Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

CHCĘ BYĆ MAMĄ-fasolkowe trudności 9

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
megi25



Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 24, 2013 9:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosiu nie rozumiem o jaki monitoring chodzi?
robiłam badania na dziecko toksa róza i inne
wybacz ale nigdy nie siedziałam w tym temacie wiem że leki szkodzą dziecku dlatego przygotowałam sie 3 lata zeby zejść z dawki bo ja choruje na padaczke jutro zrobie test

Dodano po 5 minutach:

cytologia wymaz był robiony

Dodano po 1 minutach:

cytoplazma też
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 7:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale to podstawowe badania. Chodzi mi o sprawdzenie czy w ogóle możesz mieć dzieci w danym cyklu. Monitoring to sprawdza.masz długie nieregularne cykle trzeba wiec sprawdzić czy jest owulacja czy pękają pęcherzyki,czy faza lutealna jest odpowiednio dluga itd.badania zrobione są typowe ale nie pokazują obrazu teraźniejszego cyklu. Trzeba zrobić hormony i monitoring.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
megi25



Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 8:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przyznam że tego nie miałam robione udam sie do ginekologa po skierowanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 9:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

koniecznie bo problemy z zajściem w ciąże są związane głównie z brakiem owulacji. Brak owulacji to niemoznosc zajścia w ciaże i tyle. To jest czymś spowodowane np. wysoka prolaktyną, pco itd. To trzeba sprawdzić. Nieregularne miesiączki równiez są powodem do zrobienia badań. To podstawa.
Obliczanie dni płodnych i niepłodnych bez owulacji nic nie da .
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
megi25



Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 7:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosiu dziś zrobiłam test ciążowy i wyszły dwie kreski tylko ta druga wyszła tak jasna a nie tak ciemno czerwona jak przy literce C literka T była jaśniejsza ale pokazały się dwie rozmawiałam z mamą i mówiła że za 2 tygodnie powtórzyc mam test jeśli znów wyjda dwie to do ginekologa pujde jak jestem to prawdopodobnie 1 miesiąc ale który tydzień to niewiem zrobiłam test wiem że to nie na 100% jestem ale musze uważać na siebie tosiu tylko wiesz narazie ty otym i moja mama i mąż nikt wiecej nawet tata i reszta rodziny nie wie lepiej nie zapeszać

Dodano po 6 godzinach 52 minutach:

tosiu mam pytanie czy jeśłi ta druga kreska jest jana alewidocna to znaczy że począek coiąży czy może to być pomyłka w teście?czy mam sie niczego nie obawiac i jeśłi wytszła druga kryska to nie zniknie tylko będzie ciemniejsza za dwa tygodnie

Dodano po 2 minutach:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Sie 26, 2013 12:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli wyszła kreska nawet jasna to jest ciąża. Oczywiście odczytałaś test we wskazanym czasie?
Wiek ciąży liczymy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Teraz z dnia na dzień kreska powinna byc ciemniejsza.
11 lipca miałas miesiączkę wiec wiek ciazy to 6 tygodni i 5 dni. W przyszłym tygodniu powinnaś udać sie do ginekologa.
Tym bardziej,ze brałaś antybiotyk
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
megi25



Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 26, 2013 1:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

test zrobiłam w niedziele czyli wczoraj.czytałam że jak wyjdą dwie kreski to jest pozytywny i tak właśnie wyszło tylko tak jak ci mówię kreska która pojawia się przy wyniku dodatnim była jasna na pewno pójdę do ginekologa Tosiu dużo ci zawdzięczam jeśli będę w ciąży to będę się ciebie radzić co i kiedy mam jakie badania porobić jestem mężatka od 3lata i 4 miesiące jak ci pisałam jestem chora na padaczkę i musiałam zejść z moich lekarstw na odpowiednią dawkę żeby zajść w ciąże to zaczęłam chodzić do szkoły kosmetycznej skończyłam ją w czerwcu dużo ludzi mnie namawiało że idzie szkołę połączyć z ciążą ale jak są egzaminy to i stres jest a dziecko to odczuwa więc zaczekałam z mężem i zależy mi na tym żeby dziecko urodziło się zdrowe tym bardziej że ja buduje dom i na budowie dużo robię ciężko dźwigam teraz będę musiała to zmienić dla dobra dzieciątka które zacznę nosić pod sercem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Sie 26, 2013 2:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kochana to,ze jest kreska druga świadczy o ciąży.gratuluje z całego serca bo wiem ile to kosztuje zdrowia...teraz nie przemęczaj sie ,nie dźwigaj. Idź do lekarza w przyszłym tygodni a pewnie zobaczysz juz bijące serduszko;). Trzymam kciuki i czekam na dalsze wieści.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
megi25



Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 31, 2013 8:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosiu zrobiłam dziś drugi test i kreseczki były tak samo ciemne zostane mamą w poniedziałek wybieram się do ginekologa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania_inofolic



Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 9:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Wszystkie kobiety, które pragną zostać mami szczerze zachęcam do zadbania o swoją suplementację. Najważniejszy jest kwas foliowy, ponieważ pomoże uchronić Wasze dzieci przed wadami cewy nerwowej. Poprawi również produkcję komórek krwi oraz wpłynie pozytywnie na Wasze samopoczucie. Suplementacje najlepiej zacząć na 3 miesiące przed poczęciem, w dawce 0,4 mg/dobę. Dodatkowo polecam również stosować inozytol, który pomoże w regulacji poziomu takich hormonów jak GnRH, TSH czy insuliny.
Jeśli interesuje Was temat zdrowej suplementacji przed zajściem w ciążę i chcecie wiedzieć o niej więcej - pytajcie! Chętnie udzielę odpowiedzi.

Pozdrawiam.

-----Zapoznaj sie z REGULAMINEM. Nie umieszczaj odnośników, reklam itp . Dotyczy to równiez podpisu----tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Następny
Strona 21 z 22

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group