Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

CHCĘ BYĆ MAMĄ-fasolkowe trudności 7

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41, 42  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nadzieja83



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 381

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: w-wa
PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 10:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiki nie każdy może chcieć o tym pisać - racja ja nie chcę.szczególnie z osoba, której nie znam.

widzisz nie wiedziałam, że na pl. starynkiewicza robią... co masz na myśli pisząc, że warunki tam są średnie?
_________________
Pozwól mi Boże nie tęsknic do tego, co być nie może...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 10:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nadzieja83 tutaj większość się nie zna i czasem właśnie o to chodzi....Warunki - chodzi o estetykę może, nie ma co się spodziewać luksusów jak w prywatnej klinice.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nadzieja83



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 381

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: w-wa
PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 10:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiki pobedziesz tu dłużej zobaczysz, że my wszystkie praktycznie wbrew pozorom znamy sie tu bardzo dobrze... Cool to specyficzne forum Wink Twisted Evil

rozumiem. hm... no ale skoro juz się zapisałam do tego Invimedu... to chyba tam pójdę Smile szczególnie, że do podjęcia tego kroku zbierałam sie 4 miechy... więc skoro już tam poszliśmy to trzeba kuć żelazo póki gorace i zrobić co trzeba... i czekać na efekty...
piszesz estetyka itp. ja nie przeżyłam jeszcze ani jednej IUi więc nie wiem jak to sie odbywa... na czym mają polegac te luksusy z prywatnej kiniki rózniące ją od szpitala NFZ-towskiego... ??? jeśli byś mogła napisz szerzej Wink być może roznice sa tak znikome, że jednak rozważę zamianę Wink Mr. Green
_________________
Pozwól mi Boże nie tęsknic do tego, co być nie może...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Lip 13, 2011 8:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nadzieja pewnie identycznie jak z porodami w prywatnej klinice i w panstwowych.
jak zapłacisz to skacza nad Toba jak nad jajkiem,opiekuja sie, dbaja o ciaze o malenstwo, o warunki w ktorych bedziesz rodziła a na dla nfz jestes kolejnym pacjentem niczym nie rozniacym sie od setek innych przychodzacych po cud.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Sro Lip 13, 2011 9:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AMH i INHIBINA B - właśnie (znaczy wczoraj, ale nie zdążyłam Wam napisać) sobie doczytałam opinie dziewczyn na necie, że te badania praktykuje jedna klinika w Wawie - a jak ma się już wyniki, to w żadnej innej nawet na nie nie patrzą...
poza tym - skoro FSH wychodzi OK, to chyba bez sensu robić te dodatkowe - skoro określają to samo? no... tak mi się zdaje Wink


nadzieja83 napisał:
dziekuje za estriadol a gdzie ostatnie wyniki

przy trzecim podejściu zabrakło odczynnika i nie robiłam, dlatego są tylko trzy Wink a ostatni to ten, gdzie z 3 pękły 2 pęcherzyki - jak sama widzisz dość niski wynik w porównaniu do tych jednopęcherzykowych.
Te normy Estradiolu są bardzo różne w zależności od labu i nie można powiedzieć, że >200 jest ok, a mniej jest do kitu... bo to zależy wszystko od tego jakie masz ramy badania. A interpretacja i tak należy do gina.
To że Ci nic nie mówił o badaniu wczoraj nie znaczy, że nie zleci go po którymś usg Smile bo to na podstawie usg+wyników ocenia kiedy podać pregnyl(choragon) - więc teraz nie mógł Ci nawet w przybliżeniu nic takiego określić Wink

Wiki - ja miałam dwie IUI na naturalnych cyklach - bo tak chciałam. Miałam też dwie na cyklach stymulowanych (i clo i gonadotropiny) - no i nadal jestem w tym wątku... to czy IUI wyjdzie czy nie to tak jak pisałyście - jedna wielka loteria...

i prosze mi się tu nie kłócić i nie "licytować" Razz no Wink
jak Wiki nas pozna i dojdzie do wniosku, że tu same fajne babki siedzą ;] to na pewno uchyli rąbka tajemnicy o tym jaką drogę ma za sobą! Dla mnie wystarczy, że zna nazwę typu "AMH", żeby się domyślić, że z przypadku do nas nie zajrzała... niestety...

Melmisia - przede wszystkim musisz ginowi nakłamać tak jak pisała Nadziejka, żeby w ogóle chciał Cię słuchać i nie odesłał z kwitkiem.
A dla siebie samej zacznij obserwować (o ile tego nie robisz) swój cykl, określaj kiedy masz dni płodne - żeby mieć większą szansę na "szczęśliwy traf" Smile
w najgorszym wypadku dojdziesz do perfekcji - bo leczenie niepłodności to niestety nie jest sprawa na m-c czy trzy, więc zdążysz poznać wszystkie zasady... czego Ci oczywiście nie życzę!!!!!

Dodano po 3 minutach:

nadzieja83 napisał:
na czym mają polegac te luksusy z prywatnej kiniki rózniące ją od szpitala NFZ-towskiego... ??

ja słuszałam, że w szpitalu panowie muszą swoją armię trzymać "pod pachą" przez godzinę, czy ile tam im się czekać każe - i nasienie nie jest przygotowywane w żaden sposób(a powinno), tylko podane takie "przetrzymane". Do tego warunki dla Panów mało komfortowe, bo nie żeby był osobny pokoik, tylko zwykła toaleta ogólnodostępna...

no ale to może zależy od szpitala... nie wiem.
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Sro Lip 13, 2011 9:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś ma pieniądze to nie polecam państwowej placówki, ale można próbować (nic się traci a można zyskać...). Tak jak pisze Kornik, niestety warunki są surowe, niezbyt intymne i komfortowe. Nasienie jest odpowiednio przygotowywane, bo inaczej nie nadawałoby się do inseminacji, więc jeśli chodzi o procedury to są one zachowane bo inaczej nie miałoby to sensu. Bodajże należy się 6 prób. Słyszałam, że dziewczynom zdeterminowanym udawało się dopiero za 10 razem. Czasem za pierwszym czy drugim ale to jest super fart.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Sro Lip 13, 2011 10:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziewczynki, mam pytanko, może będziecie wiedziały, bo w dziale z wynikami ruch jak na urwanej ulicy - z tego co widzę nikt tam nie zagląda Razz

zrobiłam sobie chlamydię trachomatis, no i wynik igm mam ujemny, a igg <2,0 GPL/ml - tyle że bez żadnych norm, ani opisu, ani nic... badałyście może w takich jednostkach? jak mam to odczytać - byłam chora, czy nie? Confused
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nadzieja83



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 381

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: w-wa
PostWysłany: Sro Lip 13, 2011 12:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie Smile

chciałam napisac tylko, że ja z nikim sie tu kłócić nie zamierzam... od nikogo tez nie wymagam aby wyjawiał mi swoje historie... może faktycznie mnie wczoraj troche poniosło za co przepraszam ale działają na mnie jak plachta na byka wypowiedzi typu "wiem co czujesz" itp bo niby skąd ktoś ma wiedzieć co ja czuję? tym bardziej ktoś nie zna mnie zupełnie...

tyle w tym temacie.

no to faktycznie chyba wole wydac te parę stówek ale miec komfort psychiczny i ja i Mek...

Korniczku IGM masz ujemne więc nie chorujesz. ale dziwne że nie oznaczyli Ci norm IGG. znaczy własnie normy Ci oznaczyli tylko nie podali Ci Twojego wyniku IGG!!! czemu???
_________________
Pozwól mi Boże nie tęsknic do tego, co być nie może...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Lip 13, 2011 12:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm ciężko stwierdzić bo nie wiadomo jakimi normami dane laboratorium się posługuję. Zadzwoń może i zapytaj
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Sro Lip 13, 2011 12:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no właśnie Nadziejko - podali mi mój wynik: "<2,0" tylko nie mam do tego norm... Evil or Very Mad z tego co widzę, to ludzie mają ujemny<20 - ale wiadomo, że co lab, to inna norma - w zależności w jakich jednostkach wyniki podają agrrrr Evil or Very Mad
no nic ... może zadzwonię(?) albo poczekam na Pychotkę, bo ona też miała badane Wink
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41, 42  Następny
Strona 40 z 42

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group