Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

stres

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mikusia



Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: gdynia
PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 8:46 pm    Temat postu: stres Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Czy znacie może jakieś tabletki , które poskromiły moje nerwy i stres???
Nie ukrywam , że w pracy coraz gorzej, nie można wytrzymać nerwowo i potrzebowałabym czegoś na uspokojenie.
Tylko coś takiego, żeby nie muliło, broń Boże żebym nie zasypiała, bo na to nie mogę sobie pozwolić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 3:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!

Same tabletki na stres niewiele Pani dadzą, poza tym większość będzie powodować skutki uboczne. Jedyne, które mogę polecić to Persen - łagodne, ziołowe tabletki, jednakże proszę nie przesadzać z ilością.

Prócz tego namawiam, aby znalazłam sobie Pani coś, co pozwoli się relaksować po stresującym dniu pracy. Bardzo dobrze na stres działa ruch. Aktywność fizyczna pozwala nie tylko odreagować stres, ale oczyścić umysł oraz nabrać dystansu.

Zachęcam również do dbania o dietę, proszę przyjmować magnez, gdyż nadmierny stres powoduje, że szybko tracimy ten pierwiastek z organizmu i mogą pojawić się objawy niedoboru, które nie są szczególnie przyjemne. Zalecam przyjmowanie zatem plusza bogatego w magnez, jak również owoców, głównie bananów oraz kiwi, które też zawierają ten pierwiastek.

Może dobra książka bądź muzyka relaksacyjna pomoże?Smile

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 3:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Popieram Paste:) Tabletki i chemia to nie wszystko, stres jest raczej przyczyną naturalną więc i naturalnie powinno się go rozwiązać! Aktywność fizyczna to po pierwsze a po drugie, to może znalezienie jakiegoś zainteresowania czy zajęcia, które pozwoli pani rozładować napięcie?

Bardzo dobrą metodą jest również masaż. Potrafi naprawdę dobrze rozluźnić!Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goxa



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 5:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że tabletki to nie wszystko. Trzeba nad sobą pracować. Ale ja wiem ze nie zawsze można. Ja obecnie mam nadmiar pracy, jak chcę mieć spokojne wolne od pracy wakacje to muszę teraz siedzieć dzień i noc. W związku z tym mam naprawdę spore problemy, nie potrafię się uspokoić, jestem nerwowa, stresuję się że się z niczym nie wyrobię a do tego dochodzą problemy ze snem. Parę dni temu koleżanka mi poleciła kupno tabletek bez recepty Sedatif PC i powiem że chyba się skusze, ale boję się czy one mnie czasem nie otumanią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 5:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz brać bez obaw. Nie otumania. Ja po nim normalnie pracuję i nie zauważyłam wpływu na koncentrację ani ciężkiej głowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikusia



Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: gdynia
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 9:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedzi.

Pasta może i masz rację, muszę wziąć się za siebie. Postaram się wprowadzić zdrowszą dietę , niewiem czy ma to jakiś wpływ akurat na stres ale napewno same korzyści przyniesie. Niestety na sporty i książki nie ma czasu. Rolling Eyes

Tiny a ile takie coś kosztuje??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goxa



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 8:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też jestem ciekawa i jeszcze jedno, jak z prowadzeniem auta. można?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pią Lip 05, 2013 8:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz jeszcze konsekwencji lekarstw się nie odczuwa, wszystko wyjdzie na starość - lekarstwo czy nie to jest chemia, która po pewnym czasie zaczyna szkodzić w naszym organizmie. Ja tam wolę popracować fizycznie i psychicznie nad sobą niż truć się czymś takim:)

W dodatku to stres, więc to naturalna kolej życia, którą można naturalnie wyeliminować!Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 7:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Auto można. Nie wpływa na koncentrację. Sprawdziłam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goxa



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 2:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiecie, że stres to jedna z cech łączących polaków. Polacy stresują się praktycznie wszystkim... i chyba nie ma się czym cieszyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group