Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Cytologia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vogue



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 2:57 pm    Temat postu: Badania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj odebralam wyniki cytologi... miałam III grupe... czy sa to postawy do podejrzewania raka?? Ginekolog powiedzial mi tylko tyle ze za 3 tyg zebym przyszla na ponawna cytologie a do tego czasu przepisal mi globulki


------edited by emilka----
temat przyłaczyłam do dotyczącego cytologii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 4:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiem tak : trzecia grupa zazwyczaj juz jest wtedy kiedy jest stan przedrakowy... dostalas leki na stany zapalne w pochwie wiec jezeli po leczeniu znou cytologia wyjdzie III grupa to prawodpodobnie wtedy bedziesz miala robiony wycinek z pochwy co tam "siedzi" ze tak powiem... ale to jest wczesnie wykryte wiec spokojnie... mozliwe ze to nadrzerka juz zaawansowana wiec tez trzeba ja leczyc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
orka



Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 7:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A grupa II co moze oznaczac? Całe zycie miałam I, a wizyte u ginekologa mam dopiero 16 sierpnia i nie wiem co mam o tym myslec. Dodam,że mam uplawy (bezwonne, nic mnie nie swędzi) i że odczuwam ból przy stosunku... Nadżerka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 7:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ogólnie grupa 2ga jest w porządku. ale jak masz upławy, to może lekki stan zapalny? upławy mają jakieś zabarwienie, podchodzą krwią, są grudkowate, pieniste, zielonkawe, szare, jednorodne? zdarzają Ci się krwawienia po stosunku?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Fever



Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 296

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 11:12 pm    Temat postu: Re: Badania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Vogue napisał:
Dzisiaj odebralam wyniki cytologi... miałam III grupe... czy sa to postawy do podejrzewania raka?? Ginekolog powiedzial mi tylko tyle ze za 3 tyg zebym przyszla na ponawna cytologie a do tego czasu przepisal mi globulki


Nie, na pewno to nie jest rak, nie denerwuj się, przyjmuj globulki i za jakieś nie całe dwa miesiące będziesz już zdrowa jak ryba Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 8:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nie dwa miesiące - ja się dłużej leczyłam z III grupy.
Pilnuj się, chodź do lekarza i trzymaj się jego zaleceń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sniesia1



Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 6:55 pm    Temat postu: cytologia a ciąza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej jestem nowa. mam pytanko.bo z chłopakiem od jakiegos czasu chcemy miec dziecko, i cos nam to nie wychodzi. byłam u lekarza, zrobił mi miedzy innymi badania cytologi. dzxis sie dowiedziałam ze so złe. czy mająć złe badania moge nie zajsc w ciąze?


------edited by emilka----
temat przyłaczyłam do dotyczącego cytologii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 9:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

która grupa? co oznacza 'złe'? stan zapalny? komórki nowotworowe? wirus hpv? nadżerka? infekcja?
w każdym razie możesz zajść w ciązę jednak lepiej wyleczyć wszystkie infekcje i stany zapalne przed zaciążeniem
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 11:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam po długiej przerwie Smile

Mam pytanko, otóż jakiś czas temu robiłam u ginekologa badanie cytologiczne. Podczas badania powiedził, że mam małą macicę, wykrył lekki stan zapalny i małą nadżerkę. Przepisał mi gałki dopochwowe.

Czy wykonanie badania cytologicznego podczas stanu zapalnego będzie w 100% wiarygodne? Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 11:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tzn. jak są jakieś stany zapalne przy cytologii, to powinno się ją powtórzyć najpóźniej za rok
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group