Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

CHCĘ BYĆ MAMĄ-fasolkowe trudności 9

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Generalnie nie można szczepić kobiet w ciąży szczepionkami zawierającymi żywe bakterie czy wirusy.
MOŻNA szczepić przeciwko WZW typu B i grypie, które nie zawierają żywych wirusów. Podanie tych szczepionek nie może wywołać zakażenia i są bezpieczne dla dziecka
Przed ciążą powinno powinno się zaszczepić:
- różyczce, odrze, śwince - ale większość z nas już to szczepienie miało w dzieciństwie
- ospie wietrznej,
- wzw B,
To podstawowe zalecane i niegroźne
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pychotka28



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 243

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubuskie
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 4:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc dziewczynki...

Masz racje Lizoletko - zamilklam ostatnio, bo w sumie nie mam co pisac. Jak sie na czyms nie znam, to sie nie udzielam, ale czytam Was calutki czas.
U mnie nic sie nie dzieje. Dzis napisalam sms do profeasora z prosba, zeby mi napisal co mam dalej robic, w sensie czy mam wrocic do CLO i zwiekszyc jego dawke czy mam moze stawic sie na laparoskopie. Teraz czekam i zobaczymy co mi odpisze... Oprocz tego zapisalam sie dzis na wizyte do takiego gina, do ktorego jezdze na ocene jajeczkowania. Ostatnio na podgladanku zagadalam z nim czy gdybym sie do niego zapisala to czy by mi toche pomogl w sensie ze wypisalby mi recepty, skierowal na nfz na podgladanko i czy dalby mi skierowanie na badanie toksoplazmozy i progesteronu. Oczywiscie zgodzil sie i powiedzial, ze jesli bede kontaktowala sie z profesorem, bo szkoda przerywac u niego leczenie, bo on sam na pewnoo mi nie pomoze, to z przyjemnoscia bedzie postepowal wedlog jego wskazowek. No wiec we sode za tydzien ide na wizyte.

Korniczku do @ jeszcze minimum tydzien, poniewaz mam dzis 23 dc dopiero.

Mowie Wam kochane, ze pomalu wymiekam... NIc mi sie nie chce. Ani tych staran, ani niczego... Jestem juz tym bardzo zmeczona...


Jesli gdzies przypadkowo nie wskoczy literka 'r' to sorrka, ale klawiatura mi nawala...

Dodano po 4 minutach:

Lizoletko Kochana - przyjemnego wypoczynku. Zazdroszcze... Smile
_________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może nawet najlepsza ze wszystkich, a to co dobre nie umiera nigdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 8:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja sobie pewnie tą WZW podaruję już. moja mama urodziła nas dwoje bez szczepień i jakoś nic jej nie jest.

Pychotko, oj jak ja Cię rozumiem... mnie po 2,5 roku tak szczerze mówiąc też przeszła ochota na dziecko... za to mamy milion innych spraw na głowie, więc to "dziecko" może jakoś się wpasuje jak zechce. a jak nie, to i bez niego przeżyjemy przecież.

fajnego masz gina Smile mało który tak sprawę stawia!
ciekawa jestem czy prof. coś Ci już odpisał.
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pychotka28



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 243

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubuskie
PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 8:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Korniczku jeszcze mi nie odpisal, ale mowil mi, ze czasem bedzie trzeba poczekac kilka dni na odpowiedz, bo on jest strasznie zapracowany i nie zawsze ma czas, ale powiedzial, ze na pewno odpisze, ze zawsze odpisuje Smile takze czekam...
_________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może nawet najlepsza ze wszystkich, a to co dobre nie umiera nigdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 9:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu czyli mam przyjac normalnie 3cia dawke?
szczepienie mam ok. 11 pazdziernika, a do gin ide 7 wiec moze jej sie spytac?
boje sie zebym nie zaszkodziła fasolce ta szczepionka.
wiem ze one sa wazne.
została mi ost dawka..ahh kurcze no jakbym nie mogła jej przyjac wczesniej...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 12:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind uważam ,że powinnaś przyjąć tę ostatnią dawkę bo pójdzie wszystko na marne a to bardzo potrzebna ochrona . Oczywiście jak najbardziej poradź się lekarza ale myślę ,że pozwoli . Musisz mu powiedzieć nazwę szczepionki żeby sprawdził czy nie zawiera żywych bakterii czy wirusów ale z tego co pamiętam te szczepionki nie mają w sobie nic żywego więc dziecku zaszkodzić nie mogą bo niby jak? Wink. Pamiętaj,że w razie cesarki to bardzo dobra ochrona...w ogóle w przypadku jakiejkolwiek operacji, zabiegu czy chociażby wizyty stomatologicznej.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 1:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu moja szczepionka to Engerix.
nie mam pojecia czy ma ona zywe bakterie czy nie.. Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Pon Wrz 26, 2011 10:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurcze, nie było mnie u Was trochę, a tu TAKA CUDNA WIADOMOŚĆ!!!

GRATULUJĘ CI, WIND!!!

Życzę bezproblemowych 9 miesięcy, wiele radości z tego cudownego stanu, zero wymiotów, czy mdłości, łatwego porodu i zdrowej dzidzi! Allllllllllllllleż się cieszę!!! Laughing Laughing Laughing Very Happy Very Happy Very Happy

A co do szczepionki na WZW - ja się zaszczepiłam po raz trzeci, gdy zaszłam w ciążę - i jeszcze o tym nie wiedziałam. Niestety- ciąża była pozamaciczna. Być może jest tak, jak napisała tosieńka, ale ja zawsze będę wierzyła w to, że te wirusy ze szczepionki miały na to wpływ.

Lekarz po zabiegu usunięcia powiedział mi całej zapłakanej, że żaden alkohol, żadne papierosy nie wpływają tak negatywnie na tak wczesną ciążę, jak wszelkie wirusy...

Po fakcie doczytałam, że po tej szczepionce trzeba odczekać min 3 miesiące, zanim się zacznie starać odziecko.

Na Twoim miejscu nie szczepiłabym się teraz za żadne skarby. Nieistotne, że poprzednie szczepienia przepadną - dziecko jest najważniejsze, a zaszczepić można się potem jeszcze raz.

I w moim ośrodku mi powiedziano, że po przyjęciu 2 dawek jest ochrona przed WZW jakieś 2 lata. Dopytaj o to swojego lekarza, bo ja nie twierdzę, że tak jest, tylko przekazuję, co mi powiedziano.

Pytałaś, więc opisałam moje doświadczenie, oczywiście decyzja jest Twoja. Bardzo sięcieszę razem z Tobą, kochana!!!

lizelotko, wspaniałe wakacje przed Tobą! Życzę dużo zabawy i fajnego odpoczynku.

Pychotko, rozumiem Twój podły nastrój. Ale to przecież wszystko dla maleństwa. Nie możesz się teraz poddać, po tym wszystkim. To, że aż dwóch lekarzy Ci pomaga oznacza, że nie jesteś beznadziejnym przypadkiem, bo wierzą, że się uda. Gdyby lekarze stweirdzili, że niewiele z tego wyjdzie, to raczej umywaliby ręce - nie sądzisz?.. Wink

U nas wszystko ok - mały rośnie, jak wściekły, chyba produkuję śmietanę, zamiast mleka! Laughing Teraz dużo się uśmiecha i uczy nowych rzeczy - jak ten czas szybko leci... Ja już pół miesiąca zasuwam na siłownię, ćwiczę w domu - bo to jest to dołujące po ciąży - nadkilogramy... Evil or Very Mad
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Wrz 26, 2011 10:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej łobuz! dzieki!!!
o kurde... jesli ja mam przez durna 3dawke miec ciaze pozamaciczna to wole jej nie brac..
masz racje, ciaza jest najwazniejsza. chyba bym oszalała gdyby przez moja głupote cos sie stało fasolce.
dopytam jeszcze gin.
łobuz a ten engerix to nie ma ponoc zywych bakterii..TY jaka sie szczepiłas?taka sama??
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Pon Wrz 26, 2011 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie pamiętam nazwy. I to nie tak, że przez tę szczepionkę miałam ciążę pozamaciczną - po prostu wierzę, że to miało wpływ.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Następny
Strona 2 z 22

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group