Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

USG -temat zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ulza



Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 24, 2006 1:02 pm    Temat postu: USG -temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! w którym tygodniu ciąży należy wykonać pierwsze bedanie USG Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monik
Gość









PostWysłany: Wto Kwi 25, 2006 11:25 am    Temat postu: im wczesniej tym lepiej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja poszłam do lekarza w 3 tygodniu ciąży, czyli zaraz jak tylko spóźnił mi się okres. Potem miała kilkakrotnie wykonywane usg, bo ciąża była zagrożona, ale zwyczajowo, lekarze wykonuja 1 usg w 5-6 tygodniu ciaży. Nie zakładają też od razu karty ciąży (w moim wypadku 3 tydzień), jakby nie chcieli zapeszyć. Smile)
Powrót do góry
nees



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tyle że pierwsze usg we wczesnej ciąży jest wykonywane dopochwowo Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ryba1548



Dołączył: 18 Kwi 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 8:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

usg w moim przypadku wykonane zostalo 3 dni po spoznionym okresie,ae jeszcze nie bylo nic widac,potem po kolejnych 4 dniach pojawilo sie moje malenstwo....chociaz pewien profesor w szpitalu tlumaczyl mi ze raczej rzadko na poczatku sie to stosuje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 10:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NFZ placi za 3 badania USG w ciazy,pierwsze okolo+/- 12tc ewentualne zagrozenie plodu,ciaza mnoga.Drugie wlasnie nie pamietam ale okolo +/- 24 tygodnia i ostanie jakos pod sam koniec ma sprawdzic czy malenstwo jest dobrze ulozone,o ilosci i kolorze plynow,i o ewentualnych przeslankach do cc .A na wlasn koszt mozna wykonac sobie dodatkowe USG zeby na biezaco kontolowac wage i zdrowko maluszka,teraz sa juz nowsze aparaty i mozna dokladnie zobaczyc swoje nienarodzone dzieciatko Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 2:12 pm    Temat postu: badanie USG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Mam pytanie, słyszałam niedawno o mozliwości zrobienia sobie (a właściwie mojemu dziecku) badania USG pod kątem wad genetycznych czy jakis wad w rozwoju. Bardzo bym chciała zrobic sobie takie badania gdyż w mojej rodzinie zdazały sie przypadki dzieci "chorych". Czy może ktos wie coś więcej na ten temat. A może zna i może mi polecić jakiegoś dobrego lekarza (najlepiej z Gdańska) BYłabym bardzo wdzieczna. dodam że jestem w 26 tygodniu ciązy.


-----edited by emilka-----
temat przyłączony do tematu o takim samym tytule


---edit by Wind_Of_Hope---
Przypominam ze podawanie adresow i telefonow na forum jest zabronione. Chyba ze napiszecie na PM .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 8:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli w rodzinie zdarzaly sie takie przypadki to mysle ze ginekolog powinien sam skierowac na takie badania,porozmawiaj z nim na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 8:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rozmawiałam mamo Julki w poniedziałek ale on twierdzi że według niego niema żadnych nieprawidłowości i skierowanie jest mi niepotrzebne. Ale ja jednak wole sie uspokoić i dlatego interesuja mnie takie badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 11:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mozesz wykonac takie badanie na wlasny koszt,ja mam tu na mysli USG 3D/czyli trojwymiarowe/,kosztuje ok 300 zl.Sama bylam na takim badaniu,bo przez cala ciaze bralam leki podtrzymujace i balam sie czy nie zaszkodzily mojej istotce.Rzeczywiscie mozna sie wielu szczegolow dowiedziec przy takim badaniu,gdyz lekarz oglada kazdy narzad po kolei i jest w stanie wykryc jakas wade czy nieprawidlowosc.U nas naszczescie wszystko bylo ok i wtedy tez poznalismy plec dziecka.Takie badanie nalezy robic dopiero po 20 tyg ciazy,wiec juz mozesz.Zycze duzo zdroweczka. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edytka



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 9:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez miałam robione takie badanie, oczywiście na swój koszt. Płaciłam 200zł, z tego badania rzeczywiście mozna sie wszystkiego dowiedzieć, nawet mam nagrany filmik. Widać na nim dobrze twarz dziecka, nóżkę, dupcie i.. jajeczka Smile Zależy jak się dzidzia ułoży. Nie żałuję, bo to naprawdę fajna pamiątka. Poza tym oczywiście na tym badaniu można wykryć ewentualne wady, na szczęście w moim przypadku było wszystko ok. Super badanie! Polecam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group