Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciąża-wymiary,waga dziecka w poszczególnych tygodniach

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
basia81



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: cork
PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 5:09 pm    Temat postu: wielkos dzidziusia w 6 tygodniu z usg Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam dziewczyny mam zapytanie w piatek bylam u ginekologa i robil mi usg. Jestem w 6 tygodniu ciazy i moje malenstwo ma 1,72cm i doktor powiedzial ze jest za male jakie wyscie mialy Shocked
temat przylaczam do pokrewnego --- eyesonfire
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trili2007



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 9:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja w 6 tygodniu, nie miałam usg, ale w 10 tygodniu dzidzia miała 3,3 cm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
evaa1987



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 9:03 pm    Temat postu: Normy dot. wymiarów płodu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, jestem w 28 tygodniu ciazy i dzis bylam na usg. generalnie powiedziano mi ze wszystko jest w porzadku ale zaniepokoilo mnie kiedy kobieta robiaca skan powiedziala ze dziecko ma duza glowke (wielkosc znaczy srednica), powiedziala ze to nic zlego ze tak czasem bywa no bo przeciez sa wieksi i mniejsi ludzie ale mnie to martwi... patrzac na wyniki widze ze glowka jest ponad przecietna, brzyszek lekko ponad a nozki w normie... nie wiem czy sa powody do obaw, wczesniejsze usg pokazywalo wszystko idealnie w normach, czy wieksze glowka to obiaw jakiejs choroby? o jakie badania ewentualnie moglabym zapytac przy najblizszej wizycie?? prosze o szybka i konkretna odpowiedz, pozdrawiam

nadawaj tytuly bardziej adekwatne do tresci --- eyesonfire
temat przylaczam do pokrewnego--- eyesonfire
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewit



Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 11:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,
nie wiem czy mam się martwić .... ja miałam USG dopochwowe w 6tc. i lekarz powiedział, że pęcherzyk ciążowy jest w normie ale zarodka nie widać bo jescze za wcześnie a Wy podajecie wymiary dzieciątka... czy powinnam się martwić? ... może zrobię kolejne hcg bo następna wizyta za dwa tygodnie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosiaczek84



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 12:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Ja miałam podobnie założyłam osobny temat bo nie zobaczyłam że podobny jest Smile Również jestem w 6 tyg i brak zarodka zrobiłam bete i wyszło około 20600 więc niby rośnie bo pierwsza jakieś 1,5 tyg wcześniej wyszła coś ponad 700 tylko nie wiem czy to jest prawidłowy przyrost a wizyta następna za jakies2 tyg ;/ Może ktoś wie coś na ten temat bardzo proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 2:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmmm trudno powiedzieć bo w 6 tygodniu ciąży powinno już zacząć bić serduszko czyli powinien być juz widoczny zarodek. Ale jest różnie . Wahanie może wynosić do 2 tygodni. U mnie był to tydzień . Więc nawet jeśli z daty ostatniej miesiączki wychodzi że jesteś w 6 tygodniu to tak naprawdę moze być za wcześnie na stwierdzenie . Wszystko zależy od wielkości, od sprzętu na którym jest robione usg.
U mnie w zależności od aparatury wiek maleństwa waha sie w tył 3, 4 i 7 dni. Widzisz że jest różnica. A czy lekarz coś Ci na ten temat mówił? Czy jest ryzyko że to pęcherzyk jest pusty?
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewit



Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 7:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie w 6 tyg. pęcherzyk był pusty, ale na kolejnym badaniu w 10tyg biło serduszko a maleństwo miało 2,34cm wydawało mi się strasznie maleńkie jak na ten tydzień ale w 12 tyg miało już 5,21cm a USG określiło wiek maleństwa (12 tydz i 3 dni) - dokładnie co do dnia Smile więc nie ma co się martwić, ze coś jest nie tak. Poza tym, że ciągle pobolewa mnie brzuch i mój lekarz zadecydował żeby położyć mnie do szpitala aby sprawdzić co jest przyczyną - czy faktycznie długa podróż czy może coś innego bo twierdzi, że żadnego bólu nie można bagatelizować i lepiej sprawdzić dwa razy niż potem wyć z rozpaczy.
No to dziś się poznam szpital w którym prawdopodobnie będę rodzić...
Jestem dobrej myśli ale trzymajcie kciuki za nas Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 2:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie może być za wcześnie Wink) Trzymam kciuki abys zobaczyła bijące serduszko bo to widok cudowny.
ewit mnie też brzuch boli czasami ale po sprawdzeniu ginekologicznym i usg lekarz stwierdził,że wszystko ok i dostałam no - spę i difergan. Bedzie dobrze
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosiaczek84



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 3:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie Smile
Wczoraj siostra zmusiła mnie do pójścia wcześniej do lekarza niż miałam ustalone i bardzo się z tego powodu cieszę, ponieważ po zrobieniu usg było widać już zarodek i nawet biło serduszko Smile Tak więc wątpliwości się rozwiały. Mimo to mam leżeć w domku i L 4 z pracy bo zobaczył krwiaka, który spowodował wcześniejsze plamienia a lepiej dmuchać na zimne i odpoczywać Smile Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 5:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cudowne wieści. bardzo się cieszę i gratuluję Wink)
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group