Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wodniak jądra- temat specjalnie do tego przeznaczony

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Smocze jajo



Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 6:26 pm    Temat postu: wodniak jadra.. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich wodniakow !!
A wiec ..Z moim smoczym jajem chodzilem ponad poltora roku .I bylo dosyc duze..nie miescilo sie w jedej dloni...
Pol roku temu zdecydowalem sie na punkcje(pobranie plynu strzykawka) NIE polecam.. nie byl to dobry pomysl. Poniewaz po punkcji moje smocze jajo sie zaczerwienilo. I pielegniarka jak i lekarz tydzien temu powiedzieli mi ze wyglada jak to stan zapalny..I faktycznie kiedy tydzien temu mialem operacje z mojej moszny usunieto duzo zielonego a nie bursztynowego plynu.(Jak w zasadzie powinno byc).
Operacja trwala okolo godziny,przy znieczuleniu tylko miejsowym.Tak wiec bylem przytomny i czulem po prostu jak lekarz wyciagal mi jadro z moszny na zewnatrz... Malo tego nawet mialem okazje zobaczyc ten widok ktory sie odbijal od metalowej oslony lampy ktora wisiala nade mna podczas operacji...oczywiscie nie powiedzialem im o tym do poki operacja sie nieskonczyla..Smile) Takze wyobrazcie sobie ogladac swoje organy podczas operacji fajne przezycie ..Tylko dla odwaznych..Smile Podczas operacji w pewnym momencie czulem bol,wiec lekarz zwiekszyl dawke srodka przeciwbolowego i przestalo bolec jak reka odjal...Pomimo zapalenia i zielonego plyno w srodku moszny ,lekarz stwierdzil ze jadro jest cale i nie naruszone i z powrotem umiejscowil je do worka mosznowego.. Zalozono mi 10 szwow w gornej czesci worka mosznowego i chyba dwa w dolej czesci gdzie zostal usytuowany dren (rurka ktora umozliwia odprowadzenie plynow jak np.krew itd.. Po operacji musze powiedziec ze nie bolalo mnie za bardzo.. Ze szpitala wyszedlem na drugi dzien...
Po trzech dniach dren zostal usuniety. Operacja mialem tydzien temu w niedziele.Na sciagniecie szwow ide we wtorek wiec po 9 dniach.. W tej chwili moje smocze jajo Wink jest o wiele, wiele mniejsze ale twardsze i wciaz jest wieksze od prawego..Zauwazylem maly krwiak po lewej stronie i mam nadzieje ze to po jakims czasie zejdzie...
Najgorsze jest to ze nie moge sobie po uzywac bo szwy przeszkadzaja i jako przy dotyku jeszcze boli.. A moja pani juz wariuje i nie moze wytrzymac...i ja tez...Sad
Reasumujac wodniaki nie czekajcie z opreacja tylko zrobcie to jak najszybciej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szon



Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 10:17 pm    Temat postu: Wodniak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Was Panowie
6 miesięcy temu miałem operację wodniaka na prawym jądrze. Aż nie mogłem uwierzyć, że zebrało mi się tam 250ml płynu. Normalnie nosiłem ćwiartkę w gaciach Very Happy Ale teraz moje pytanie do kolegów z dłuższym stażem po operacji- moje zoperowane jądro jest nadal nienaturalnie duże. Mój lekarz mówił, że 3 miesiące i się wyrówna. Jednak mija już pół roku i jest takie same. Teraz ma może z 50ml co jest prawie dwukrotnością normy.
Jak to było u was? Szybko dochodziło do swoich rozmiarów czy mój przypadek jest normalny? Niedługo idę do lekarza, ale chyba do innego, żeby spojrzał na to świeżym okiem, chcę poznać opinię innego specjalisty. Napiszę co mi powiedział.
Pozdrawiam was wszystkich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Patyrk



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 21, 2009 5:38 pm    Temat postu: Dziwny ''balonik'' na jądrze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam dziwy problem, otóż lewe jądro mam ze 2 razy większe od prawego a do tego jakbym mial balonik na nim.Kiedy sciskam czuję coś w rodzaju balonika.Boję się, że to może być rak.Lewe Jądro jest tej samej wielkości co prawe ale ten balonk jest troszkę mniejsza od piłeczki do ping-ponga.



Proszę o odpowiedź


przeniosłam. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Cze 21, 2009 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może to być wodniak jądra. Idź z tym do lekarza.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Patyrk



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 22, 2009 1:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli to jest wodniak, to czy jest to poważne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Cze 22, 2009 1:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poczytaj sobie w tym temacie...Chyba potrafisz...Wszystko tu masz napisane...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
enku121



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: krosno
PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 4:28 pm    Temat postu: Witam :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam aktualnie 13lat i przepuszczam ze mam wodniaka lewego jądra wstydzę się tego w moim wieku da się to operować i jak to wszystko przebiega??? z góry Dziękuje Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Madziorex



Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 10:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Maż miał 2 tygodnie temu operację żylaków i dzisiaj trochę go zaczęła boleć pachwina, trochę go boli jądro i jakby trochę ciąży, a jak obmacałam to czuję coś innego niż żylaki. Podejrzewam, że to wodniak. Czy jest ktoś kto miał wodniaka po żylakach? Po jakim okresie zaczął się pojawiać?

Chciałam jeszcze ze swojej strony dodać, żebyście nie lekceważyli tych spraw. My z mężem robimy operacje, bo nie możemy zajść w ciąże i w sumie to walczymy, żeby zwiększyć szanse in vitro. Polecam Wszystkim, którzy myślą o operacji zrobienie badania nasienia. Kosztuje ze 100-150 zł (nie polecam robić na NFZ bo jest fatalna jakość, lepiej zrobić w dobrej klinice niepłodności) i może pomóc podjąć decyzję jakby parametry już były gorsze. Bo jak nie pogarszają się to pewnie lepiej nie ingerować, ale jak już się psują to według mnie koniecznie operować. Czasem też warto zamrozić nasienie (my mroziliśmy przed operacją, bo zawsze jest ryzyko, że coś pójdzie nie tak). A urolodzy ogólnie się bardzo słabo znają na produkcji plemników - trzeba bardzo uważać co mówią, bo to nie ich specjalizacja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 11:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Madziorex
Jak rozumiem chodzi o zabieg na żylaki powrózka nasiennego.Należy zaznaczyć że zmiany w mosznie będą widoczne przez ok kilka miesięcy, i tylko w badaniu przez lekarza w takich sytuacjach można ocenić czy po zabiegu występują komplikacje( samemu jest to niemożliwe bez wiedzy medycznej i doświadczenia)Bóle w kanale pachwinowym mogą wystąpić.Po takim zabiegu należy leżeć 2-3 tygodnie i unosić mosznę ku górze.Wodniak może powstać ale ,to jest za szybko aby po 2 tygodniach był już odczuwalny.To co palpacyjnie odczuwasz jest to tylko opuchlizna i obrzęk.Zawsze badaniu usg można sprawdzić.(nawet prywatnie)

Do dalszej wypowiedzi nie mam potrzeby się wypowiadać,gdyż nie jest pytaniem o poradę a jedynie oceną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jarekjuju



Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 11, 2010 11:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
miesiąc temu miałem zabieg usunięcia wodniaka w jądrze lewym.
wszystko było dobrze jednak pare dni temu zacząłem odczuwać jakby "promieniowanie" na nogę i jak dotknę jądro to czuje jak by ukłucie ogólnie mowiąc nieprzyjemny ból.
Czy miał ktoś podobny pzypadek ??

pozdraiwam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następny
Strona 24 z 27

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group