Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Trądzik - Temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sog



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam!
Byłem ostatnio u dermatologa i przepisał mi na trądzik żel do twarzy DUAC Once Daily Gel. Z tego co przeczytałem na ulotce to zawiera on antybiotyk. Mam nadziej że coś pomoże Rolling Eyes Very Happy
Moje pytanie jest takie: czy mogę spożywać alkohol podczas stosowania tego żelu? Nie będzie jakiś problemów z tego powodu...? Słyszałem że podczas kuracji antybiotykowych nie powinno się pić alkoholu... ale nie wiem jak to jest z tym bo jest w formie żelu. Na ulotce nic nie pisze.
pozdro!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 10:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli na ulotce nie ma odnośnika do zarzywania alkoholu to możesz być spokojny Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sog



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 11:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No też tak myślę, ale jednak to jest antybiotyk...
Jadę do Francji na deskę na tydzień i z tego co patrzyłem to jest przewidzianych pare darmowych drinków Very Happy a ja odmówić nie umiem Rolling Eyes Laughing Nie chciałbym gdzieś tam po szpitalach jeździć zamiast na stoku Sad
Może jeszcze ktoś się wypowie żebym miał większą pewność... ;>
pozdro.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 4:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tez uwazam tak jak agusia Smile najwyzej moze zmniejszy sie troche dzialanie tego antybiotyku Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sog



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 6:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może 1-2 drinki nie zaszkodzą Wink przesadzać nie będę na wszelki wypadek ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bukol



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 4:51 pm    Temat postu: MÓJ TRĄDZIK-zdjęcie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. Na zdjęciu jest przedstawiony mój trądzik Sad Co o nim powiecie, jaki to rodzaj trądzika, jak to wyleczyć z tego czoła, piście swoje sugestie, mam 18lat i nawet długo mam tego trądzika na czole Sad PROSZĘ O POMOC Sad
http://img374.imageshack.us/my.php?image=pict0512an1.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 5:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli środki które można dostać do cery trądzikowej bez recepty nie pomagają (toniki, żele itd.) warto udać sie do dermatologa. Mają naprawdę o wiele większe możliwości Wink gama leków na receptę jest o niebo większa od tych bez recepty, co nie oznacza że mają dużo skutków ubocznych. Owszem silne i poważne leki mają zastrzeżęnia jak każde inne, ale jest dość duża grupa specyfików które nie mają jakiś specjalnych zastrzeżeń czy skutków ubocznych lecz są wydawane jedynie na receptę.

Do wizyty u dermatologa nie trzeba żadnego skierowania. Wystarczy książeczk zdrowia (na śląsku karta czipowa).

Polecam prywatne poradnie które mają podpisane kontakty z NFZ. Dzięki temu nie płaci sie za wizyty, a jest sie przyjmowanym w dość dobrych warunkach (takie placówki nie mogą sobie pozwolić na złe usługi, bo nikt do nich nie przyjdzie i upadną poprostu - prywatne placówki nie mają rejonizacji).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sog



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 5:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam podobne albo nawet jeszcze gorsze Mad Stosowałem różne żele,toniki, maści itp Wink byłem ostatnio u dermatologa i przepisał mi taki żel z antybiotykiem na recepte. drugi dzień stosuje. mam nadzieje że pomoże Very Happy tobie też radze się udać do dermatologa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Radar



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 11:52 pm    Temat postu: Czy drożdże pomagają w zwalczaniu trądziku? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Próbowałem już wielu rzeczy aby pozbyć się trądziku. Dermatolog, antybiotyki i te sprawy. Nigdy natomiast nie próbowałem starego sposbu, mianowcie jedzenia drożdży. Czy one naprawde pomagają przy tym schorzeniu? Jeśli tak to ile się powinno tego jeść i jak to brać(dawkowanie). Nigdy tego nie brałem ze względu na to że to przecież grzyby i brzydziłem się. Piszcie co wiecie. Pozdro.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 9:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drożdze lecznicze można kupić w kazdej aptece praktycznie Wink to zwykłe tabletki.

Dawkowanie jest podane na ulotce, ale jeśli jesteś pod stałą kontrolą dermatologa, to powinneś uzgodnić to z nim.

Szczerze to nie pamiętam czy były one na recepte czy nie, wydaje mi sie że nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 3 z 31

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group