Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Guzek piersi?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 7:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam taką manię, albo i nie manię, że badam sobie piersi.
ostatnio zauważyłam kilka guzków.
nie bolą, ale dają się wyraźnie wyczuć.
jest ich dość sporo. najpierw zauważyłam guzka obok (albo pod) brodawką.
to było w lewej piersi. potem sprawdziłam prawą i znalazłam to samo. ale zdecydowanie mniejsze.
sprawdziłam też obszar nad brodawką i znalazłam kolejne zgrubienie. tak samo pod lewą pachą (na węzłach chłonnych). guzki nie są bolesne. niektóre można poruszyć, inne nie.
może trochę panikuję, ale znam swoje piersi- do tej pory miały jednolitą "konsystencję" - bez żadnych zgrubień i guzków. bez względu na dzień cyklu kiedy je badałam.
byłam po okresie jakieś dwa tygodnie (dokładnie w 21 dniu cyklu podczas gdy cykl wynosi ok 34 dni)
dodam jeszcze że moja babcia miała raka piersi z przerzutami do węzłów chłonnych.
jutro idę do ginekologa. może powie mi coś więcej.
staram się myśleć, że to może nic takiego ale i tak się boję.
nie wiem czy to ma jakiś związek ale mam podwyższone OB- na początku miałam 25- teraz wzrosło do 28. zęby mam zdrowe, laryngologicznie też nie ma żadnych ognisk zapalnych, mocz mam w porządku, posiewy z gardła i nosa ok, żadnych pasożytów ani choroby wenerycznej.
lekarze nie wiedzą skąd ten stan zapalny- czy może mieć jakiś związek z tymi guzkami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 12:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny Smile
mam taki problem: wyczułam małą dośc kulkę w prawym boku piersi, na dodatek to miejsce bardzo mnie boli, tak jakby siniak ..
zaczęło się to wraz z bólami piersi przed okresem ..
najpierw myślałam, że to przed okresem mnie tak boli, a dziś ustąpił ból piersi i sutków (mam 5 dzień okresu), a niepokojący ból i guzek został w tym miejscu ..
proszę o radę .. Smile
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 1:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie ma na co czekac tylko isc do ginekologa. musisz zrobic usg piersi ,zeby wykryc co tam sie dzieje.. innej opcji nie widze.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 4:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Plus123 spokojnie piersi sie zmieniaja w trakcie cyklu. Moze to byc jakiz guzek a moze to byc rownie dobrze jakis gruczoł. Sama takiego stracha sobie zrobilam i dopiero po usg sie uspokoilam. Idz do lekarza, popros o skierowanie na usg piersi Smile Ale spokojnie nie kazdy "guzek" jest guzkiem :]
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 7:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope - dzięki za radę, właśnie się wybieram do gina, wizytę mam już w poniedziałek, idę tylko sprawdzic czy wszystko po wymrożeniu nadżerki się zagoiło w środku i zapytam się przy okazji o ten guzek, mam nadzieję, że to nic groźnego Smile ;*

mala_mi - no właśnie też nie chcę nie potrzebnie podsycac emocji, bo nie musi każdy guz raka oznaczac Smile
po prostu ten ból nie ustąpił i guzek nadal jest, postaram się szybko zrobic USG piersi Mr. Green
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 10:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mnie kiedys tez bardzo bolała prawa cyca Razz
i to tak mocno ze nie mogłam sie dotknac ale to było własnie przed okresem..jak tylko dostałam @ to bol mijał i w cycce nic nie wyczuwałam. mimo to poszłam do gin bo juz sobie w głowie nawymyslałam najgorszych rzeczy.
babka zrobiła mi usg i powiedziala ze sa to powiekszone gruczoły mleczne Smile
ot i cała filozofia.
taka moja natura.
ale teraz zauwazyłam ze zarowno bol jak i te wyczuwalne zmiany znikneły.a nie biore zadnych lekow..itp.
hm..
nic sie nie boj. wszystko sie okaze w pon.
powodzenia
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 12:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope - no cyc mnie tak bardzo nie boli, tzn. ta zewnętrzna strona prawego cyca Mr. Green
ale boli przy dotykaniu jak siniak .. reszta w piersiach okej, nic mnie nie bolą, mam dziś ostatni dzień okresu .. a nigdy wcześniej przed @ mnie tak cyce nie bolały, a w szczególności to miejsce Confused
okres dobiega finiszu, a nadal ten ból .. no, ale wszystko okaże się jutro jak pójdę na wizytę do gina ..

dziękuję i pozdrawiam Smile
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 10:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

napisz co tam wykazało badanie. jestem ciekawa diagnozy.
powodzonka!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 5:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no i odwiedziłam gina Smile
z nadżerką wszystko w porządku, goi się dobrze ..
a co do piersi .. okazało się, że to nie gruczoły piersiowe są powiększone, ale to prawdopodobnie włókniak Confused
ale lepsza diagnoza będzie, gdy udam się do gina podczas @, więc kazał mi stawic się podczas lub po @ .. wtedy piersi najlepiej zbadac Smile
no i USG wtedy ..
zobaczymy czy to włókniak i jakich jest rozmiarów ..

to tyle Smile
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 6:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Plus123 włokniaki są niegrozne wiec spokojnie. Stosujesz antykoncepcje hormonalna? Bo slyszalam ze podczas stosowania hormonow wzrasta ilosc włokniakow
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group