Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Cytologia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 11:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jaj źle napisałam, tzn niezrozumiale XD
Chodziło mi o to, że lekarz robił te swoje badania standardowe plus cytologię, wyników jeszcze nie mam. Odbieram jutro i strasznię się boję Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 8:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie boj sie Smile bedzie ok. 1 i 2 grupa sa najlepsze Smile wiec takich Ci zycze Smile

co do Twego pytania: jesli nadzerka miałaby znaczenie podczas badania cyt. to lekarz by jego nie wykonał. a tak: widocznie nie ma Smile bo on bada nie nadzerke tylko pobiera wymaz z pochwy Smile Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 11:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

huh mam 2 grupe Very Happy Za miesiąc mam powtórzyć cytologię, bo teraz miałam nadżerkę wypalaną. Była to tzw wypalanka chemiczna, jakimś płynem, nic nie bolało.

Ale skoro jak lekarz powiedział, że nadżerka była baaadzo mała to czy był sens to wogólne ruszać? Confused Czy wypalanką chemiczną można całkowicie małe nadżerki wyleczyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 10:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie.
otóż mam 23 lata, nie współżyję. nie czuję żadnych dolegliwości, ale u nas w rodzinie dziedziczone są dolegliwości typu nadżerka i różne zapalenia. poza tym moja mama miała stan przedrakowy.
dodam jeszcze że jestem w grupie ryzyka- zagrożenie rakiem piersi, płuc i kości.
czy w związku z tym mogę poprosić ginekologa o zrobienie mi cytologii, badania piersi (USG bo na mammografię jestem chyba za młoda? )
i jakie jeszcze ewentualne badania mógłby mi zlecić.
do ginekologa chodzę rzadko. powinnam co pół roku.;/ no ale jak już pójdę to chciałabym wiedzieć o jakie badania poprosić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 11:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę ze poprosić możesz o każde badanie, i że jak wytłumaczysz lekarzowi skąd Twoje zainteresowanie tymi badaniami na pewno się zgodzi. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć.

A co do badań, myślę że na pewno cytologia,kolposkopia, mammografia,usg jamy brzusznej, piersi i endowaginalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vifonka



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 8:59 pm    Temat postu: cytologia, zły wynik czy operować? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie orientuje się za bardzo w temacie a nie wiem jak pomóc mamie. moja mama ma 50 lat, na ostatnich badaniach cytologicznych w wyniku wyszedł jej trzeci stopień w tej skali na 5 chyba, wzięła 2 razy szczepionke przeciwko żółtaczce, bo lekarz stwierdził, że koniczna moze być operacja, nie wiem na czym to dokłdnie polega ale mama mówiła mi że jeśli się zgodzi na ta operacje to usuną jej wszytsko, całą macicę. Załamała się, w ogóle jest nieobecna, ciągle ma zaczerwienione łzy od płaczu. zdecydowała ze nie pójdzie na ta operację ale nie powiedziała mi jescze dlaczego i o co chodzi. Czy moze być aż tak źle? czy ten tzreci stopień jest tak grożny? jak to wsyztsko moze się skończyć? aha mama miała kiedyś mięśniaki i to wszystko podobno przez to, ostatnio tez boli ją podbrzusze często i rano ma stan podgorączkowy, takie 37,5 okolo. prosze kogoś o radę jakąkolwiek.



temat przyłączyłam do zbiorczego. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

vifonka 3 stopien - nie jest az tak zle, spokojnie. Owszem nie jest to idealny wynik ale tez nie jest zle. Jest to wynik sugerujacy jakies zmiany i dlatego tez potrzebne sa dalsze badania takie jak np kolposkopia albo biopsja. Nie wiem czy jakies dalsze badania miala Twoja mama... stad trudno cokolwiek powiedziec.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monti



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, mam pytanie...
W zeszym roku robiłam sobie cytoogię. Miałam II grupę. W tym roku dopiero w maju mogę iść na badanie, że NFZ zwrócił koszt badania.

W między czasie brałam Escapelle, żadnych innych hormonów. Nadżerki nie wypalałam - pani ginekolog stwierdziła, że jest mała i na razie nie ma takiej potrzeby...

Do rzeczy... Cholernie denerwuję się przed tym badaniem. Żeby nie pokazało czegoś niedobrego. Podobno Escapelle nie ma żadnych skutków ubocznych (oczywiście oprócz nudności itp). Ale ja jestem straszna panikara i już myślę o jakiś nowotworach itp. Że tą nadżerkę mogło przemienić w raka? Rolling Eyes

Czy w przeciągu roku dużo może zmienić się w badaniu cytologicznym? Tzn, w najgorszym wypadku mogę mieć np III grupę? Czy może nagle okazać się, że mam V?

Kurcze, chyba trochę pogmatwałam, ale mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 11:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, escapelle nie ma wplywu na te sparawy. Poczekaj spokojnie do maja. Nic napewno sie nie pogorszylo Smile Nie ma co panikowac, maj juz blisko Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 11:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

watpie aby przez rok sie zmieniła grupa.
badasz sie regularnie wiec napewno jest wszystko OK Smile
gdybys na kolejna wizyte poszła za 5 lat to wtedy jest jakis tam cien szansy ze mogła sie zmienic,
i watpie ze z II skoczy na V.
ja tez mam II i badam sie co rok, zawsze taki sam wynik,. Wink nic sie nie boj Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group