Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciąża-wymiary,waga dziecka w poszczególnych tygodniach

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MAGNA



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 7:32 pm    Temat postu: Ciąża-wymiary,waga dziecka w poszczególnych tygodniach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem w 6tygodniu ciąży. Robiłam USG lekarz powiedział, że nie słyszy bicia serca i jeszcze martwi mnie rozmiar płodu, wynosi 6,8mm. Czy to jest normalne?Czytałam że w 6 tygodniu powinien wynosić 12-14mm. Strasznie się martwię. Moja siostra rodzona miała 2 razy taki przypadek i 2 razy poroniła



Nie pisz całych postów wielkimi literami. PRZECZYTAJ REGULAMIN FORUM. / nowicjuszka

---edited by karioka---
Temat poprawiłam na bardziej obrazowy. I przenoszę do odpowiedniejszego działu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agie25



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj

Nie chce Cie martwic , ale ja w sobote miałam zabieg. Byłam w 7 tygodniu ciąży i też nie było tętna płodu. Tylko ja dodatkowo krwawiłam prawie 2 tygodnie. ;(

Nie zwlekaj i leć do lekarza skonsultować to.
Pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 10:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A powiedziałaś o tym lekarzowi?

Na pewno jesteś w 6tc? A nie w 4?Rozmiar płodu właśnie na taki czas by wskazywał... Ja wiem, że to pytanie może wydaje się głupie...Ale zdarzają się błędy w obliczeniach...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MAGNA



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 11:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ten 6 tydzień to wyliczyła maszyna no i niby sie zgadza...
mowiłam ginekologowi o moich obawach zrobil badanie "ręczne" niby nic nie wyczuł ale kazał zrobic badanie beta Hcg i krwi "jakby pani poroniła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nie czekaj tylko zrób już. Możliwe że ciąża obumarła...Albo dzieje się coś złego...Nic nie można powiedzieć dopóki nie zrobisz badań. Najlepiej idź do innego lekarza. Niezależnego.Niech on się wypowie.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agatka1902



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 2:09 pm    Temat postu: czy wszystko jest dobrze ?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich !! Zakladam nowy temat poniewaz nic nie znalazlam na ten temat o ktory chce zapytac. Jestem w ciąży bylam u lekarza robil mi usg i pokazalo ze jestem w 4 tygodniu ciąży a ostatnią miesiączkę mialam 16 stycznia i lekarz powiedzial ze ciąża może rozwijać sie nieprawidłowo i musze czekać 2 tygodnie dodaje ze mialam cześto nierególarne okresy i czy mogło dojść do zapłdnienia pózniej czy zawsze te przeliczenia sie sprawdzaja??? Napewno nie jedna z was lub nie jeden z was kto to czyta chcialby byc rodzicem albo juz wie i wie co to jest niepokoj i jak sie martwi o wszystko dlas mnie 2 tygodnie to jak wiecznosc Jeśli ktos umie odpowiedziec bardzo prosze ! Czekam i Pozdrawiam wszystkich

--- przenosze do tematu pokrewnego w "ciaza i porod" --- Pituszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 2:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrób bete. Powtórz ją kilka razy i zobacz jaki jest jej przyrost. Jeśli będzie przyrastać prawidłowo, to wszystko z ciążą jest ok. Lekarze mogą się mylić w wyliczeniach na podst obrazu z USG.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agatka1902



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 2:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz mi powiedzial ze nie ma co robic bety wystrczy poczekac 2 tygodnie jak rosnie prawidlowo jk powinno na 6 tydz to wszystko jest ok tylko do zaplodnienia doszlo pozniej niz myslal
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agatkac83



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 8:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej! Beta da Ci odpowiedz juz po 2 dniach a lekarz za dwa tygodnie!!! Życzę Ci by wynik po 2 dniach sie podwoił!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karolinatomek17



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: koscierzyna
Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 4:25 pm    Temat postu: witam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko 2 tygodnie temu bylam u lekarza i powiedzial mi wtedy ze jestem w 7 tc, a malenstwo ma 6, 5 mm. Czy dziecko nie jest za male jak na ten tydzien?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group