Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Cilest - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 12:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli wzięłaś tabletkę pierwszego dnia cyklu, to od pierwszej jesteś zabezpieczona, jeśli od 2-5ego dnia cyklu - przez 7 dni trzeba się dodatkowo zabezpieczać i po tym czasie już same tabletki wystarczą.

jeżeli nadżerka jest nieduża, to ok. jak duża, to może należałoby się najpierw z nią uporać, ale generalnie to nie ma dużego wpływu na siebie. chyba, że przez tabletki będziesz podatniejsza na infekcję a tak czasem bywa.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martha...



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 2:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w takim razie apropo tej nadżerki... ktoś mi powiedział ze nie moze ona być leczona zabiegowo u dziewczyn które nie rodziły... moze coś o tym wiecie...??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 8:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może, moja koleżanka miała a nie rodziła i jak najbardziej planuje dzieci mieć. tylko, ze lepsza jest w takim wypadku kriokoagulacja niż tzw. wypalanka, bo właśnie po wypalance mogą pozostać blizny, które mogła wywołać komplikacje porodowe. ale ogólnie, jak nadżerka jest mała, to zwykle się leczy globulkami.

w ogóle o nadżerce jest w dziale "Dolegliwości intymne", wiec jeżeli masz dalsze pytania niezwiązane z antykoncepcją hormonalną, to zapraszam tam, żeby nie robić tutaj offtopicu:)

_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewe00



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 4:45 pm    Temat postu: Cilest - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam pytanie dotyczące antykoncepcji, ginekolog przepisał mi tabletki, pierwsza tabletkę Cilestu zalecił mi wziąć w 7 dniu cyklu, chciałam sie zapytać jaki to ma wpływ na skuteczność antykoncepcji, skoro tabletki zgodnie z ulotka powinny zostać przyjęte w pierwszym dniu cyklu? Jak powinnam postępować przy kolejnym opakowaniu? Zrobić normalnie po zakonczeniu pierwszego opakowania 7 dniowa przerwe a pozniej na nowo rozpoczac nowe opakowanie? Czy moze nie robic przerwy w ogole? Dodam, że 10 dni przed pierwszą tabletką Cilestu zażyłam Escapelle, po którym dostałam miesiączki w spodziewanym dniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 4:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skoro wzięłaś w 7dc, to powinnaś sie zabezpieczać dodatkowo przez pierwsze 7 tabletek. możesz normalnie zrobić przerwę i rozpocząć po niej kolejne opakowanie
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 10:21 am    Temat postu: krwawienie podczas brania tabletek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stosuje cilest juz pare lat i pierszy raz mi sie zdarzylo ze po koniec kolejnego opakowania zaczeam miec krwawienia i boli mnie brzuch. co to moze znaczyc??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 11:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Radze udac sie do ginekologa, jezeli dalej jesz tabletki a krwawienei wystapilo. Byc moze potrzebna jest zmiana tabletek.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 11:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wczoraj wzielam ostatnia tabletke a krwawienie trwa dalej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 11:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Idz do lekarza.. koniecznie bo nie jest to normalny objaw.
Lekarz powinien Cie zbadac, moze USG zrobic... i prawdopodobnie zmienic tabletki.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 11:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za rade. jezszcze chcialabym wtracic ze lecze torbiel i zbliza sie termin kontroli wiec pojde.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group