Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

USG -temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 4:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, na pewno nie zakładał, zauważyłabym, bo kilka dni później miałam drugie i inny lekarz założył ją przy mnie. Matko, co ja mam teraz zrobić.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 5:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind nie chodziło mi o to Wink. Pomyślałam,że czasami może być tak że kobieta leżąc rozgląda się , ogląda aparaturę a lekarz w tym czasie wkłada prezerwatywę Wink.
Jesli twierdzisz ,że nie założył to jest koszmarne zaniedbanie ...jednak są też jednorazowe głowice. Nie nie wiem co Ci poradzić....teraz to i tak po fakcie. Ale takim czymś naraża Cię na ryzyko chorób wirusowych, grzybicznych, wenerycznych i jeszcze groźniejszych. No szok aż trudno uwierzyć ,że są tacy lekarze. Ja bym zwróciła mu uwagę
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
doroti



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 230

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 9:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej,

Czy warto zrobic badanie usg 4d? czy to wnosi cos wiecej do badania niz obraz 2d? chodzi mi o to czy lekarz moze wykluczyc wady u dziecka za pomoca obrazu 4d? i kiedy najlepiej je zrobic, w ktorym tygodniu?

Pozdrawiam


_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 12:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki usg 4d można stwierdzić niewielkie wady tj . rozszczepy wargi itp czasami niedostrzegalne przy usg 2d. Na pewno ważne w diagnostyce zespołu Downa itd. Jednak to wszystko można zobaczyć również na obrazie usg 2d. Jeśli nie ma wskazań czyli przeziernośc wychodzi dobra, kość nosoawa w normie to 4d nie ma potrzeby wykonywać bo nic konkretnego nie wniesie. Najlepiej wykonać między 19 a 23 tygodniem ciązy
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rozan



Dołączył: 22 Mar 2019
Posty: 95

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 11, 2019 11:49 am    Temat postu: Re: USG -temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ulza napisał:
Witam! w którym tygodniu ciąży należy wykonać pierwsze bedanie USG Question

Ja chyba 4 tydz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group