebie pyt., myślałam, że jesteś ze Śląska, bo mój chłopak, który jest ze Śląska też mówi "pole" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lenkaa003



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 26, 2010 11:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Emigrate
Aa to tak jakoś mi się napisało xDD . Jaa mam 15 lat ( skończylam w marcu) , wiec też trochę za dużo . Mam nadzieję , że szybko mi to przejdze , bo się pogoda zrobiła ;] Jakoś sobie musimy poradzić . ;**
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Cze 26, 2010 4:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przypominam o konieczności wypowiedzi na temat.
na plotki zapraszam do HydeParku Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emigrate



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Legnica
PostWysłany: Sob Cze 26, 2010 9:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No dobra, koniec plotek, poważne sprawy - od wystąpienia pierwszego bąbka minął 1 dzień, a ja mam dopiero kilka bąbli. To normalne? W dodatku nie każdy ma w środku dużo płynu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 12:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A powiedzcie bable są skupione i to po jednej stronie ciala? Czy zupełnie jak przy wiatrówce?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lenkaa003



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 12:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Emigrate
Kazdy inaczej przechodzi ospe. Ja miałam tak . Tydzień przed wystąpieniem miałam takie kilka zaczerwienionych miejsc na rękach . Później zaczęły mi się robić pojedyncze bąble , dopiero w ciągu trzech dni wyskoczyła reszta . Jutro idę do lekarza , zapytam się czy jeszcze zarażam . Mój brat (od którego się zresztą zaraziłam) nie zarazał po ok. 10 dniach i mógł już normalnie wychodzić z domu . Mam nadzieję , że ze mną będzie podobnie Wink). Pozdrawiaam ;**

Dodano po 5 minutach:

nowicjuszka
To też zależy od osoby . Ja mam porozrzucane po całym ciele Wink)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 2:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lenkaa003
bo ospa zwykle taka jest.
gdyby były skupione na jednej stronie ciała, w konkretnym miejscu to w grę wchodziłby bardziej półpasiec niż ospa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lenkaa003



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 10:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85
No własnie wiem . A co do półpaścia . Moja koleżanka kiedyś miała ospe (była mała) . Teraz są wakacje a ona dostała półpaścia , rok temu o tej samej porze było tak samo i dwa lata temu też . Czy to nie dziwne ?

Wogole chciałam powiedzieć , ze ja już zdrowa . ;D Mam ospe od
poniedziałku , ale już w niedziele byłam z rodzicami u cioci , a wczoraj u babci . Naszczęście już nie zarażam Wink) . Muszę niestety unikać słońca i to jest straszne , ale zauważyłam ze już praktycznie mam same strupki , z czego duzo odpadło Wink. Myslę ze za jakieś 3 dni , będę mogła normalnie funkcjonować Wink

Emigrate

A jak tam twoja ospa ? Wyskoczyło ci więcej krost ?

Dodano po 1 minutach:

Aha . Moja kolezanka też miała tydzień ospe Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Następny
Strona 17 z 19

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group