Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciąża-wymiary,waga dziecka w poszczególnych tygodniach

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 10:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nad imieniem myślimy, ale mamy problem, bo żadne nam jakoś nie przemawia do serca;p mdłości nie mam, dobrze się czuje, tyle że się szybko męczę, ciągle bym spała a i ciężko mi po schodach chodzić;p maluch nie raz układa mi się tak że nawet oddychać mi cieżko:) ale 25 lutego mam wizyte u gin więc podpowiem jej może jakieś zwolnionka z pracy;p
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 11:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

natalia szulc no karta ciązy już dawno powinna być założona.
drapaka to zmęczenie minie. Pamiętam ,że ja prawie ciągle spałam . Za to później energii ma się dużo więcej . Zwolnie z pracy dobra rzecz . Ja miałam od samego poczatku Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buska3434



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 126

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: z pięterka:)
PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 10:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W mojej przychodni zakładają dopiero w 12 tc, tak "przezornie"...
_________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 8:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rybka24 napisał:
hejka brzuchatki Laughing ja jestem w 37tyg.i zastanawia mnie waga mojego maluszka.ile mniej więcej powinna wynosić? jak byłam na USG w 30tyg. to waga wynosiła 1800 i była według mojego gina prawidłowa. a w 37 ile mniej więcej? orientujecie się?


Moja Zuzia urodzona w 39 tygodniu (pierwsze dni) ważyła 4200 , a Gosia urodzona w 23 tygodniu ciąży tylko 1010 gram Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Asia ojej...23 tc...
strasznie wczesnie..
jak malutka sie czuła po porodzie?
wszystko z nia dobrze? pewnie przelezała reszte mcy w inkubatorze. Sad
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalia szulc



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 04, 2010 11:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem w 28 tygodniu ciazy prawdopodobnie bedzie dziewczynka nasze malenstwo ma juz 1170
mialam usg robione w 26tc i dziecko jest duze na 28tc+4 w główka na 27 tygodni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buska3434



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 126

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: z pięterka:)
PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 8:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój synio w 25 tc miał wymiary na 23 tc ale to wszystko podobno mieści się w normie:) tym bardziej, że każda kobieta ma inny cykl, ja np. mam mniej więcej o tydzień dłuższy niż statystyczna, ciekawe jak to się ma do terminu porodu...ktoś wie?? Smile
_________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 10:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope napisał:
Asia ojej...23 tc...
strasznie wczesnie..
jak malutka sie czuła po porodzie?
wszystko z nia dobrze? pewnie przelezała reszte mcy w inkubatorze. Sad


Przepraszam, że tak późno odpisuję ale ten post gdzieś mi umknął Sad
Pomyliły mi się tygodnie Gosia jest z 26 tygodnia, w inkubatorku przeleżała prawie dwa miesiące, przeszła gronkowca, kilka razy musieli ją ratować... wiem tyle co z opowieści rodziny, gdyż ja wtedy byłam w innym szpitalu Sad
Miała spore problemy z oddychaniem, gdyż płucka jeszcze się nie całkowicie wykształciły (pomimo brania przeze mnie leku przyśpieszającego ich wzrost - bolało jak chol...) i z jedzonkiem też był problem, wiadomo tak jak u wcześniaków.
Najważniejsze, że Niunia przeżyła i jest zdrowa, po prostu kruszynka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 12:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny, właśnie wróciłam od gina.
USG pokazuje 33 tydzień (więc tak jak wyliczyła to moja gin)
Waga płodu 2266g, AC 293 mm, BPD 85 mm, FL 62 mm.
Gdzieś na necie znalazłam jak obliczyć wzrost dziecka po długości kości udowej, więc u mnie by wychodziło 6,2 x 7 = 43,4 cm.
A no i najważniejsze, potwierdziła że chłopiec:)
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 12:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gratulacje !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group