Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Cytologia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 12:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

malwa15 oj dziewczyno to masz jakas infekcje. Koniecznie do ginekologa bo sama tego nie wyleczysz.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majeczka828



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 8:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Profilaktyka i badania cytologiczne są bardzo ważne, powinny być robione systematycznie, szczególnie jeśli nie do końca wszystko jest ok. Właśnie czekam na wyniki. A swoją drogą to wybieram się 12 czerwca w sobotę na serię wykładów na temat życia seksualnego podczas II Warszawskiego Dnia Promocji Zdrowia Seksualnego. Szczególnie zainteresowały mnie dwa tematy wykładów: Jak można uniknąć zachorowania na raka szyjki macicy? – dr Małgorzata Rekosz oraz Antykoncepcja - czy tylko zapobieganie ciąży ? – dr Grzegorz Południewski. Wstęp bezpłatny, rozpoczęcie imprezy o godz. 10
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 8:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy to jest jakaś reklama?!?!!? Evil or Very Mad Twisted Evil

JAK TAK TO TO NIE JEST MIEJSCE NA TO :/

Dodano po 1 minutach:

A po drugie zapoznaj sie z regulaminem forum!! UMIESZCZANIE TAKICH SAMYCH POSTOW NA FORUM JEST ZABRONIONE. A TWOJE POSTY DOTYCZA GLOWNIE TEGO ZJAZDU :/ FORUM TO NIE MIEJSCE NA SPAM!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
candy_perfumed_girl



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 9:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam pytanie: ile czeka się na wyniki cytologii? Bo rok temu wyniki miałam już po kilku dniach (miałam wynik z tej standardowej klasyfikacji I, II, III, itp), a teraz robiłam w innym gabinecie to mi powiedziano, że muszę czekać do 14 dni roboczych (!), a na moje pytanie czemu tak długo, to że poprzednie badanie to był pewnie tylko posiew (?) a oni w tym gabinecie robią dokładniejsze (Pani na recepcji niezbyt się orientowała).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 10:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja robie prywatnie i tez czekam ok 14dni.
widac tyle maja pracy w labolatoriach...
pozostaje Ci cierpliwie czekac Mr. Green
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
candy_perfumed_girl



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 10:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, trochę długo, może mi ktoś podać uzasadnienie? A możecie mi powiedzieć co konkretnie znajduje się w wyniku cytologii lub może się znajdować, tzn. co konkretnie robi analityk medyczny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 5:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na podstawie badania cytologicznego określane są ewentualne zmiany jakie mogły pojawić się w danym miejscu Wink
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monti



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Sie 13, 2010 12:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kobitki, za dwa tygodnie odbieram wyniki cytologii. Rok temu miałam II grupę, stwierdzono też u mnie lekką nadżerkę.

Ale teraz trochę się denerwuję, bo w styczniu brałam Escapelle - nie wiem czy to mogło wpłynąć jakoś na wynik cytologi, "utworzyć" komórki rakowe? Żadnych innych środków hormonalnych nie biorę.

Nie wiem jak wytrzymam do czasu wyników Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pią Sie 13, 2010 2:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monti escapelle i tworzenie komorek rakowych... ehhh dziewczyno... co ma piernik do wiatraka. Escapelle to hormony a nie srodek rakotworczy.
To nic wspomnego ze soba nie ma. Hormony nic nie maja do raka, bynajmniej narzadow plciowych (bo niby w przypadku raka piersi to jest kwesria dyskusyjna i zdania sa podzielone).

Spokojnie od ecapelle raka nie dostaniesz. II grupa to jest ok. Spokojnie nie panikuj na pewno wszystko bedzie dobrze
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monti



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Sie 13, 2010 2:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mala_mi - dzięki za uspokojenie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group