Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Najskuteczniejsza dieta

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mona.l



Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 10:01 am    Temat postu: Najskuteczniejsza dieta Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej! Potrzebuje rady. Chciałabym schudnąć w dość krótkim czasie. W internecie jest mnóstwo diet cud, które gwarantują utratę wagi w kilka dni. Czy macie jakąś faktycznie sprawdzoną dietę, która pomoże mi szybko zrzucić niechciany tłuszczyk? Zaznaczam, że nie oczekuję diety, na której stracę 20kg w tydzień. Wiadomo wszystko w granicach rozsądku Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ladyb



Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 12:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nie wierzę w żadne diety cud! Uważam, że jeśli chcesz mieć szczupłą sylwetkę to musisz wyrobić w sobie zdrowe nawyki żywieniowe. Jeść dużo warzyw, węglowodany proste zamienić na złożone, wprowadzić do menu chude mięso, tłuste ryby i zdrowe, tłoczone na zimno oleje. Spożywanie olejów jest bardzo ważne, bo witaminy A, D, E i K potrzebują ich, aby się prawidłowo wchłonąć. Oprócz tego całkowicie zrezygnować z przetworzonych produktów, słodzonych napojów i kupnych słodyczy. Ale zaznaczam, że cukier prosty jest również potrzebny organizmowi, więc, żeby nie zwariować raz na tydzień (np. w niedziele) można pozwolić sobie na małe, słodkie, co nieco Very Happy Na początku, owszem, możesz zastosować dietę niskokaloryczną, to pomoże Ci w dość szybkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, ale pamiętaj, że taka dieta nie może trwać wiecznie i jeśli uzyskasz już wymarzona wagę powoli włączaj do posiłków więcej węglowodanów (koniecznie złożonych: kasze, makarony pełnoziarniste, chleb pełnoziarnisty), oczywiście w granicach rozsądku. Dodatkowo trochę więcej aktywności fizycznej i ani się obejrzysz będziesz laska jak się patrzy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
meggi87



Dołączył: 04 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 3:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oj jak ja znam to! chęć schudnięcia w krótkim czasie nie jest mi obca Very Happy wypróbowałam chyba z milion najskuteczniejszych diet według internetu, więc mogę się co nieco wypowiedzieć. W sieci znajdziesz mnóstwo pomysłów na najskuteczniejsze diety: dieta bananowa, jogurtowa, koktajlowa i wiele wiele innych. Jak dla mnie najskuteczniejsza dieta to dieta owsiankowa. ważne jest to żeby stosować ją maksymalnie przez tydzień i nie powtarzać zbyt często, bo nie jest zbyt urozmaicona i na dłuższą metę może spowodować wyjałowienie organizmu.

Ja chciałam schudnąć ok. 3kg w tydzień, żeby dobrze wyglądać w sukience na ślubie siostry i dieta owsiankowa okazała się dla mnie najskuteczniejsza. Przez 7 dni jadłam 5 niewielkich posiłków dziennie zawierających pełnoziarniste płatki owsiane. Najczęściej były połączone z chudym mlekiem, jogurtem naturalnym i owocami. Fakt, przez pewien czas nie będę mogla patrzeć na płatki owsiane, ale warto było Cool Zeszczuplalam i świetnie prezentowałam się w sukience, bez żadnych wystających wałeczków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pani_preclowa



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 06, 2016 12:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a dla mnie najskuteczniejsza dieta jest jedzenie 5 lekkich posilkow dziennie. Na przyklad na sniadanie jem platki owsiane z jogurtem naturalnym i owocami (borowka amerykanska, maliny, nektarynka) czasem posypuje wszystko uprażonymi płatkami migdałowymi, potem, za ok 3h jem banana, jabłko lub serek wiejski, na obiad najczęściej gotowana na parze pierś z kurczaka lub jakas ryba + mix sałat z pomidorami i vinegretem, na podwieczorek grejpfrut i następnie kolacja to omlet z 2 jajek z warzywami. No i oczywiście w międzyczasie pije duzo wody, herbatę zieloną lub białą, czasem pozwalam sobie na filiżankę kawy z mlekiem 2%
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
psv90



Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 12:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dieta musi być odpowiednio dobrano. Poza tym słuchałam wczoraj wykładu o psychodietetyce czyli dieta połączona z psychologią. Podkreślali tam jak ważne są odpowiednie nawyki i że mniejsze znaczenie ma dieta a bardziej liczymy się my same, nasze podejście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ribbi



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 2:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

faktycznie podejście jakie mamy do jedzenia odgrywa dużą rolę, dieta będzie najskuteczniejsza, jeżeli wyrobimy do niej odpowiednie podejście psychologiczne Smile liczy się kontrola nad tym co jemy, w jakich ilościach i kiedy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 28, 2016 12:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja się tego nauczyłam dopiero będąc na cambridge. Mieliśmy coś co się nazywa "Dekalog osoby szczupłej przez całe życie", taki spis podstawowych zasad. Stare czasy - jakieś 20 kg temu. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
yaska



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 26, 2016 9:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podziwiam, 20 kg, gratuluję... ja mam problem z dziesięcioma :/ Schudłam już 4, po prostu odstawiając słodycze, ale dalej waga już uparcie stoi...
Staram się więcej ruszać, ale z ćwiczeniami mam problem, nie wiem co jeszcze mogłabym robić, nie wiem na jakiej diecie wytrzymam :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ice_Girl



Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 26, 2016 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem na tej diecie już od marca, ciesze się bardzo że dałam się namówić koleżance na wizytę u dietetyka:-) Co prawda to była tylko wizyta dla towarzystwa z nią...ale sama spróbowałam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KapitanAlfa



Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 27, 2016 10:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znam dobrze tę dietę(Cambridge), znam również osoby, które na niej rzeczywiście schudły. Generalnie w Polsce jest bardzo dużo osób, które skorzystały z tej diety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group