Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ospa wietrzna

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blaszczyk



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 9:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedz Smile a mam jeszcze jedno pytanko.. co zrobic z krosta pod jezykiem ? niby mala taka tylko troche mam klopotu jak jem ;/ albo co z reszta krost ? mam ich tyle ze nieda rady wszystkich posmarowac ale wiekszosc to takie male kropeczki ledwo widoczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 2:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blaszczyk
możesz spróbować fioletu ale nie wiem czy ma też zastosowanie przy ospie Wink warto zapytać w aptece albo u lekarza.
jeśli nie jesteś w stanie sam sobie posmarować wszystkich krost to poproś kogoś o pomoc Smile
albo smaruj się tak jak balsamem a nie pojedyncze krosty. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
blaszczyk



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 7:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam ponownie Wink no ospa trwala u mnie dokladnie 8 dni ;d i mam jeszcze jedno pytanie . strupki odpadly prawie wszystkie a napewno te na twarzy . zostaly po nich takie maly slady , kiedy one znikna ? odrazu mowie ze strupkow nie drapalem,odpadaly same . najwyzej jesli jakis byl ledwo ledwo to obrywalem go lekko ale to raczej juz bez roznicy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
johan



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 12:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja się właśnie smarowałem fioletem po całym ciele. Niestety nie wszystkie blizny zeszły ale za to lekko wyblakły. Tylko, że moja ospa trwała ponad dwa tygodnie. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Martynkaa



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 8:24 pm    Temat postu: OSPA ! pomocy ! ;( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pomóżcie mi. mam 15 lat, i mam ospe. mam ją już 7 dni, dzisiaj jest czwartek, mam już jej mało. mam tylko kilka kropek na twarzy dekoldzie i plecach. i chciałabym się pozbyć tego do soboty, wiem to śmieszne. ale bardzo mi zależy na tym żeby się pozbyć tego ;/ to już jest takie wysuszone. co mam robić ? smaruje to pudrem jakimś i piję wytaminę. a jeśli to zejdzie to mogę wyjść w sobotę wieczorem w pomieszczenie gdzie jest ciepło nie ma przeciągu ani nic takiego, tylko są ludzie. pomóżcie mi proszę, bardzo mi zależy, a jestem już wykończona tą chorobą. Sad

Jeden post wystarczy / Zibi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wąśki



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 07, 2011 1:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem po 30-ce i też właśnie przechodzę ospę. Dopadła mnie przez osłabienie, antybiotyki których nie brałem od dziecka, i niby się wyleczyłem ale nie do końca. Pierwsze dwa dni to gorączka i straszne dreszcze, do tego ból gardła, trzeci dzień to pierwsze krosty i wizyta u lekarza. Następne 2 dni i noce były najgorsze, byłem strasznie obsypany i do tego strasznie swędziało zwłaszcza w miejscach intymnych noce nie przespane. Petem już z górki, gorączka i osłabienie całkowicie odpuściły, i od 5 dnia czuje się dobrze. Oczywiście mam strupki i trochę swędzi ale nie aż tak jak na początku. Dziś 8 dzień strupy zaczynają odpadać a nowe krostki się już nie pojawiają mam nadzieje że będzie już tylko lepiej.
Z rad które mogę udzielić to polecam TANNO-HERMAL LOTIO, zamiast zwykłego pudru w płynie, jest droższy rzadszy gorszy w nakładaniu ale daje lepsze ukojenie i lepiej działa. Oczywiście Heviran, jakieś Calcium to co wszyscy. Zauważyłem też że około 30% czerwonych małych krostek które miałem w 4 dniu nie przemieniły się w bąble tylko zupełnie zniknęły tak jak by się cofnęły, nie wiem czego to zasługa może lekarstw które stosuje. Radzę też Panom by się ogolili jak najdokładniej gdy jeszcze nie ma oznak choroby na twarzy później jest to niemożliwe a długi zarost jeszcze bardziej wzmaga odczucie swędzenia. Jeśli ktoś prowadzi depilację miejsc intymnych też radzę ją wykonać. Co do kąpieli to odradzam jakieś długie posiadówki w wannie, ale szybki prysznic na pewno tak, nie wyobrażam sobie jak to ktoś napisał wcześniej by się nie myć przez 2 tygodnie. Pot, brud, bakterie to jeszcze bardziej wzmaga swędzenie zwłaszcza głowy czy okolic krocza także zdecydowanie polecam szybkie prysznice, proszę pamiętać by w łazience było ciepło i nie trzeć ręcznikiem skóry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Strona 19 z 19

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group