Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Cytologia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PorcelanowGeisha



Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 10:25 pm    Temat postu: Pomocy! Interpretację badania cytologicznego! :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Ostatnio byłam pierwszy raz u ginekologa z objawami grzybicy. Jestem dziewicą więc pani ginekolog nie mogła zrobić "pełnego" badania. Zrobiła mi jednak cytologie, dziś odebrałam wyniki. Bardzo dużo czytałam na ten temat w internecie jednak absolutnie nie rozumiem co jest na mojej karcie Sad Wydaje mi się taka mało szczegółowa! Pani ginekolog ma urlop i wizytę mam dopiero za miesiąc. Bardzo się niepokoję. Proszę o pomoc.

Nabłonki (+++)
Pałeczki kwasu mlekowego (-)
Leukocyty (-)
Flora bakteryjna (+++) ziarniaki
Rzęsistek pochwowy (-)
Grzyby (-)
Dwoinki Neissera (-)

Stopień Czystości pochwy IIc

Wiem, że muszę uzupełnić Pałeczki kwasu mlekowego, wiem też, że grzyb nie przedarł się do " środka". Ale co oznaczają te nabłonki i ziarniaki? i tyle tych plusów? Sad Wiem też, że stopień czystości pochwy II jest w miarę dobry. Ale co oznacza to c?
Błagam, pomóżcie. Jestem młodą dziewczyną i nie mogę liczyć na wsparcie żadnej dorosłej kobiety. Nie wiem czy szukać innego lekarza? Czy poczekać Sad

Z góry dziękuję!



-------edited by emilka---------
temat został przyłączony do tematu, dot. cytologii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

grzybicy to ja tutaj nie widzę a raczej infekcję bakteryjną. o tym świadczy nadmierna ilość flory bakteryjnej patogennej - ziarniaków (warto byłoby zrobić posiew i antybiogram, aby zobaczyć jakie dokładnie są to bakterie i na jakie antybiotyki wrażliwe). nabłonki zazwyczaj pojawiają się w nadmiernej ilości gdy jest stan zapalny - czyli tak jak u Ciebie.
CII oznacza, że obraz cytologiczny nie jest do końca prawidłowy i kieruje zwykle do dalszej interpretacji wyniku. sama IIka nie jest zła Smile
ja bym na Twoim miejscu udała się do innego ginekologa, bo z leczeniem infekcji intymnych nie ma co zwlekać...
no i koniecznie kup sobie np. lacibios femina, probiotyk na odbudowywanie prawidłowej flory bakteryjnej, bo jej wcale nie ma :/
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PorcelanowGeisha



Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 8:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo! Ulżyło mi. Poszukam już innego lekarza Smile
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy z powodu tej infekcji mogę mieć opóźniony okres (2 tygodnie). Nie mam jeszcze regularnego cyklu ale średnio miesiączkowałam co 27-31dni.
Jeszcze raz dziękuję!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 12:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czasami stany zapalne powodują że miesiączka się przesuwa, ale zazwyczaj jest to kilka dni. jeżeli okres się nie pojawi, to warto pójść do ginekologa, możliwe, że przepisze coś na wywołanie. nie wiem, jak długo miesiączkujesz, więc nie mogę nic więcej doradzić. jeśli już długo, to warto zrobić badania hormonów i zobaczyć, czy pod tym kątem jest wszystko ok.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group