Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Trądzik - Temat zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
~agata24
Gość









PostWysłany: Sro Lis 23, 2005 1:19 am    Temat postu: ratunku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pomocy!!! mam duzego pieprzyka na czole i obok mialam pryszcza tak milimetr od. i zrobil mi sie stan zapalny tuz przy pieprzyku, nie ruszalam a pieprzyk rósł bo pod nim od pryszcza pochlo. i po tygodniu czyli przed chwila zaczela mi z tego roba leciec i to bbbb duzo, tzn no taki pryszcz. i potem krew. czy ja dostane raka czy to niebezpieczne, co robic?? piweprzyk ciemno broazowy, mam od urodzenia, mialam do w grudniu wyciac bo zaczal mi rosnac
prosze co mam robic???
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Lis 23, 2005 8:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, najprawdopodobniej z pieprzykiem nic sie nie stało Wink Naprawde nikłe szanse aby coś z nim było nie tak.

Co do pryszczytka to normlane. Jeżeli nie używałaś żadnych środków (leków, toników, spirytusu) to w miejscu gdzie została zatkana pora skórna zaczeł sie gromadzc łój. A Flora bakteryjna która jest na caej skórze znalazła sobie porzywke. Tak więc pora już nie miała jak sie odetkać, łój sie zbierał rozciągając strukture sktóry właściwej. (można to by zaobserwowac pod dobrej klasy mikroskopem) przez co małe naczynka włosowate zaczeły piękać. Gdy ciśnienie pod skurą było tak duże, bądz skura naskórek na tyle starty aby ciśnienie przebiło go, wylała sie cała "ropa" a tak naprawde to łój + odrobina ropy - wygląda to tak samo ma taką samą konsystęcje, zapach. Przez to że małe naczynka włosowate które mają za zadanie ukrwić naszą skóre włąsciwa zostały porozciągane badz też popękane wydostała sie krew. Powsytała tak jak by mikro rana. Wzależności od ukrwienia danego miejsca krwi może wylać sie mniej bądz więcej. Nie jest to nic szkodliwego. RAnka jak ranak, możliwe ze po takim pryszczyku pozostanie ślad który zniknie (wzależności od wielkości) w razie więkrzego problemu z trądzikiem najlepiej udać sie do dermatologa, lepiej stosować coś na wysuszenie ich, w tedy one nie pękają, a jeżeli już to przy lekkim potarciu chusteczką i to bez krwi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Lis 23, 2005 10:55 am    Temat postu: :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki wielkie, bo sie wczoraj przerazilam. mama miala raka i jestem przeczulona, panikuje:)
ale oka. dziekuje
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Lis 23, 2005 5:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma za co Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 23, 2005 8:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale mimo wszystko powinnaś pójść do lekarza. Tak profilaktycznie i dla własnego spokoju. Moja znajoma miała podobną sutuacje tylko owy pieprzyk pojawił się na piersi. Wówczas jest większe prawdopodobieństwo pojawienia się komórek rakowych. Na szczęsie wszystko było dobrze a pieprzyk usuneli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olik



Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 6:30 pm    Temat postu: cera-problemy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poprosze o rade co robic z tradzikowa cera. Problemem moim ejdnak nei sa widoczne ropne krostki tylko mnostwo zaskornikow. Teoretycznie ich nei widac ale cala cera przez nei sprawia matowy wyglad pory sie rozszerzaja...Co tez mozna stosowac na rozszerzone pory? Czy warto usuwac zaskorniki skoro i tak powstaja w ich miejsce nowe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 8:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak warto, z zaskurniaków mogą stworzyć sie większe, z naciekami ropnymi.

Dobrym rozwiązaniem jest pujście do kosmetyczki, bez problemu oczyszczają cere. Koszty są różne wzależności od salonu kosmetycznego.

Kosmetyczka powinna doradzić co można stosować na to.

Jeżeli jednak problem by był bardziej złożony i wizyty u kosmetyczki nie dawały by efektu (chodz z tego piszesz to mniemam że to jednak nie jest potrzebne w twoim przypadku) to warto skonsultować sie zdermatoloegiem. On ma o wiele wieksze pole i środki w walce z trądzkiekiem. Część leków nie jest dostępna dla kosmetyczek lecz tylko dla lekarzy dermatologów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 8:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z kosmetyczkami bywa bardzo różnie..
ostatnio moja koleżanka była na oczyszczaniu skóry i to u bardzo dobrej i cenionej kosmetyczki.. po paru dniach na twarzy w paru miejscach zgromadziła się ropa pod skórą..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asiuniaskc



Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Skierniewice
PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 11:02 am    Temat postu: Blizny po trądziku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny Smile

Znacie może jakieś dobre kremy lub sposoby na blizny po trądzikowe?

Mam jeszcze jeden problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Mam bardzo tłustą skórę na brodzie, posmaruje jakimkolwiek kremem (oczywiście nie tłustym) i automatycznie wyskakuje mi kilka pryszczoli Sad Porobiły mi się blizny i nie wiem jak je zlikwidować w tym miejscu bo żadnym kremem nie moge tego posmarować Rolling Eyes Crying or Very sad Sad

Pozdrowionka Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 1:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyną nie jestem choć o trądziku mogę coś powiedzieć Wink

Rada może nie jest jakaś zaskakująca lecz skuteczna (jak by na to nie patrzeć, a sam przerabiałem kilka punktów widzenia od euforii po skuteczności leków przez załamania po pogorszeniu stanu do załamania i rezygnacji z leczenia), iść do dermatologa.

Do dermatologa nie chodzą osoby które naprawde wymagają leczenia, przychodzą różni, jedni właśnie z bliznami, czasem małe dzieci z jakąś wysypką czy też osoby starsze czy w średnim wieku np. z pieprzykami.
Do dermatologa nie trzeba żadnych skierowań wystarczy iść i sie zarejestrować (książeczka zdrowia a na śląsku karta czipowa).
Co do lekarza, to z autopsji polecam prywatne kliniki czy poradnie które mają podpisany kontrakt z NFZ, z racji tego że nie ma tam rejonizacji dbają o pacjętów, no bo jak nie zadbają to nikt im nie przyjdzie, a kontrakt z NFZ daje bezpłatne leczenie.

Sam sie nie raz dziwiłem dlaczego leki które mają wcale nie takie mocne działanie i nie dużo skutków ubocznych są na receptę. No tego to do tej pory nie umie pojąć, a leczę sie od paru ładnych lat.

Na bardzo poważne blizny po trądziku stosuje sie terapie laserową, ale myśle że to nie będzie konieczne (ale to już stwierdzi lekarz nie ja Wink ).

Naprawdę warto wybrać sie do dermatologa niżeli samemu sie męczyć z tym, wiele środków bez recepty są niby dobre a jak widać nie zawsze skutkują, za to na receptę wcale nie są drogie a są skuteczne Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 1 z 31

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group