Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Co oznacza ból podbrzusza (jajników)?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Sob Lip 31, 2010 2:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope - najprawdopodobniej siedziałam gdzieś na zimnym lub mnie przewiało .. tak myślę .. bo w zeszłym roku leżałam w szpitalu na zapalenie lewego jajnika i od tamtej pory jedno małe "zawinienie" i zapalenie gotowe ..

tak, bolą mnie niemiłosiernie .. Rolling Eyes
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 11:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od pół roku jakiś tydzień przed @ ( około 20-21 dc) czuję czasami DELIKATNE kłucie w jajnikach. Czasem ledwie zauważalne, ale jednak. Występuje na zmianę-raz w prawym, a za 3 godziny - w lewym jajniku. A za kolejne parę godzin-znów w prawym. Trwa 1-2 dni. Wg temperatury i śluzu owulacja występuje u mnie (teoretycznie) ok. 13- 14 dc. Około 20 dc jest już u mnie od około tygodnia faza wyższych temperatur i lepki, biały śluz.

Co mogą oznaczać takie lekkie sygnały akurat w tych konkretnych dniach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łobuz - możliwe, że to opóźniona owulacja, której towarzyszą lekkie kłucia jajników, możliwe też, że to sygnały przed okresowe (mnie przed okresem także kują jajniki, a potem nadchodzi ból menstruacyjny), ale także możliwe, że zaczyna się u Ciebie może jakieś zapalenie ? bo mnie ostatnio dośc ostro kuły (myślałam, że to owulacja) i usłyszałam diagnozę: "rozwijające się zapalenie obu jajników" .. Rolling Eyes

także, jeśli te bóle będą dziwne lub dokuczliwe udaj się do ginekologa - zawsze lepiej dmuchac na zimne Wink

pozdrawiam Wink
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 9:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale to wszystko bez sensu... Temperatura i śluz wskazują wyraźnie na owulację około 14 dc. Skoro to moje lekkie kłucie w jajnikach miałoby oznaczać opóźnioną owulkę, to wtedy po co obserwować ciało, po co mierzyć temperaturę, skoro-pomimo wszystkich objawów-jajeczkowanie miałoby być opóźnione?..
Kochana Plus1234, nie zrozum mnie źle, bo wcale Ciebie nie atakuję, jestem tylko już trochę wkurzona Evil or Very Mad całym tym cudowaniem: mierzeniem temp., obserwacją śluzu... Człowiek i tak i tak NICZEGO NIE WIE po tych praktykach... W takim razie-po co tracić czas?.. Evil or Very Mad Od nast. cyklu NA PEWNO wrzucam na luz i daje sobie spokój z mierzeniem temp.
Otóż moje jajniki nie kłują mocno, absolutnie nie jest to dokuczliwe-jak już pisałam-czasem ledwie zauważalne. I od pół roku dokładnie w 20- 21 dc. Po @ umawiam się na monitoring, więc i o to spytam lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łobuz - nie, nie rozumiem Cię źle, wierzę, że już jesteś zmęczona tym wszystkim - mierzeniem temperatury, obserwacją śluzu, zadręczaniem się, że to jest za wcześnie, a to za późno .. ja mam ciągły problem z jajnikami, kują mnie bez powodu, przed okresem, podczas owulacji, no i ostatnio podczas zapalenia .. już się przyzwyczaiłam Wink

najlepiej będzie jak zapytasz lekarza, on Ci powinien wszystko wyjaśnic, bo od tego jest.

pozdrawiam Wink
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 12:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no własnie, co lekarz to lekarz. wkoncu specjalista Smile
my takiej wiedzy napewno nie mamy Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelka_00



Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 10:18 pm    Temat postu: zapytanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej
Od kilku dni mam dziewne objawy:brzuch tak jagby napuchl,zrobil sie wiekszy poszerzyl(to wzdecia)? a potem wydziela sie z pochwy taki bialy sluz,czasem brzuch twardnieje tak ze niemoge kału wydalic;/co jest ze mna nie tak?
Czasami 1dzien po okresie wydziela mi sie taki brunatny śluz i tez niewiem skad on jest;/
Czasami mnie boli z prawej i z lewej strony podbrzusze -to chyba jajniki ale niejestem pewna
prosze o odpowiedz



--------edited by emilka---------
temat przyłączyłam do innego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ewelka_00,
moim zdaniem masz albo zwykłe wzdęcia albo możliwe, że zaparcia, stąd ten wydęty brzuch i problemy z wypróżnieniem .. na zaparcia cierpi wg statystyk co druga kobieta z tego co kiedyś czytałam, jeśli bardzo często Ci one dolegają musisz działac - zaparcia prowadzą m. in. do poważnych schorzeń jelita.

biały śluz może oznaczac dni niepłodne, tuż po owulacji, jeśli jednak towarzyszy temu pieczenie lub swędzenie oraz nieprzyjemny zapach lub grudki to może to oznaczac infekcję .. każda z nas ma "indywidualny" śluz, że tak się wyrażę Wink .

ta brązowa wydzielina to najprawdopodobniej pozostałości po okresie, ja też tak mam - przed okresem mam brązową wydzielinę i zaraz po nim też.

a co do jajników .. czasami bolą ot tak, ich ból może świadczyc też o owulacji, ale jeśli bolą naprawdę mocno wtedy może to świadczyc o stanie zapalnym, który musisz skonsultowac z ginekologiem jak najszybciej - dwa razy przechodziłam takie zapalenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelka_00



Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 13, 2010 7:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje za rady Wink pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beata.p47



Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 9:23 pm    Temat postu: dolegliwości intymne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie.bóle w podbrzuszu ,śluz przeżroczysty,intensywny trwa to już trzeci tydzień .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group