Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wodniak jądra- temat specjalnie do tego przeznaczony

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 25, 26, 27  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość










PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 5:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze, że 22 lipca 2005 (jakieś 1,5 roku temu) miałem operację na przepuklinę, nie stwierdzono u mnie poszerzonych kanałów pachwinowych - są takie jak trzeba i na każdym USG wychodzi, że jest z nimi wszystko ok (z kanałami).
Zaczynam podejrzewać, że lekarz zaniedbał sprawę i przy okazji robienia operacji na przepuklinę nie "wyciągnął" tego płynu, a miał go wyciągnąć, zobaczył że kanały nie są powiększone, wogole nie naruszone i w związku z tym tego płynu nie wyciągnął. Za każdym razem gdy mu o tym mówie to chyba bajeruje mnie. Gdy się go pyałem podczas zabiegu "strzykawkowego" skąd wziął się tam ten płyn odpowiedział, że:
"To pozostałość po operacji".
Powrót do góry
rekin



Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 7:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Słyszałem o zabiegach polegajach na odsysaniu płynu. W wiekszości przypadków o jakich czytałem niestety płyn powraca Sad
Sam miałem tego próbować ale wybiorę się jednak na operację.
Szczerze ci życzę aby na tym etapie twoje dolegliwości ustały.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 2:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zdecydowałem się na ten zabieg, ponieważ zaledwie rok temu leżałem w szpitalu i nie chciałem leżeć jeszcze raz. Wolałem wypróbować również tą metodę. Nadzieja umiera ostania. A tak w ogóle to te moje jaja z czasem wpędiły mnie w deprechę niestety, ale powoli się "oddepresjonuję".
Powrót do góry
rakalaka



Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 2:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja z 3 lata temu mialem usuwanego wodaniaka z jadra (powiklanie po operacji usuniecai zylakow) poprzez naciecie na mosznie.Teoretycznie wszytko poszlo dobrze i powinienem byl opuscic szpital 2 -3 dni po zabiegu.Niestety zrobila mi sie opuchlizna (z mojej winy).W sumie w szpitalu spedzilem 2 tygodnie lezac z okladem na jajkach i czekajac az opuchlizna zejdzie.Do kibelka jezdzilem na wozku.
Blizna po operacji jest prawie nie widoczna.Skora na jadrach jest z natury pofaldowana.Trzeba sie naprawde bardzo przygladac (moja dziewczyna zauwazyla dopiero gdy Jej o tym powiedzialem i pokazalem palcem).Mysle jednak, ze to w duzej mierze zalezy od umiejatnosci chirurga ktory zaszywa rane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
xxxxxx



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 4:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ja tez mialem operacje wodniaka jakies 5 tyg. temu. Mam pytanie jak dlugo musze czekac z uprawianeim sportu ??
otoz sprawa jest taka nic mnie nei boli szwow juz nie mam ale jadro jest nadal powiekszone. czy musze czekac az powroci ono do normalnych rozmiarow czy moge juz zaczac cwiczyc ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rekin



Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 3:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czołem wodniacy Smile
Chciałem odświeżyć wątek. Jak się macie i jak się mają wasze jajka?
xxxxxxxx - jak się czujesz po operacji? Wróciłeś do życia?
Ja będę miał zabieg w lutym - w prywatnej klinice ale z refundacją z kasy chorych. Już się nie mogę doczekać mniejszego jajeczka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
songo 18lat



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 0

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 1:54 pm    Temat postu: witam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak wy sobie radzicie w zyciu codziennym?

ja mam wodniaka od kilku lat...teraz mam 18 i niedługo mam miec komisje wojskowa.
troche to dziwen bo lewo jajko ma 2 cm a drugie 1 cm

mieliscie juz operacja wodniaka to mi troche powiedzcie bo ja mam od kliku lat a teraz maam 18 lat......ale u mnie to ostro dziwne jest

--- edit by Paweł:
Temat przyłączony do tematu specialnego Wink oraz 2 posty scalone, poniewarz mówią o tym samym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koloj



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 12:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam.

mam 19 lat.
zauwazylem to jakies 2 lata temu...
do lewego jadra sa przyczepione takie jakby poplątane żyłki, ktore jak podejrzewam maja plyn w srodku, nie sa specjalnie twarde, przy mocniejszym scisnieciu tego czuc ból. kolor tych zylek przez skore wydaje sie byc zielony, przekroj z jakies 1,5 mm.

na WKU nikt mi nic nie powiedzial, żałuje ze nie zapytalem przy okazji co to jest :/

Powiedzcie prosze czy to jest wodniak jądra czy coś innego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rekin



Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 9:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

koloj - twoje objawy to z pewnością nie wodniak...mozesz mieć wewntualnie zylaki ale ten kolor zielony - idź do urologa.
ps. jesli to żylaki to nie operuj tego jak najdłużej!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koloj



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 07, 2007 9:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiedzialbym ze to jest poskrecane jak jelito cienkie, w ta i tamta....
kolor nie bardzo zielony, powiedzial bym taki zielono-niebieski jakby ale wiecie przez skore nie specjalnie widac.......

czasem potrafi to jakby napuchnac i robi sie dosc twarde, zazwyczaj w czasie podniecenia. wiec?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 13 z 27

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group