Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

CHCĘ BYĆ MAMĄ-fasolkowe trudności 9

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 10:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łobuz wirusy ze szczepionki nie mogły mieć na to wpływu bo są najzwyczajniej martwe dlatego dozwolone u kobiet ciężarnych. Dlatego trzeba wszelkie szczepionki konsultować z lekarzem aby wybrać te z wirusami czy bakteriami martwymi a nie Żywymi. Żywe spowodują spustoszenie na zarodku ogromne dlatego nie można się zaszczepić za żadne skarby. Najlepiej o wszystko pytać lekarza bo to on prowadzi ciąże i on najlepiej wie jak szczepionka ma bezpieczne szczepy.
łobuz wierzyć można we wszystko. Po tragedii wszystkich i wszystko obwiniamy to normalne i pewnie też bym tak myślała.
Wind nie odwlekaj szczepienia ot tak sądząc po naszych opiniach. Decyzje ma podjąć LEKARZ a nie my. Być może będzie możliwe przyjęcie dawki trzeciej później ....zapytaj koniecznie bo to ważne dla Twojego zdrowia również. Zobaczysz co powie lekarz i razem zadecydujecie .
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 12:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok Tosiu i tak zrobie.
powiem mu co i jak Smile i niech podejmuje decyzje chociaz po tym co napisała łobuz nie wiem czy sie zdecyduje na 3 dawka nie skonczywszy I trymestru... Confused Shocked
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 12:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słuchaj zaufaj lekarzowi. Bez zaufania daleko nie zajedziesz. Zapytaj , powiedz jakie masz obawy a może lekarz Cię uspokoi. Jeśli On stwierdzi,że jest choćby minimalne ryzyko to się nie zaszczepisz. Gdybym usłyszała o tym,że nic nie powinno się dziać ALE....to bym się nie zaszczepiła. Lekarz ma mieć 100% pewność ,że szczepienie jest na pewno bezpieczne. Inaczej faktycznie lepiej dmuchać na zimne. Oczywiście jeśli powie o ryzyku zapytaj kiedy ostatecznie powinno się przyjąć dawkę trzecią i co jeśli się jej nie przyjmie - tak w razie czego
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 9:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak jest Smile
tak tez zrobie. Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Sro Wrz 28, 2011 6:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny Smile
Pozdrowienia ze slonecznego Egiptowa Smile
Mam za soba swoje dwa pierwsze nurkowania ( z instruktorem oczywiscie ), supeeerrr! Razz
Niestety dla mnie zostalo juz tylko snorkowanie, ale M bedzie jeszcze schodzil pod wode jutro i pojutrze Smile
Odpoczywamy tutaj naprawde porzadnie Cool
Sorki za brak polskich znakow ale na tej klawiaturze egipskiej nie potrafie ich wlaczyc Rolling Eyes
Dobrze tak oderwac sie od codziennosci Wink
Trzymam kciuki za Was, jak zawsze, takze tutaj Cool [/list]
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Wrz 28, 2011 7:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lizelotko ! niech ciepło Wam sprzyja Smile

egipskie morze jest cudowne..a rafy... mmmm.. niebo Smile
rob foty Smile i wypoczywaj!!!
zazdroszcze ciepła, chociaz nie az takiego jak tam Wink

Dodano po 15 sekundach:

gdzie dokładnie jestescie ?
w sharm czy hurghada?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Przemas



Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 01, 2011 5:47 pm    Temat postu: Strach przez bezplodnoscia? prosze o rade Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Może takie tematy już są ale wybaczcie mi ale naprawdę nie mam teraz czasu wyszukiwać... wybaczcie mi również za moja niewiedze, gdyż nigdy nie próbowałem z kimś mieć dziecka....pomuszcie

26 września kochaliśmy się z moja partnerka i jak człowiek doszedłem w niej... (była to pierwsza taka próba). Natomiast dziś zrobiliśmy test, który okazał się negatywny. Przestraszyłem się trochę z tej racji, ze nigdy się nie badałem i nigdy nie staraliśmy się o dziecko, natomiast jak już postanowiliśmy to nic... Chce jeszcze dodać, ze moja partnerka ma nieregularne miesiączkowanie... ostatni okres skończył jej się 8 września. Wyliczyliśmy mniej więcej podając przeciętna liczbę dni cyklu (33 - 35), ze w tych dniach miała dni płodne.

I tu moja obawa... czy powinienem się bać tego, ze ja lub moja partnerka może być bezpłodna, czy porostu nie trafiliśmy w odpowiedni dzień. Może to tylko ja przesadzam, wiec wolałem napisać i się was poradzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Paź 02, 2011 10:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze od 26 września minęło zaledwie kilka dni ...chyba nie sądzisz,że nawet gdyby była ciąża to test już wyjdzie....proszę poczytajcie ulotkę . Stanowczo za wcześnie na testy.
Po drugie - zajście w ciąże nie jest takie łatwe Wink ale to,że teraz się nie udało nie oznacza problemów. To nie jest tak,że współżyjesz bez zabezpieczenia i odrazu będzie ciąża. Zdrowa para ma około roku na zajście w ciąże przy regularnym współżyciu. Jeśli po roku nic nie będzie wtedy mówimy o problemie.
Liczenie dni płodnych przy nieregularnym cyklu jest trudne. Najlepiej obserwować śluz i na tej podstawie wybierać dni plodne.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Paź 02, 2011 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przemas nie panikuj na zapas.
jak znajdziesz chwile czasu to poczytaj moje posty i zobaczysz jak ja przezywałam.
my potrzebowalismy 4mcy na zajscie w ciaze i byłam pewna ze zaczniemy 5ty cykl a tu prosze 2 kreski.
miałam nawet isc na badanie hormonow i całe szczescie ze nie poszłam.
macie duzo czasu na zafasolkowanie.
jesli ma nieregularne cykle to moze warto zakupic testy owulacyjne?
byc moze źle obliczacie?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Sro Paź 05, 2011 9:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind byliśmy w Sharm el Sheik Smile
Było super, a że postanowiłam w ogóle nie myśleć o dziecku ( odstępstwem było tylko poranne mierzenie tempki ), to wyluzowałam się całkowicie Smile
Nurkowanie ( 3 dni spędzone na łodzi ), wieczorne drineczki przy bilardzie, shisha i beduińska herbata, wieczorno-nocny rajd na kładach po pustyni Smile
Zebrałam siły na nowe staranki, choć nie obraziłabym się gdyby się okazało, że ten cykl potrwa „trochę” dłużej Smile Dziś 31 dc, nie mam żadnych nadziei, bo moim zdaniem przeoczyliśmy owulkę, ale nigdy nie wiadomo, więc po prostu czekam Confused
Wind, strasznie Ci zazdroszczę! Smile Cool
Pychotko, odezwał się Twój profesor? Co słychać u Ciebie?
A Kornik i Nadzieja to się chyba zupełnie od nas wyniosły Sad
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Następny
Strona 3 z 22

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group