Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dziwny sluz

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 8:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monti napisał:
Od jakiegoś czasu (2 lata) miewam pomiędzy miesiączkami ciemnawe upławy - zazwyczaj ciemno żółte, rzadko jasno brązowe.

czy pojawiają sie w konkretnych dniach cyklu? może to po prostu plamienie okołoowulacyjne?

Monti napisał:
Ale czy śluz i te "nitki" (bo to nawet nie są plamy) krwi mogą być przyczyną nadżerki?

mogą, ale badania tego nie potwierdzają. zazwyczaj większe nadżerki krwawią, ale fakt - czasem może się tez tak trafić że mniejsze wywołują małe plamienia.

Monti napisał:
Mniej więcej 2 lata wzięłam Escapelle - nie miałam żadnych skutków ubocznych. Czy te objawy mogą być tym spowodowane?

raczej nie Smile

Monti napisał:
Dziś kupiłam sobie Lacibios Femina. Może probiotyki poprawią moją mikroflorę bakteryjną. Co myślicie?

lacibios na pewno poprawi Twoją florę bakteryjną, ale na takie plamienia nie wiem, czy pomoże - jeśli nie są wywołane infekcją tylko np. nadżerką lub są fizjologicznym plamieniem okołoowulacyjnym, to raczej nie Wink

a cytologię jaką metodą masz robioną? bethesdem? bo najlepiej robić taką, w której wyszczególniają też ewentualne stany zapalne. oczywiście plamienia moga być spowodowane właśnie infekcją, ale skoro ginekolog nic nie stwierdził, wyniki badań masz ok, nic Cię nie piecze dodatkowo, nie swędzi i ten śluz podbarwiony krwią nie ma nieprzyjemnego zapachu, to że tak powiem kolokwialnie nie ma się do czego przyczepić Smile
możesz jeszcze zrobić badania hormonalne - może to właśnie spadek hormonów w tym czasie wywołuje takie objawy.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dynia



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

monti właśnie? a pomiędzy miesiączkami to kiedy? ja np. mam tak czasem już nawet na 3-4 dni przed okresem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monti



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 10:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź. Trochę się uspokoiłam, bo już miałam czarne myśli jak poczytałam co mogą oznaczać plamienia.

Cytologię sama nie wiem jaką metodą... Dostaję wynik opisowy, a nie sam stopień.

Odnośnie śluzu - nie ma on nieprzyjemnego zapachu. Dzisiaj miałam brązowawe upławy, raz wydawało mi się że z domieszką różowego jak krew. Dziś mam 15 dzień cyklu.

Zazwyczaj (w sumie to chyba nigdy wcześniej) nie miałam plam krwi na wkładce, a jedynie upławy. Krew pojawiała się tylko przy podcieraniu w czasie toalety. Nigdy nie zwracałam uwagi w jakich dniach cyklu to występuje, bo te upławy i plamienia nie występują co miesiąc. Ale z tego co pamiętam to właśnie około 10-15 dnia cyklu.

Nadżerki pani ginekolog nie chce mi wymrażać, bo twierdzi że jest bardzo mała, a skoro nigdy nie rodziłam to lepiej poczekać. Generalnie nie odczuwam żadnego dyskomfortu spowodowanego nadżerką, chyba że te upawy są jej przyczyną.

Niestety, kolejki do gin są strasznie długie i wizytę mam dopiero 25 kwietnia, choć mam nadzieję, że uda mi się przyspieszyć jakoś termin.

Dodano po 1 minutach:

dynia - przed miesiączką to już standardowo tak na dwa dni przed mam brązowawe upławy. Ale to wiem, że zbliża się okres, bo odczuwam też ból w podbrzuszu.

A to pojawia się dobry tydzień po skończonym okresie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dynia



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Mar 14, 2012 9:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a bierzesz tabletki anty?

znalazłąm wypowidź lekarza dla dziewczyy z powodbnym problemem. zobacz:
Na przełomie miesięcy luty - marzec zaniepokoiły mnie brązowawe plamienia (a właściwie śluz dość gęsty z brązowym zabarwieniem). Udałam się wówczas do ginekologa, który jednak zbagatelizował sprawę. Poczułam się uspokojona, przyjmując plamienie za naturalne. Plamienia miały wówczas miejsce w środku cyklu i trwały tydzień (7 dni),po nich nastąpiła normalna miesiączka w zwykłym terminie(mój cykl trwa od30 - 35 dni, krwawienie trwa zwykle 6 dni ), później plamienia się już nie powtórzyły... aż do teraz. 15 września pojawiły się po raz kolejny, tak jak poprzednio w połowie cyklu.

i lekarz odpowiada:
Prosze sie nie niepokoic. Ma Pani po prostu tzw plamienia okoloowulacyjne. Dotyczy to co 3 kobiety i ma prawo wystapic w każdym cyklu. Ich powodem jest wzrost wiekszego pecherzyka jajnikowego ktory produkuje wieksze ilosci estrogenu. Prowadzi do do wzrostu wyższego endometrium. W okresie okoloowulacyjnym spadek produkcji estrogenu powoduje obumieranie sluzowki co prowadzi do obserwowanego plamienia a niekiedy krwawienia. Niekiedy towarzyszy temu ból. Jezeli podczas wizyty lekarz wykluczył patologie w obrębie narządu płciowego ( polip, nadżerki) to taki stan traktowany jest jako fizjologiczny. Pozdrawiam,.


ale moze to też być objaw:
stresu
niewłąściwej diety (odchudzania?)
zawirowań hormonalnych, wiec dobrze byłoby ponadać hormony.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monti



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Mar 14, 2012 11:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, nie biorę tabletek. Brałam kiedyś, jakieś 5-6 lat temu.

Przed chwilą pojawiła się u mnie krwawienie, dokładnie takie jak w czasie miesiączki. Sama nie wiem, od statniej @ minęło 16 dni, a cykl mam zazwyczaj 30 dni. Czy zdarzyło Wam się dostać o tyle wcześniej okres?
Poczekam, zobaczę czy to faktycznie miesiączka i kiedy pojawi się druga.

Przyznam się, że trochę się denerwuję i niepokoją tą sytuacją.Kiedyś czytałam, że plamienia między miesiączkami mogą oznaczać nowotwór, choć w moim przypadku cytologia to wyklucza. Ale jestem straszną panikarą i często za dużo czytam...

Dodano po 5 godzinach 47 minutach:

Hmmm, wydaje mi się, że to typowe plamienie między miesiączkami. Na wkładce też są plamki i w czasie podcierania...

A do ginekologa mogę iść dopiero 25 kwietnia Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 12:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to mi to na okołoowulacyjne wygląda Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monti



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 6:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A dzisiaj (do tej pory) wkładka czysta, hmmm Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dynia



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Mar 17, 2012 4:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no i to tak moze być....
a masz jakies bóle przy tym albo jakies kłopoty z cerą, włosami (hormony?)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monti



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 6:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sobotę wystąpiły jeszcze niewielkie upławy. Od tego czasu już spokój (tfu, tfu).
Kłopotów z cerą czy włosami nie mam, bóle w podbrzuszu także nie występowały.

Udało mi się umówić do ginekologa na 28 marca. Więc w przyszłym tygodniu dowiem się co to mogło być.

Lacibios Femina biorę nadal, chociaż jest już lepiej, bo nie zaszkodzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dynia



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 10:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lacibios na pewno nie zaszkodzi. co to to nie Smile ja obecnie, aby sie pozbyć problemów z drogami moczowymi biorę jescze dodatkowo Lactovaginal.... czyli dwa od razu Smile

a ja sie zastanawiam nad wzięciem kasułek Feminella Vagi C, emilko masz doswiadczenie jakieś z nimi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Strona 10 z 11

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group